Orķestrim “Daugavpils Sinfonietta”, kas dibināts uz Daugavpils Mūzikas vidusskolas kamerorķestra bāzes, pirmā koncertsezona sākās 2007. gada 27. septembrī Latviešu kultūras centrā (tagad – “Vienības nams”). Savukārt Daugavpils Mūzikas vidusskolas kamerorķestra vēsture aizsākās 1925. gadā Latgales Tautas konservatorijā (Daugavpils Mūzikas vidusskolas pirmais nosaukums) Paula Krūmiņa vadībā. Vēlākie orķestra vadītāji un diriģenti bija Mendelis Bašs, Henrihs Gaļickis, Staņislavs Broks, Imants Kociņš, Pēteris Butāns, Teodors Savickis, Gints Kārkliņš, Aivars Broks. No 2023. gada orķestra mākslinieciskais vadītājs ir Jevgeņijs Ustinskovs, galvenais diriģents – Renāts Cvečkovskis.

Šodien orķestra repertuārā ir visu stilu mūzika: baroks, klasika, romantika, XX gadsimta mūzika, popmūzika un rokmūzika.

Orķestra sastāvs tiek papildināts un pilnveidots, pieskaņojot to koncertu vajadzībām. Orķestris bieži uzstājas kopā ar izciliem solistiem: Ilonu Bageli, Ati Ieviņu, Antru Stafecku, Diānu Paško, Reini Zariņu, Katrīnu Krumpāni, rokgrupu “Elpa” un daudziem citiem. “Daugavpils Sinfonietta” aktīvi koncertē gan Daugavpils pilsētā un novadā, gan Latvijā un ārvalstīs. Par ikgadējiem ir kļuvuši Latvijas Orķestru asociācijas rīkotie festivāli, piedalīšanās mūzikas un mākslas festivālā “Daugavpils ReStArt”, Ziemassvētku, 8. marta un Lieldienu koncertos. Orķestris aktīvi piedalās arī Daugavpils pilsētas svētku organizētajos pasākumos. Jau trešo reizi “Daugavpils Sinfonietta” atklāja Latvijas Radio 2 aptaujas “Muzikālā Banka” apbalvošanas ceremonijas.

Kontakttālrunis: 29538278; e-pasts: daugavpilsso@inbox.lv