BRODVEJAS RITMI

KONCERTS TIEK ATCELTS
Biļetes var nodot Vienības nama koncertzāles kasē darba dienās no plkst. 16.30 līdz 18.30.


10. februārī plkst. 18.00
Vienības nama kafejnīcā
PPO DAUGAVA mūziķi un solisti
Koncertprogrammā
BRODVEJAS RITMI

Šī gada 10. februārī, mīlestības svētku priekšvakarā, profesionālā pūtēju orķestra “Daugava” mūziķi un solisti aicina skatītājus uz koncertu “Brodvejas ritmi”, kas notiks plkst. 18.00 Vienības nama kafejnīcā.

Koncertprogrammā izskanēs fragmenti no iemīļotām, populārām filmām un mūzikliem. Skaņdarbu autoru vidū ir tādi slaveni komponisti kā Džordžs Gēršvins, Nino Rossi, Antonio Karloss Džobims, Kristofers Kross un Raimonds Pauls.
[5.01.2022]

Daugavpilī noslēdzies tradicionālo prasmju nodošanas pasākumu cikls

2021. gada nogalē veiksmīgi noslēgts Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītais projekts „Tradicionālo prasmju nodošanas pasākumu cikls Daugavpilī”, kura ietvaros pilsētas iedzīvotājiem bija iespēja iepazīt dažādas nemateriālā kultūras mantojuma lietpratēju zināšanas un prasmes Vienības nama Tradīciju mājā.

Projekta ietvaros bija iespēja apgūt aušanas pamatus “No kamola līdz audeklam” audējas Daces Teivānes vadībā,  noklausīties lasījumu „Dienvidlatgales austās segas” un dzirdēt audēju pieredzes stāstus, tiekoties ar pieredzes bagātajām un zinošajām audējām. Lai noskaidrotu, kas mūsu senču laikā tika likts līgavas pūrā, attālināti notika tikšanās cikla “Pūra lāde” ietvaros ar grāmatas „Dagdys nūvoda pyura skrienis gruomota” autori un ekspozīcijas „Latgales līgavas pūrs” izveidotāju Intu Viļumu. Novembris un decembris aizritēja maizes un piena produktu gatavošanas zīmē – projekta ciklā “Maizes ceļš” un “Piena vārdi” kopā ar Latvijas Goda saimnieci Viju Kudiņu tika noskaidrots, kāds ir grauda ceļš līdz maizes klaipam, kādi noslēpumi ir jāzina katrai maizes cepējai, lai maizes klaips būtu mīksts, garšīgs un smaržīgs, kā no piena tiek gatavots krējums, biezpiens un siers. Turklāt, lai atklātu arī piena un pašas piena devējas – gotiņas simbolisko nozīmi senču dzīvē, bija iespēja klausīties filozofes Baibas Felces lasījumu.

MĪLAS LIRIKA

14.02. plkst.18.00
Vienības nama koncertzālē
Kamermūzika MĪLAS LIRIKA

Vera TAĻERKO – soprāns (Latvija, Norvēģija)
Gintare Elena MACIJAUSKAITE – klavieres (Lietuva, Itālija)

Vienības nama koncertzālē 14. februārī plkst. 18.00 – pasaules klasiķu “Mīlas lirika” Veras Taļerko un Gintares Elenas Macijauskaites izpildījumā.

Taļerko – Macijauskaites duets tika izveidots 2012. gadā Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā profesores Irēnas Armonienes – Usas vadībā. Studiju laikā duets veidojis ļoti daudzveidīgu kamermūzikas repertuāru, iekļaujot baroka, klasicisma, romantisma un mūsdienu mūziku.

Bulajevs, Taņičevs, Trocjuks

24. februārī plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Bulajevs, Taņičevs, Trocjuks

Turpinot Vienības nama 85. gadadienas koncertu virkni, baudīsim klasisko mūziku kopā ar vijolnieku Daniilu Bulajevu, čellistu Antonu Trocjuku un pianistu Maksimu Taņičevu.
Mākslinieku izpildījumā skanēs gan klasiskās mūzikas oriģināldarbi, gan to aranžijas un interpretācijas, kas neatstās vienaldzīgu nevienu no koncerta apmeklētājiem.  

