IX DAUGAVPILS STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS

IX Daugavpils starptautiskais masku tradīciju festivāls
2012.gada 23. – 25. februārī


Daugavpilī februāra nogalē sabrauks maskotāji no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un priecēs skatītājus ar dažādu tautu atraktīvām, aktieriskām un izdomu bagātām maskošanās tradīciju pārvērtībām.

23. februārī, ceturtdien, plkst.18.00 festivāls iesāksies Latviešu kultūras centrā ar Daugavpils Māla mākslas centra keramiķu darbu izstādes atklāšanu „Maskas…”. Turpinājumā Daugavpils Mākslas vidusskolas „Saules skola” un Daugavpils Valsts tehnikuma jaunie mākslinieki demonstrēs netradicionālās modes tērpu kolekcijas un oriģinālas frizūras, bet vakara izskaņā visi aicināti uz disko ritmu virpuli kopā ar DJ Gati.

Latviešu un lietuviešu 20. gadsimta otrās puses kamermūzikas festivāls


Sporta un balles deju kolektīva SIKSPĀRNIS koncerts

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē, 2012.gada 1.martā plkst.18.00
Sporta un balles deju kolektīva SIKSPĀRNIS koncerts

1. martā Vienības nama koncertzālē notiks sporta un balles deju kolektīva SIKSPĀRNIS koncerts.
Daugavpilī kolektīvs veiksmīgi darbojas jau 17 gadus. 2011. gadā tas pievienojās Latviešu kultūras centra radošo kolektīvu saimei.
„Sikspārnī” bērni un jaunieši vecumā no 4 līdz 19 gadiem dejotprasmi apgūst starptautiskās klases treneres Innas  Mihaļovas-Boginičas vadībā.
Kolektīva vadītāja koncertprogrammu veidojusi tā, lai mazo dejotāju sacensības gars radītu tajā mazliet spraiguma un dinamikas, bet lielāko dejotāju meistarības valdzinājums dāvātu skatītājiem neaizmirstamus mirkļus.

(Ieeja brīva)

Koncertu rīko Latviešu kultūras centrs.

Informācija pa tālruni: 65426691
www.vienibasnams.lv

Tintiņa piedzīvojumi: Vienradža noslēpums

Daugavpilī, kinoteātrī „Renesanse” 18. – 19. februārī plkst. 14.00
Tintiņa piedzīvojumi: Vienradža noslēpums

Kinoteātris „RENESANSE” aicina uz piedzīvojumu animācijas filmu visai ģimenei Tintiņa piedzīvojumi: Vienradža noslēpums!

Tintiņš – jauns reportieris, kam ir izcili laba oža noteikt kur meklējami piedzīvojumi un tikpat liels talants nokļūt nepatikšanās. Tintiņš kopā ar suni Mīļuku atklās neparasta kuģa, saukta par Vienradzi, noslēpumu.
Režisors: Stīvens Spīlbergs
filmas garums: 1h 49 min
Filma dublēta krievu valodā
Biļetes cena: Ls 0.80

 
Info k.t. “Renesanse” 65428424

„Dinamo Riga” – „Spartaks” Maskava

Latviesu kulturas centrs un hokeja klubs „Latgale” aicina uz hokeja speles translaciju kinoteatri „RENESANSE”

17. februari plkst. 17.30
„Dinamo Riga” – „Spartaks” Maskava


24. februari plkst. 19.30
„Dinamo Riga” – „Metalurgs” Novokuznecka


Fanosim par savejiem kopigi radita atmosfera!
Kafejnica vares iegadaties alu, cipsus un popkornu.   
Biletes cena Ls 0.80

Talr. uzzinam: k.t. „Renesanse” 65428424

Festivāls „Surva” Bulgārijā

LKC folkloras kopa „Svātra” XXI Pernikas starptautiskajā maskošanas spēļu festivālā „Surva” Bulgārijā

