MA2019

DAUGAVPILS KAUSS-2013

Latviešu kultūras centrā / Rīgas ielā 22a 2013. gada 10. martā
Starptautiskās sporta deju sacensības DAUGAVPILS KAUSS-2013
LSDF Kausa izcīņas posms

Aicinām apmeklēt starptautiskās sporta deju sacensības „Daugavpils kauss – 2013” un Latvijas Sporta deju federācijas kausa izcīņas posmu.

Dienas garumā ar četriem starta piegājieniem redzēsim kā iesācēji un jau nopietni sporta deju sacensību dalībnieki demonstrēs vissmalkākās nianses standartdejās: Lēnais valsis (W), Tango (T), Vīnes valsis (V), Fokstrots (F), Kviksteps (Q), un spraigā emociju vilnī izdzīvos Latīņamerikas deju programmu: Samba (S), Ča-ča-ča (Ch), Rumba (R), Džaivs (J) un Pasodoble (Pd).

LATVIEŠU KULTŪRAS CENTRS PIEDĀVĀ

Godātie daugavpilieši un pilsētas viesi!
Aicinām jūs uz koncertiem Vienības namā – Daugavpilī, Rīgas ielā 22a!

Šogad Vienības nama koncertzālē, Mazajā zālē, kafejnīcā un Vienības laukumā rīkotajos pasākumos jūs priecēs dažādu žanru (pūšamo instrumentu, akordeona, simfoniskās mūzikas u.c.) kolektīvi un mūziķi, dejotāji, festivālu konkursanti un citi mākslinieki, kuri koncertēs Daugavpilī, dāvājot skatītājiem prieku un radošu iedvesmu visam 2013. gadam.

KONKURSS „DAUGAVAS PĒRLE”

STARPTAUTISKAIS BĒRNU UN JAUNIEŠU MŪZIKAS KONKURSS „DAUGAVAS PĒRLE”
Daugavpilī, 2013. gada 11. – 12. maijs

Aicinām estrādes dziesmu un deju izpildītājus uz starptautisko bērnu un jauniešu mūzikas konkursu „Daugavas pērle”, kas notiks 2013. gada 11., 12. maijā Daugavpilī (Latvija). Konkursa mērķis: jauno estrādes dziesmu un deju izpildītāju talantu atklāsme un popularizēšana, radošā dialoga veicināšana starpvalstu mūzikas kultūrā.

Koncertuzvedums “PASAKAS PAR ZIEDIEM”

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē
28.februārī plkst. 18.00
Koncertuzvedums “PASAKAS PAR ZIEDIEM”
Gundars ĀBOLIŅŠ (stāstnieks)
Dita KRENBERGA (flauta)
Valts PŪCE (klavieres)

Savulaik populārais latviešu literatūras vēstures mantojums – Annas Sakses „Pasakas par ziediem” ir atdzimušas ar jaunu, laikmetīgu elpu, ko tām piešķir Valta Pūces mūzika un iekrāso video projekcijas ar Pētera Apses ziedu fotogrāfijām.

koncerts UN PIANOFORTE....UNA VOCE...

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē
15. martā plkst. 18.30
Andrejs OSOKINS (klavieres) un Anna PIMANOVA (koloratūrsoprāns) koncertā
UN PIANOFORTE....UNA VOCE...

Pianista Andreja Osokina izpildījumā izskanēs J. Haidna, F. Lista, K.A. Debisī, S. Prokofjeva skaņdarbi un dziedātājas Annas Pimanovas izpildījumā – klasiskās ārijas,
mūzika no operetēm, krievu romances un dziesmas.

