Daugavpils cālisDaugavas perle
Jaunumi

Konkurss „Daugavpils Cālis 2016”

Aicinām pieteikties konkursam
„Daugavpils Cālis 2016”!

Daugavpils mazie vokālisti vecumā līdz 5 gadiem (ieskaitot) tiek aicināti pieteikties dalībai konkursā „Daugavpils Cālis 2016”, kas norisināsies šī gada 5. martā plkst. 12.00 Daugavpils Latviešu kultūras centrā (Rīgas iela 22a).

Konkurss “DAUGAVAS PĒRLE”

STARPTAUTISKAIS BĒRNU UN JAUNIEŠU MŪZIKAS KONKURSS
“DAUGAVAS PĒRLE”
Daugavpilī, 2016. gada 14. maijā

Aicinām estrādes dziesmu izpildītājus uz starptautisko bērnu un jauniešu mūzikas konkursu “Daugavas pērle”, kas notiks 2016. gada 14. maijā Daugavpilī. Konkurss norisināsies jau ceturto gadu. Savā pastāvēšanas laikā tas ir pulcējis konkursantus no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Somijas.

VAKARĒŠANA

4.02. / 18.30 Daugavpilī,
Latviešu kultūras centra kafejnīcā (Rīgas ielā 22a)
VAKARĒŠANA

4.02.2016. Latviešu kultūras centra kafejnīcā Latviešu kultūras centra folkloras kopa „Svātra”, Daugavpils novada Kultūras centra folkloras kopa „Dyrbyni” un katoļu priesteris Rodions Doļa aicina uz VAKARĒŠANU.

Vakarēšanas pirmajā daļā (plkst. 18.30) visi tiek aicināti uz enerģētiski stipru tautas dziesmu kopdziedāšanu. Šādas tautasdziesmas ir meditatīvs garīgā spēka avots. Tās palīdz sakārtot un harmonizēt savu iekšējo pasauli. Tautasdziesmas tiks skandētas kokles pavadījumā, jo tieši kokles radītajām skaņām piemīt spēja dzidrināt gaisu un enerģētiski attīrīt vidi. Kopdziedāšanas laikā ikviens līdzdziedātājs gūs patīkamu miera sajūtu, uzņems spēku ikdienas gaitām un vakara dančiem.

Koncerts NBS 007

28.01. / 18.00 Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē
„NBS 007” meklējot nenotveramos ar Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestri,
Valteru PŪCI un Ralfu EILANDU

 „Aģenta 007 uzdevumi, kā zināms no neskaitāmām kinofilmām, ir bijuši visādi. Taču šajā programmā viņam nevajadzēs, kā teiks viņa boss M, šaut, lekt, skriet, kauties, braukt ar auto. Šodien vajadzēs nodarbināt galvu un kustināt smadzenes, jo Aģenta 007 kāda svarīga misija būs jāveic neparastā vietā - koncertzālē. Tieši tāpēc Aģents 007 iepazīs pūtēju orķestri, sadraudzēsies ar kādu čellistu un liks lietā savas spējas atdarināt citus cilvēkus.

JAUNGADA MUZIKĀLAIS KOKTEILIS

8. 01. / 18.00 Daugavpilī,
Vienības nama koncertzālē
JAUNGADA MUZIKĀLAIS KOKTEILIS

2016.gads Vienības nama koncertzālē iesāksies ar koncertu „Jaungada muzikālais kokteilis”, kurā izskanēs pasaules populārākās Ziemassvētku dziesmas.

