Izstādes “KAREL’S. NOSPIEDUMI. Latviešu etnogrāfiskie raksti laikmetīgā tekstila dizainā” atklāšana10. septembrī plkst. 17.00
Vienības nama Tradīciju mājā
Izstādes “KAREL’S. NOSPIEDUMI. Latviešu etnogrāfiskie raksti laikmetīgā tekstila dizainā” atklāšana

No 10. septembra Daugavpils Vienības nama Tradīciju mājā (Rīgas iela 22a, ieeja no Saules ielas puses) bez maksas būs apskatāma izstāde “KAREL’S. NOSPIEDUMI. Latviešu etnogrāfiskie raksti laikmetīgā tekstila dizainā”. Izstāde iepazīstina ar latviešu etnogrāfisko rakstu mantojumu un to transformāciju mūsdienīgos un pielietojamos dizaina priekšmetos – zīda lakatos un citos tekstila izstrādājumos, kuru idejas autori un grafikas mākslinieki ir Jolanta un Jānis Kareļi.

Latviešu etnogrāfiskie raksti ir mūsu bagātība un tajos ir senču radītais kods. Izmantojot mūsdienu tehnoloģijas un tekstila valodu, integrējot šos etnogrāfiskos rakstus mūsdienīgā grafiskā dizaina izpildījumā, mākslinieki nodod cilvēkiem vēstījumu, ka vēsturiski tradicionālā etnogrāfija arī šodien ir praktiski pielietojama un baudāma ikdienas patērētājam: ETNOGRĀFISKAIS ORNAMENTS – TRANSFORMĀCIJA – GRAFISKAIS DIZAINS – PRAKTISKAIS PIELIETOJUMS. Mūsdienīgā un tematiski aktuālā izstādē zīda lakati un to iedvesmas avoti – autentiskie rakstu oriģināli izvietoti interesantās kompozīcijās, kuru izkārtojuma risinājumā ņemts vērā arī oriģinālā tekstilmateriāla veids.

Zīmola KAREL’S radītie zīda lakati ar tajos ievīto stāstu par mūsu novadiem, latviskajām zīmēm un krāsām mūsdienu dizaina interpretācijā ir iemantojuši atzinību un kļuvuši atpazīstami ne tikai Latvijā, bet arī ārpus mūsu valsts, jo tos ar lepnumu izvēlas dāvināt  ne tikai saviem tuvākajiem cilvēkiem, bet arī bieži tos izmanto mūsu valsts reprezentācijas dāvanām. Vairāk informācijas skat. http://www.karelsshop.com/.

Izstādes atklāšana – 2023. gada 10. septembrī plkst. 17.00.
Izstāde skatāma Daugavpils Vienības nama Tradīciju mājā (Rīgas iela 22a, ieeja no Saules ielas puses) septembrī un oktobrī darba dienās no plkst. 16.00 līdz 18.00 vai arī piesakoties pa tālruņiem 26377313, 26444647