Svātra  latgaliešu valodā ir nojauta un nojausma.

Folkloras kopas dziesmās un dejās skan nojauta par senču dzīvi un tradīcijām. Vairāk nekā 30 dziedātāju un dejotāju “Svātrā” gūst gudru padomu, kā nodzīvot pēc iespējas pilnvērtīgāku, daudzveidīgāku un cilvēcīgāku mūžu.

Folkloras kopa savu dziedāšanas un dejošanas prieku dāvā klausītājiem un skatītājiem kopš 1994. gada.

Grupas repertuārā, kas ir izskanējis vairākos starptautiskajos folkloras festivālos un koncertos Latvijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Krievijā, Austrijā, Itālijā, Spānijā, Bulgārijā, Polijā un Portugālē, ir gan gadskārtu ieražu, tradīciju, godu, sadzīves un mitoloģiskās dziesmas, gan dancojamas kadriļas, lanceti un rotaļdejas.

Dziesmu skanējumu pavada latviešu tradicionālie mūzikas instrumenti: kokles, vijoles, stabules, bungas, deju mūzikas pavadījumu skanējumam pievienojas cītara, akordeons, kontrabass.

Koncertuzvedumus bagātina kadriļu tipa dejas, kas kopas repertuārā nonākušas, pateicoties Latvijas Folkloras krātuves pierakstiem, vai pierakstītas ekspedīcijās un meistarklasēs.

2008. gadā iznāca pirmais CD albums “Lobreiteņ, reitā agri...”.

CD albumā “Seši reiti nedeļā...” (2013) folkloras kopa “Svātra” aicina ne tikai uz mūzikas klausīšanos, bet arī uz kopīgu dancošanu.

Sīkāka informācija par kopas darbību atrodama mājaslapā www.svatra.lv un sociālās vietnes Facebook kontā  https://www.facebook.com/Folk-Song-and-Dance-Group-SVATRA-1797500153808581.

Mēģinājumi notiek ceturtdienās. Kolektīva vadītāja – Sarmīte Teivāne.

Kontakttālrunis: 29118992, e-pasts: teivane@inbox.lv