“RAKARI” ir ansamblis, kas izkopj autentiskā, tātad – īstā dabiskā tautas mūzikas atskaņojuma ceļu jau no 1984. gada. Sākumā tajā muzicēja deviņi mūzikas vidusskolas audzēkņi tobrīd jauna, talantīga mūziķa, nākamā kordiriģenta un komponista Jura Vaivoda vadībā, taču no 1985. gada ansambļa vadību pārņēma Ēvalds Daugulis. Ansambļa repertuārā ir paša „Rakaru” vadītāja veidotas novada tautasdziesmu melodiju apdares un aranžējumi, kā arī oriģināldziesmas. Ansambļa instrumenti ir akordeons, flauta, oboja, klarnete, trompete, saksofons, vijoles, sitaminstrumenti, kontrabass. Viens no galvenajiem instrumentiem – cilvēka balss. Ansambļa pirmais mūzikas ieraksts tika veikts Latvijas Radio 1988. gadā.
 
Pēc franču Union ‘Associations Folklore et Culture uzaicinājuma „Rakari” 1990. gadā muzicēja Parīzē, Gannatā, Klermonferānā, Višī. Drīz pēc tam Francijā tika izdots CD Folk Music (1991. g.), kas ietvēra „Rakaru” sniegumu, un tajā pašā gadā Rīgā iznāca Ritonis skaņuplate ar latviešu tautasdziesmām Ēvalda Dauguļa apdarē.
 
ASV X Vispārējos dziesmu svētkos Klīvlendā (1997. g.) „Rakari” veica ap divdesmit deju muzikālo apdaru svētku deju lieluzvedumā.
 
Ansamblis piedalījies vairākos tautas mūzikas svētkos Latvijā un starptautiskos festivālos: Francijā (Gannata, 1990. g., festivālā HUGENAN 1996. g.), Holandē (deju festivālā SIVO 1994. g.), Grieķijā (Olimpisko spēļu 1000 gadu atceres svinībās 1996. g.), Vācijā (Karlsrūē 2001. g.), Čehijā (Mištrinā 2002. g.) un citur.

Šobrīd kolektīvs aktīvi koncertē Daugavpils pilsētas un Latviešu kultūras centra rīkotajos pasākumos. Tautas mūzikas festivāls „Lustes Jēkabpilī” ir kļuvis par iemīļotu kolektīva tradīciju.

Mēģinājumi notiek pirmdienās.
 
Kolektīva vadītājs -  Ēvalds Daugulis.
Kontakttālr.: 29124977, e-pasts: evalds.daugulis@du.lv
Kalendārs