Vijolnieks Daniils Bulajevs dzimis Rīgā, 2004. gadā, pašlaik mācās pie profesora Petru Munteanu (Leopolda Mocarta centrs, Vācija) un Nellijas Sarkisjanas (Emīla Dārziņa mūzikas skola). Jau piecu gadu vecumā uzstājies kopā ar kamerorķestri koncertzālē AVE SOL, divus gadus vēlāk – ar simfonisko orķestri. Pirmo solokoncertu sniedzis astoņu gadu vecumā.

Vienības namam 85!


KONCERTS TIEK ATCELTS
Biļetes var nodot Vienības nama koncertzāles kasē līdz šī gada 24. februārim darba dienās no plkst. 16.30 līdz 18.30.

26. janvārī plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
JANVĀRIS – KLASISKĀS MŪZIKAS SKAŅĀS

Vienības nama 85. jubilejas gadadienas koncertu virkni uzsāksim ar jauno talantu sniegumu, ko sagatavojuši  Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultātes pasniedzēji. Koncertā līdzās pedagogu sastāvam – Latvijas Nacionālās operas solistei Ilonai Bagelei, solistēm Jeļenai Borelei un Natālijai Kotonai koncertā piedalīsies Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultātes studenti un absolventi: Anastasija Lukašenoka, Tatjana Sevostjanova, Dana Šaripova, Diāna Laizāne, Arturs Lisovs, Ilja Orlovs, Andris Bižāns. Pie klavierēm: Eduards Zariņš un Gļebs Beļajevs.

Programmā: klasiskās ārijas, mūziklu skaņdarbi un solo dziesmas.

Tiešsaistē norisināsies garīgās mūzikas festivāls “SUDRABA ZVANI”

No 14. līdz 16. janvārim savu skanējumu uzsāk XIV Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls “Sudraba zvani”. Šoreiz festivāla dalībnieku uzstāšanos un labākos konkursa dalībnieku priekšnesumus varēs vērot tiešsaistē – Youtube kanālā “Latvian Contests” video ierakstu veidā.

Dalībai XIV Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā “Sudraba zvani” ir pieteikušies vairāk nekā 150 dalībnieki (ansambļi, kori un kordiriģenti). Kopā tie ir aptuveni 3000 dziedātāju un diriģentu no 18 valstīm – Armēnijas, Austrijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Čehijas, Ekvadoras, Itālijas, Kazahstānas, Krievijas, Kubas, Ķīnas, Latvijas, Lietuvas, Moldovas, Polijas, Rumānijas, Slovākijas un Ukrainas.

Vienības nama skatlogos būs skatāma Visaginas foto kluba “Pozitivus” izstāde

No 12. janvāra līdz 11. februārim Vienības nama skatlogos (Saules un Ģimnāzijas ielu krustojumā) būs skatāma Lietuvas pilsētas Visaginas foto kluba “Pozitivus” izstāde “Fotoskices”.

Neformālais fotoklubs “Pozitivus” sevī apvieno sešus fotogrāfus – amatierus, kurus aizrauj iespēja ar fotokameras palīdzību apstādināt mirkli. Klubs ir izveidojies 2013. gadā un jau 2014. gada janvārī bija skatāma fotogrāfu pirmā izstāde. Katru gadu janvārī Visaginas izstāžu zālē tiek rīkotas kluba atskaites fotoizstādes.
[22.12.2021]

Daugavpils un Vitebska noslēdz II sadarbības posmu kultūras jomā

[21.12.2021]

TAPUŠAS ČETRAS ĪSFILMAS UN IZVEIDOTA EKSPOZĪCIJA TRADICIONĀLO PRASMJU SAGLABĀŠANAI

Tradicionālo amatu prasmju un amatu dabiskā pārmantošana ģimenēs, kas kādreiz bija galvenais nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas un dzīvotspējas pamats, šobrīd darbojas aizvien retākos gadījumos. Plašajā iespēju laikā ir zudusi izpratne arī par mūsu senču dzīvi. 20. gs sākumā lietotie sadzīves priekšmeti, darba rīki ir kļuvuši sveši un neatpazīstami mūsdienu cilvēkam, grūti ir saprotamas gan tautas dziesmas, gan pasakas, kurās tiek minēti šie priekšmeti un ar tiem saistītā jēga.