MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 22.08.2013.

22. augustā (ceturtdien) Daugavpilī, Muzeja ielā (Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā) – augusta ceturtā muzikālā ceturtdiena iesāksies plkst. 17.30 ar Daugavpils kamerorķestra koncertu diriģenta Aivara Broka vadībā.

Muzikālais vakars turpināsies plkst. 19.00 ar neparastu, savdabīgu un aizraujošu mūzikas grupu „Saules broliai” no Lietuvas. Mūziķi viesojās mūsu pilsētā 2011.gadā - starptautiskā Marka Rotko plenēra atklāšanā. Toreiz dzirdējām ugunīgas ķeltu melodijas, liriskas balādes armēņu dūdu izpildījumā, džeza melodijas akordeona skanējumā un savdabīgu trīsbalsīgu vokālu. Arī šoreiz „Saules broliai” pārsteigs skatītājus ar savu oriģinalitāti.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 16.08.2013

16. augustā (piektdien) Daugavpilī, Muzeja ielā (Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā) – muzikālo skanējumu plkst. 17.30 dāvās vokālā grupa „Framest”. Mūziķu izpildījumā dzirdēsim labāko Raimonda Paula dziesmu izlasi. Lielākoties mākslinieki muzicē a-capella žanrā (dziedot bez pavadījuma), bet speciāli šim koncertam ir sagatavoti arī daži skaņdarbi un pārsteigumi, kuros katrs no dziedātājiem spēlēs arī kādu mūzikas instrumentu.

FOLKLORAS KOPA SVĀTRA ATGRIEŽAS NO FESTIVĀLA PORTUGĀLĒ

2013. gada sākumā folkloras kopa Svātra piedalījās CIOFF (International Council of Organizations of Folklore Festivals and Folk Arts) rīkotajā atlases konkursā dalībai XXXIII Starptautiskajā folkloras festivālā RIO, kurš notika no 19.-29. jūlijam Portugāles pilsētā Barcelos.

Atlases konkursa vērtējumam Svātra piedāvāja folkloras deju DVD ierakstu „Vīnā vokorā”, dziesmu un mūziku ierakstus no jaunā mūzikas albuma „Seši reiti nedeļā”.

Pēc CIOFF žūrijas vērtēšanas Svātra saņēma uzaicinājumu un noslēdza līgumu ar festivāla organizatoriem par dalību tajā, pēc kā notika aktīva gatavošanās dalībai šajā prestižajā folkloras sarīkojumā.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 8. 08. 2013.

8. augustā Daugavpilī, Muzeja ielā (Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā) – augusta otrajā ceturtdienā plkst. 17.30 koncertēs talantīgais, publiku pārsteidzošais Daumants Kalniņš un džeza kvintets (Rīga). Daumantam aizvadītais gads ir bijis pozitīviem notikumiem un panākumiem bagāts, jo dziedātājs veidojis jaunas, interesantas sadarbības, pavadot arī pāris mēnešus ārpus Latvijas Indijā kopā ar Cabaret komandu. Guvis atzinību, saņemot Teātra gada balvu „Spēlmaņu nakts” kategorijā „Gada debija skatuves mākslā” par „Kvazidmodo” lomu izrādē „Parīzes Dievmātes katedrāle”, un Radio Klasikas 2012. gada „Top 10” balvu kategorijā „Gada debija”, ticis nominēts Lielajai mūzikas balvai 2012 kategorijā „Gada debija” un ieguvis skatītāju simpātijas balvu.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 1. 08. 2013.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ
1. 08. 2013.

1. augustā (ceturtdien) Daugavpilī, Muzeja ielā (pie Dubrovina parka) – Muzikālais augusts Daugavpilī iesāksies plkst. 17.30 ar Rīgas džeza orķestra „Mirage Jazz Orchestra” koncertveltījumu „Mana pasaule” izcilajam  Latvijas trompetistam, aranžētājam un komponistam Gunāram Rozenbergam. Orķestra mākslinieciskais vadītājs – Lauris Amantovs.