Janvāra beigās Pernikas pilsētā (Bulgārija) notika Pernikas XXI starptautiskais  maskošanās spēļu festivāls „Surva”, kas pulcēja 6000 dalībnieku no vairāk nekā 12 valstīm: Slovēnijas, Itālijas, Albānijas, Maķedonijas, Serbijas, Latvijas, Grieķijas un Bulgārijas. Latviju šajā festivālā pārstāvēja Daugavpils Latviešu kultūras centra folkloras kopa „Svātra” (vadītāja Sarmīte Teivāne), kura trīs dienas maskojās, dziedāja un dancoja nelielajā piesnigušajā  pilsētiņā Pernikā, kas atrodas 30 km attālumā no Bulgārijas galvaspilsētas Sofijas. „Svātra” ar savu programmu prezentēja tradicionālo maskošanos Latgalē – „čigānos” iešanu Ziemassvētkos, tādējādi apciemotā nama saimniekiem novēlot bagātību un auglību. Turklāt maskā tērptā „līgava” atbilstoši novada tradīcijai izrādījās puisis, kurš centās mājā nolūkot sev sievu un objektīvi to novērtēt. Latgales „čigāni” demonstrēja  sev raksturīgo atjautību, gudrību un izveicību, beigās veicot auglības rituālu mājas svētībai.
 

Daugavpils un Vitebska: kultūras sadarbības veicināšana

2011. gada decembrī Daugavpils Latviešu kultūras centrs (LKC) sadarbībā ar kultūras centru „Vitebska” (Baltkrievija) ir uzsācis projekta LLB-1-072 “Daugavpils un Vitebska: kultūras sadarbības veicināšana” realizāciju. Tā mērķis ir pilnveidot zināšanas par Latvijas un Baltkrievijas tradicionālo kultūru, izplatīt un popularizēt tās pārrobežā, sekmēt kultūras darbinieku sadarbību.

KOLKA COOL

Kinoteātris „RENESANSE” aicina uz mūsdienīgas Jura Poškus komēdijas KOLKA COOL pirmizrādi, kurā pausts ironisks skatījums uz dzīvi un netrūkst Kurzemes piekrastei raksturīgās bravūrības.   
Tas ir melnbalts kinostāsts, kas vēsta par diviem brāļiem un viņu ilūzijām par sievietēm.  Moderno kino piedāvājam noskatīties:
26. – 27. janvārī plkst. 18.00,
28. – 29. janvārī plkst. 16.00
Bērniem līdz 16 gadiem neiesakām.

Biļetes cena: Ls 1.00

Projekta atklāšanas seminārs

2011. gada decembrī Daugavpils Latviešu kultūras centrs (LKC) sadarbībā ar kultūras centru „Vitebska” (Baltkrievija) ir uzsācis projekta LLB-1-072 “Daugavpils un Vitebska: kultūras sadarbības veicināšana” realizāciju. Tā mērķis ir pilnveidot zināšanas par Latvijas un Baltkrievijas tradicionālo kultūru, izplatīt un popularizēt tās pārrobežā, sekmēt kultūras darbinieku sadarbību. 
Š.g. 20. janvārī pl.14.00 Latviešu kultūras centra Baltajā zālē notiks projekta atklāšanas seminārs.

Sandra Maskaļova, 
LKC vadītājas vietniece kultūras jomā, projekta vadītāja
e-pasts: vnams@apollo.lv  tālr: +371 654 26691

„Dinamo Rīga” – „Torpedo - Ņižņij Novgorod”

Latviešu kultūras centrs un hokeja klubs „Latgale” aicina 24.janvārī pl. 19.30 uz hokeja spēles  „Dinamo Rīga” – „Torpedo - Ņižņij Novgorod” translāciju kinoteātrī „RENESANSE
Fanosim par savējiem kopīgi radītā atmosfērā!
Kafejnīcā varēs iegādāties alu, čipsus un popkornu.
Biļetes cena Ls 0.80

Informācija:
k.t. „Renesanse”, tālr.: 65428424
Kalendārs