Baleta izrāde ŽIZELE15. februārī plkst. 18.00
Daugavpils Kultūras pilī (Smilšu ielā 92)
Harkivas Nacionālais akadēmiskais operas un baleta teātris (Ukraina)

Ādolfs Šarls Adāns
ŽIZELE
Balets divos cēlienos

15. februārī plkst. 18.00 Daugavpils Kultūras pilī – visu laiku izcilākā baleta pērle – „Žizele”. Baletā Ādolfa Šarla Adāna izteikti romantiskā mūzika rada spilgtas varoņu īpašības un smalki atspoguļo viņu jūtas un emocijas. Libreta pamatā ir jaunas meitenes pirmā iemīlēšanās, vilšanās un nodevība, kam seko traģiski notikumi, tie noved noslēpumainajā pēcnāves mītu pasaulē pie jaunavu gariem – vilām…

Franču rakstnieka GOTJĒ, libreta līdzautora SENŽORŽA, komponista ADĀNA, horeogrāfu KORALLI un PERO kopdarba – baleta ŽIZELE – pirmizrāde notika 1841. gadā Parīzē. Tas joprojām tiek iestudēts vadošajos teātros visā pasaulē. Baleta vēsturē Žizeles loma ir liels izaicinājums klasiskā repertuāra dejotājām, tā vērtējama kā baletdejotājas karjeras augstākā virsotne. Mūsdienās balets „Žizele” visbiežāk skatāms versijā, kuru 19. gs. nogalē veidojis Sanktpēterburgas Marijas teātra horeogrāfs PETIPĀ. Izrāde ir gaisīga, viegla un emocionāli piesātināta. Tieši šo versiju, ar Leonīda Lavrovska redakciju, piedāvā HARKIVAS BALETS.

Komponists: Ādolfs Šarls Adāns
Librets: Teofils Gotjē, Žans Koralli, Anrī de Senžoržs
Horeogrāfija: Žans Koralli, Žils Pero, Mariuss Petipa
Korektūra: Leonīds Lavrovskis
Māksliniece – inscenētāja: Nadija Švetsa

Harkivas Nacionālais akadēmiskais operas un baleta teātris ir viens no izcilākajiem un vecākajiem Ukrainas muzikālajiem teātriem, kas strādā, balstoties uz Ukrainas un pasaules kultūras mantojuma labākajām tradīcijām, tā vēsture aizsākās 1780. gadā.

Lomās: Žizele – Antoņina Vasiļjeva (Antonina Vasilieva), Ukrainas nopelniem bagātā skatuves māksliniece; Princis Alberts – Dmitrijs Vasiļjevs (Dmitry Vasiliev); Mirta – Olga Šarikova (Olga Sharikova); Mežsargs – Konstatantīns Caprika (Konstantin Tsapryka) un Harkivas Nacionālā akadēmiskā operas un baleta teātra baleta trupa.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, internetā un Daugavpils Kultūras pils kasē darba dienās no plkst. 16.00 līdz 19.00. Cena 10.00 euro.

Skatītāju ievērībai: Kultūras pils pasākumu laikā notiek filmēšana un fotografēšana


Informācija: www.dkp.lv, www.vienibasnams.lv