BVS “Pērlītes” piedalās starptautiskos konkursos un muzikālos projektos

Šī gada 19.- 20. decembrim Šauļos (Lietuva) notika X Baltijas valstu bērnu un jauniešu populārās mūzikas konkurss „Ziema dzied”. Konkursā piedalījās 45 popgrupas četrās vecuma kategorijās. Jaunākajā vecuma grupā (4- 7 gadi) veiksmīgi uzstājās Daugvapils LKC bērnu vokālā studija „Pērlītes” (vadītāja Iveta Ustinskova). 17 popgrupu konkurencē tika izcīnīta 3. vieta. Tas ir labs rezultāts jauniem dziedātājiem, kuri pirmo reizi piedalījās starptautiskajā konkursā. Aug jauna maiņa BVS „Pērlītes” vecākai grupai, kura nesen ieņēma 1. vietu konkursā „Rīgas sirds”.

NOSLĒGUŠĀS LATGALES FOLKLORAS SKOLAS NODARBĪBAS

Lai nodrošinātu Latgales kultūrvides daudzveidības saglabāšanu un attīstību, Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa “Svātra” organizēja Latgales folkloras skolu.

Tā bija jau otrā reize, kad pateicoties KKF Latgales programmas atbalstam, Latgales folkloras kustības dalībnieki un folkloras attīstībā ieinteresētie ļaudis apmeklēja meistarklases  tradicionālo mūzikas instrumentu spēlē, tradicionālajā dziedāšanā un latviešu tradicionālajā dejā. Nepieciešamību pēc šādas Folkloras skolas darbības izsaka lielā interese par iespēju piedalīties nodarbībās. Atšķirībā no pagājušā gada, šogad nodarbības apmeklēja cilvēki ne tikai no Daugavpils, Daugavpils novada, Preiļiem un Dagdas, bet arī no Līvāniem, Rēzeknes un Balvu puses.

Koncerts „Ieklausies, mūzika skan…”

17.12. / 18.00 Vienības nama koncertzālē
Ieklausies, mūzika skan…

Vienības namam 78.
2015. gada 17. decembrī plkst. 18.00 Latviešu kultūras centrs aicina uz profesionālā pūšamo instrumentu orķestra „Daugava” koncertu „Ieklausies, mūzika skan…”.

Pūtēju orķestra „Daugava” pavadījumā izskanēs dažādu stilu mūzika – Ziemassvētku dziesmas, džeza improvizācijas, un sadarbībā ar lielisko solisti Jeļenu Boreli koncerta mākslinieciskais vadītājs ir sagatavojis ārijas no populārām operetēm un klasiskās mūzikas skaņdarbiem.

Koncertā dzirdēsim arī Latviešu kultūras centra Džeza studijas solistes (vadītāja Irina Grīnberte).

MARIJA NAUMOVA koncertā „Mans sapnis”

19.12. / 18.00 Vienības nama koncertzālē
MARIJA NAUMOVA koncertā „Mans sapnis”

Vienības namam 78.
2015. gada 19. decembrī plkst. 18.00  viena no šarmantākajām un elegantākajām Latvijas dziedātājām, 2002. gada Eirovīzijas konkursa uzvarētāja Marija Naumova uzstāsies Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a).

Koncerta apmeklētājiem būs iespēja baudīt labākās dziesmas no dziedātājas repertuāra – gan skaistākās franču melodijas  par Parīzi, eleganci, mīlestību, skumjām, ilgām un sapņiem, gan Maestro Raimonda Paula populārās dziesmas, kas rakstītas speciāli Marijai un, protams, arī kas jauns saistīts ar Ziemassvētkiem un Jaunā gada svinībām.

PŪTĒJU ORĶESTRIS „BALVI” DAUGAVPILĪ

28.11. / 15.00 Vienības nama koncertzālē
PŪTĒJU ORĶESTRIS „BALVI” DAUGAVPILĪ

Daugavpils 740. gadskārtā Latviešu kultūras centrs ielūdz māksliniekus no Latvijas novadiem. Šoreiz mūsu pilsētā viesosies latgalieši – Balvu kultūras centra Tautas pūtēju orķestris „Balvi” Egona Salmaņa vadībā. Kultūras projektu „Latvijas novadi Daugavpilī” atbalsta Daugavpils pilsētas dome.


Kalendārs