Muzikālā vakara turpinājumā plkst.19.00 klausīsimies mīlestības dziesmu stāstu dueta „Viņš un Viņa” izpildījumā. Freds Ormēns - saksofons, vokāls (Francija), Ilze Lejiņa - saksofons, vokāls (Latvija).

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ

2013. gada 1., 8., 16., 22. 27., 28. un 29. augustā Daugavpilī koncertus sniegs Latvijā pazīstami mūziķi, solisti, orķestri un tango dejotāji.

Cienījamie pilsētas viesi, Muzikālā augusta koncertu dienās brauciet uz Daugavpili jau no paša rīta! 738 gadus vēsturiskiem notikumiem bagātā pilsēta sagaidīs jūs ar Daugavu, Dinaburgas cietoksni, sakoptu pilsētvidi, ar arhitektūras sarkano ķieģeļu, klasicisma, baroka un jūgendstila ēku savdabību ar baznīckalnu, mūsdienu tirdzniecības centru piedāvājumiem un daugavpiliešu viesmīlību.

Projekta “Daugavpils-Vitebska: kultūras sadarbība un attīstība” noslēguma seminārs

Daugavpilī, Latviešu kultūras centrā,
28.jūnijā pl.11.00
Projekta “Daugavpils-Vitebska: kultūras sadarbība un attīstība”
noslēguma seminārs

No 2011. gada decembra līdz 2013. gada 30. jūnijam Daugavpils Latviešu kultūras centrs (LKC) sadarbībā ar Vitebskas Valsts iestādi „Kultūras centrs „Vitebska””” (Baltkrievija) ir realizējis Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta projektu “Daugavpils-Vitebska: kultūras sadarbība un attīstība” (LLB-1-072).

Gaisma līgo Latvijā!

Daugavpilī, skvērā pretī Vienības laukumam 30. jūnijā plkst. 13.15
Gaisma līgo Latvijā!

30. jūnijā, dienvidū, kad saule atrodas visaugstāk, aicinām kopīgi ieskandināt XXV Vispārējos Latviešu dziesmu un XV deju svētkus!

Plkst. 13.18 svinīgi pacelsim svētku karogu, kura zīmi ar latviešu tautasdziesmu „Aiz ezera balti bērzi” Staņislava Broka apdarē iedziedājis Latviešu kultūras centra jauktais koris „Daugava” (diriģents –  XXV Vispārējo Latviešu dziesmu un XV deju svētku virsdiriģents Jevgeņijs Ustinskovs).

LĪGOSIM STROPU ESTRĀDĒ!

Daugavpilī, 23. jūnijā plkst. 20.00
LĪGOSIM STROPU ESTRĀDĒ!

23. jūnijā aicinām daugavpiliešus un pilsētas viesus līgot Stropu estrādē.

No plkst. 19.00 sāks darboties svētku tirdziņš.


Plkst. 20.00 - tautas mūzikas un deju koncerts „Rūtoj saule, rūtoj mēness” ar folkloras dziesmu un deju kopas „Svātra”, jauniešu deju kolektīva „Laismeņa”, vidējās paaudzes deju kolektīva „Saime” un Vitebskas valsts iestādes „Kultūras centrs „Vitebska”” Baltkrievijas Republikas Nopelniem bagātā amatiermākslas deju ansambļa „Ļavoņiha” un jauniešu tautas teātra „Koļeso” piedalīšanos.

Ielīgošana - „Zem ozola kuplajiem zariem”

Daugavpilī, Dubrovina parkā
20. jūnijā plkst. 17.00
Ielīgošana - „Zem ozola kuplajiem zariem”

20. jūnijā plkst. 17.00 aicinām daugavpiliešus un pilsētas viesus uz skaistāko parku Daugavpilī, lai kopā ar Latviešu kultūras centra kolektīviem ieskandinātu tuvojošos vasaras saulgriežu svētkus – Jāņus. Ielīgosim svētkus, rotāsim parka ozolus, vīsim Jāņuzāļu vainagus, garšosim ķimeņu sieru, maizes saldo dziru un putojošo alu.