IESKANDINA RUDENI

Vienības nama koncertzālē 18.oktobrī plkst.18.00
Latviešu kultūras centra kolektīvi IESKANDINA RUDENI

Lietus lāses sit pa palodzi un dzeltenas lapas krīt zem gājēju kājām, rudens ir atnesis sev piemītošo miera un padarīta darba sajūtu. Šajā laikā Latviešu kultūras centra kolektīvi ar jaunu sparu ķeras pie darba un vēlas aicināt skatītājus uz jaunas radošās darba sezonas atklāšanas koncertu.

Folkloras kopa “Svātra” iegūst galveno balvu festivālā Polijā.

No 4.10-7.10.2012 pēc festivāla organizatoru uzaicinājuma Latviešu kultūras centra folkloras dziesmu un deju kopa « Svātra », vadītāja Sarmīte Teivāne, piedalījās XIII Starptautiskajā festivālā Polonica Zdroj (Polija). Festivāls pulcēja vairāk nekā 1000 dziedātājus un dejotājus no 22 dažādiem kolektīviem.

Akordeonistu orķestra sasniegumi XXII Starptautiskajā akordeonistu konkursā „Gitta di Lanciano”

Lančiano pilsētā Itālijā 2012. gada 25.- 29. septembrī norisinājās XXII Starptautiskais akordeonistu konkurss „Gitta di Lanciano”, kurā piedalījās  akordeonisti no dažādām pasaules valstīm – Polijas, Lietuvas, Čehijas, Krievijas, Baltkrievijas, Slovēnijas, Ukrainas, Latvijas, Igaunijas un citām. Mūsu pilsētu un valsti konkursā pārstāvēja Latviešu kultūras centra akordeonistu orķestris, vadītāja Tatjana Saratova.

CEĻĀ UZ DZIESMUSVĒTKIEM

Daugavpils Mūzikas vidusskolas koncertzālē 13. oktobrī plkst. 16.00
Koru sadziedāšanās svētki CEĻĀ UZ DZIESMUSVĒTKIEM!

Kur Dziesma sev tādus spārnus rod?
Tais vējos, kas lidot pret sauli prot!

(A.Vējāns)

 

Jau trešo gadu pēc kārtas rudens darba radošo sezonu Latgales labākie kori uzsāks Daugavpilī. Šoreiz koncerts notiks Daugavpils Mūzikas vidusskolā I Starptautiskā Mūzikas un Mākslas festivāla „Daugavpils ReStArt 2012” ietvaros. Tajā piedalīsies: Aglonas bazilikas jauktais koris, diriģente Ieva Lazdāne; Daugavpils novada kultūras centra jauktais koris „Latgale”, diriģente Anita Zarāne; Preiļu novada skolotāju koris „Latgale”, diriģents Edgars Znutiņš; Rēzeknes novada jauktais koris „Ezerzeme”, diriģenti: Anda Lipska, Rota Salmiņa, Ēriks Čudars un Daugavpils Latviešu kultūras centra jauktais koris „Daugava”, diriģents Jevgeņijs Ustinskovs.

koncerts KINO MŪZIKA

Vienības nama koncertzālē 28. septembrī plkst. 18.00
Daugavpils Kamerorķestra 5 gadu jubilejas koncerts
KINO MŪZIKA


Daugavpils Kamerorķestris
savā 5 gadu jubilejas koncertā ielūdz klausītājus uz populāru un atpazīstamu skaņdarbu mūziku, kas priecēja skatītājus kinofilmās.
Koncerta pirmajā daļā klausīsimies mūziku no latviešu kino-šedevriem: Salna pavasarī, Zvejnieka dēls, Kā gulbji balti padebeši iet, Ilgais ceļš kāpās, Teātris, Spēle, Vella kalpi, Elpojiet dziļi, Sprīdītis, Ziemassvētku jampadracis. Otrajā daļā izskanēs mūzika no ārzemju filmām un mūzikliem: Vīrietis un sieviete, Nakts vārti, Sievietes smarža, Fantomass trako, Dziedoņi ērkšķu krūmā, Operas spoks, Profesionālis, Krusttēvs, Bēgļi, Karību jūras pirāti, Ozas zemes burvis.
[11.09.2012]

Uzaicinājums

Uzaicinājums  pretendentiem iesniegt piedāvājumus autotransporta pakalpojumu veikšanai.