Anna Pimanova – Daugavpilī populārā dziedātāja Sergeja Pimanova meita – mācījusies Daugavpils Mūzikas vidusskolā pie slavenās vokālās mākslas pedagoģes Regīnas Petkevičas un Latvijas Mūzikas akadēmijā – izcilā Latvijas basa Sergeja Martinova klasē. Tālākais dzīves ceļš aizvedis Annu uz Vīni, kur viņa pilnveido savu meistarību privātā operstudijā, vienlaicīgi piedaloties daudzos mūzikas projektos, konsekventi un neatlaidīgi realizējot savu lielāko sapni – dziedāt operteātrī.

GOLFA STRAUME ZEM LEDUS KALNA

Daugavpilī, kinoteātrī „RENESANSE”
GOLFA STRAUME ZEM LEDUS KALNA

K.t. „Renesanse” no 1. līdz 6. februārim Nacionālā filmu festivāla „Lielā Kristapa” uzvarētāja, režisora Jevgēņija Paškēviča spēlfilma „Golfa straume zem ledus kalna” – barokāli izsmalcināta fantāzija par vīrieša un sievietes mūžseno saistību vienam ar otru, par mīlestību, atkarību un cīņu. Latvija filmu izvirzījusi ASV Kinoakadēmijas balvai “Oskars” kategorijā Labākā filma ārzemju valodā.
1., 4., 5., 6. februārī – 18.00
2. februārī – 16.00; 18.30
3. februārī – 14.00; 16.30
Filma krievu valodā. Bērniem  līdz 16 gadiem neiesakām.
Biļetes cena: Ls 0.80
Info k.t. “Renesanse” 65428424; www.vienibasnams.lv

Tiešraide hokejā k.t.”Renesanse”

Tiešraide hokejā k.t.”Renesanse”

k./t. „RENESANSE” turpina tiešraides translāciju hokejā.


Uz lielā ekrāna redzēsim mūsu komandas DINAMO  RĪGA labākās spēles Kontinentālās hokeja līgas 5. sezonā.
Pirmā spēle 16. janvārī 19.30 DINAMO RĪGA – SKA (Sanktpēterburga)
Fanosim par savējiem k.t. „Renesanse” kopīgi radītā atmosfērā!
Biļetes cena  Ls 0.80
Info: k.t.”Renesanse” 65428424; www.vienibasnams.lv
Translāciju organizē Latviešu kultūras centrs sadarbībā ar hokeja klubu „Latgale”
Spēļu kalendārs

FK SVĀTRA MŪZIKAS DISKS

TAPIS JAUNS FOLKLORAS KOPAS SVĀTRA MŪZIKAS IERAKSTU DISKS

Lai saglabātu un popularizētu latgaliešu tautas dziesmas un dejas, folkloras kopa Svātra Latgales kultūras programmas atbalstītā projekta Ekur, šekur pa pōram... ietvaros 2012. gada nogalē ierakstīja gan tautā zināmas latgaliešu tautas dziesmas, gan maz pazīstamu, sen aizmirstu Latgales folkloras deju – kadriļu, lancetu, kā arī rotaļdeju  mūziku.

Šobrīd sabiedrībā ir pastiprināta interese par folkloru un tradicionālo tautas mūziku, kuras izpildījums ir „dzīvā muzicēšana”, izmantojot senākos mūzikas instrumentus un balsis.
 

GARĪGĀS MŪZIKAS FESTIVĀLS SUDRABA ZVANI

X STARPTAUTISKAIS GARĪGĀS MŪZIKAS FESTIVĀLS
SUDRABA ZVANI

10. – 13.01.2013.

Katra jaunā gada sākums ir jaunu cerību laiks, savukārt garīgo impulsu mūsu pilsētai ik pārgadus sniedz starptautiskais garīgās mūzikas festivāls.

Arī šogad, no 10. – 13. janvārim, simtiem dziedātāju Daugavpili pieskandinās ar skanīgajām balsīm un ticību labajam pasaulē.

X starptautiskajā garīgās  mūzikas festivālā "Sudraba zvani" piedalīsies mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas un Ukrainas, bet konkursā spēkiem mērosies 50 kori un 11 vokālie ansambļi.Kalendārs