Hokejs uz lielā ekrāna

k./t. „RENESANSE” atsāk tiešraides translāciju hokejā. Uz lielā ekrāna redzēsim mūsu komandas DINAMO  RĪGA cīņu Kontinentālās hokeja līgas 5.sezonā.
Pirmā spēle notiks jau 13. septembrī plkst. 19.30. 
DINAMO  RĪGA tiksies ar SIBIRJ /Novosibirska/.
Tiksimies k.t. „Renesanse” un fanosim par savējiem kopīgi radītā atmosfērā!
Darbosies kafejnīca.
Biļetes cena  Ls 0.80  
Info: k.t.”Renesanse” 65428424;  www.vienibasnams.lv
Translāciju organizē Latviešu kultūras centrs sadarbībā ar hokeja klubu „Latgale”

SPĒĻU KALENDĀRS

ČELLA UN AKORDEONA BURVĪBA

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē 18. septembrī plkst. 18.00
ČELLA UN AKORDEONA BURVĪBA

Akordeoniste Ksenija Sidorova un čelliste Guna Āboltiņa pirmoreiz uz skatuves satikās Cēsu mākslas festivāla atklāšanas koncertā S.Gubaiduļinas kompozīcijā „7 vārdi” kopā ar kamerorķestri „Sinfonietta Rīga” un diriģentu Normundu Šnē. Pēc šī koncerta mūzikas kritiķe Inese Lūsiņa par darbu un ansambli rakstīja, ka „nebija iespējams atšķirt solo instrumentu skaņas vienu no otra”. Kompliments mūziķēm, bet vēl lielāks kompliments komponistei, kas tieši šajā sastāvu atradusi ideālu lietaskoku savas mūzikas radīšanai. S.Gubaiduļinas un Dāvida Gortona oriģinālskaņdarbi čellam un akordeonam ir izcils piemērs no šim ansamblim rakstītā kompozīciju saraksta, kurš mūsdienu mūzikas lauciņā nemaz nav īss.

KARSTIE NAKTS RITMI

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē 13.septembrī plkst. 18.00
KARSTIE NAKTS RITMI

Piedalās  Sinfonietta Riga stīgu kvartets: Kristiāna Šīrante - I vijole, Agnese Kanniņa - Liepiņa II vijole, Artūrs Gailis - alts, Kārlis Klotiņš - čells, Ivo Krūskops - sitaminstrumenti

Šajā programmā Sinfonietta Rīga stīgu kvartets atkāpjas no akadēmiskās mūzikas repertuāra, piedāvājot klausītājiem populārus un karstasinīga temperamenta pārpilnus skaņdarbus. Programma patiks tiem, kam tuvs ir argentīniešu tango, latīņamerikas ritmi un skaņdarbi, kas neizraisa dziļdomīgas vai grūtsirdīgas pārdomas par dzīvi. Izbaudi šo mirkli un ļaujies dzīves svinēšanai!
Biļetes cena: 1.50 Ls
Koncertu rīko Latviešu kultūras centrs un VSIA „Latvijas koncerti”.
Tiksimies Vienības namā!
Informācija pa tālruni: 65426691, www.vienibasnams.lv

DŽEZĀ NE TIKAI MEITENES

Daugavpils teātrī 8.septembrī plkst. 18.30
DŽEZĀ NE TIKAI MEITENES

Piedalās:
Olga Mitroshina Blue Sound
Olga Mitrošina - vokāls & klavieres
Frédéric Borey - tenora saksofons
Parīze, Francija

Jussendo
Žannas Blagovesčenska – vokāls, klavieres
Artūrs Kutepovs – ģitāra
Oļegs Grišins – bass
Valērijs Injutins – bungas
Jūrmala, LatvijaKalendārs