AICINĀM NOBALSOT!

Latviešu kultūras centra pieteiktais projekts STARPTAUTISKAIS ĪSFILMU FESTIVĀLS „GREIPFRŪTS” (k.t. RENESANSE) ir pozitīvi novērtēts LMT rīkotajā projektu konkursā „LMT Daugavpilij” un kopā ar vēl 10 projektiem izvirzīts konkursa 2. kārtai. Tas nozīmē, ka finansējuma piešķiršanu noteiks iedzīvotāju balsojums, tādēļ esam aktīvi – balsojam paši un aicinām to darīt arī citus!

Projekta kārtas numurs – 10

Sveicam daugavpilieti ALISI MIŠKOVSKU ar uzvaru starptautiskajā konkursā Miss Tourism Queen International 2013

No 22. septembra līdz 5. oktobrim Ķīnā, Vuhanas pilsētā, notika viens no vērienīgākajiem un prestižākajiem starptautiskajiem skaistuma konkursiem – Miss Tourism Queen International 2013.

Konkurss tiek rīkots ikgadu, šoreiz tā mērķis - popularizēt starptautiskā tūrisma iespējas Ķīnā. Tajā piedalījās dalībnieces no 54 pasaules valstīm, Latviju pārstāvēja daugavpiliete - Mis Latvija 2010 - Alise Miškovska.

LATVIJAS NACIONĀLĀS OPERAS SOLISTU KONCERTS

Vienības nama koncertzālē
21. oktobrī plkst. 18.00
LATVIJAS NACIONĀLĀS OPERAS SOLISTU KONCERTS

Daugavpilī koncertu sniegs Latvijas Nacionālās operas solisti: Ilona Bagele, Olga Jakovļeva un Rihards Mačanovskis.  Koncerta viesis: pianists Māris Skuja (Austrija). Mākslinieku izpildījumā klausīsimies Sergeja Rahmaņinova, Pētera Čaikovska romances un fragmentus no krievu un Eiropas komponistu operām.

LKC radošo kolektīvu koncerts PRETĪ RUDENIM…

Vienības nama koncertzālē
17. oktobrī plkst. 18.00
Latviešu kultūras centra radošo kolektīvu koncerts
PRETĪ RUDENIM…

Rudenim piestāv mūzika, dzeja, krāsu gamma un arī mazliet skumjas…, tas rakstainā lakatā ieskauj Latviju un ļauj mums kavēties viskaistākajās dabas ainās.

KINOTEĀTRĪ „RENESANSE” – PASAULES PIRMIZRĀDE!

KINOTEĀTRĪ „RENESANSE” – PASAULES PIRMIZRĀDE!
no 11. līdz 17. oktobrim
"ZILS IR VISSILTĀKĀ KRĀSA. ADELE: 1. UN 2. DAĻA".
Režisors Abdellatif Kechiche
 
Izaicinoša un atklāta franču filma par mīlestību starp divām jaunām sievietēm, kuras izdzīvo savstarpējas kaislības un jūtu izsīkšanas pieredzi.
Filma šogad triumfēja Kannu kinofestivālā un ieguva Zelta palmas zaru.

Galvenā varone Adele sapņo piedzīvot savu pirmo mīlestību. Meitenes izskatīgais klasesbiedrs Tomass ir neprātīgi viņā iemīlējies, taču mīlas stāsts tā arī nesākas, jo Adele nonāk kāda erotiska sapņa varā... Aizsākas kaislīgs un sarežģīts mīlas stāsts….

Fotostudijas MURMANSKA „Zelta kolekcija” Daugavpilī

Kinoteātrī „Renesanse” 5.oktobrī plkst.11.00
Fotostudijas MURMANSKA „Zelta kolekcija” Daugavpilī.

Fotostudija „Murmanska” ir viens no vecākajiem radošajiem kolektīviem, kas darbojas Murmanskas Kultūras pilī - Barencas jūras krastā aiz ziemeļu polārā loka.

LIETUVAS KINO DIENAS DAUGAVPILĪ

Daugavpilī, kinoteātrī „RENESANSE”
No 17. līdz 20. oktobrim
LIETUVAS KINO DIENAS DAUGAVPILĪ
 
Aicinām noskatīties saturā un formā iespaidīgākās Lietuvas režisoru filmas, piedāvājot ieskatu dažādos žanros. Šī ir programma, kas jāredz!

Programma

Ieeja bezmaksas

Visas filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā un krievu valodā.

Info k.t. “Renesanse” 65428424; www.vienibasnams.lv

k.t. „RENESANSE” turpina tiešraides translāciju hokejā

Uz lielā ekrāna redzēsim mūsu komandas DINAMO  RĪGA spēles Kontinentālās hokeja līgas 6. sezonā.
 
9. oktobrī pl. 19.30      Dinamo Rīga – Salavat Julajev (Ufa)
13. oktobrī pl. 17.00    Dinamo Rīga – Metalurgs (Magņitogorska)
26. oktobrī pl.16.30     Dinamo Rīga – SKA (Sanktpēterburga)

Fanosim par savējiem k.t. „Renesanse” kopīgi radītā atmosfērā!
Biļetes cena  Ls 0.80 
Translāciju organizē Latviešu kultūras centrs sadarbībā ar hokeja klubu „Latgale”

Info: k.t.”Renesanse” 65428424; www.vienibasnams.lv

DAUGAVPILS KAMERORĶESTRIS ATKLĀJ SAVU JAUNO SEZONU

Šī gada 28. septembrī Vienības nama koncertzālē (Daugavpilī, Rīgas ielā 22a) plkst.16.00, dāvājot saviem klausītājiem dažādu laikmetu un stilu mūzikas skanējumu koncertā „Skaņu un jūtu kontrasti”, savu jauno koncertsezonu uzsāk Daugavpils Kamerorķestris.

Programmā būs dzirdama tādu komponistu, kā Henrija Pērsela, Alessandro Marčello, Georga Frīdriha Hendeļa, Volfganga Amadeja Mocarta, Eitora Villa – Loboss, Nino Rotas un Bendžamina Britena mūzika. Runājot par repertuāra izvēli šajā koncertā, orķestra mākslinieciskais vadītājs un diriģents Aivars Broks norāda: „Šīs koncertprogrammas ideja ir: „No baroka laika tīrības un skaidrības līdz mūsdienu pasaules melodramatiskām kolīzijām””.

SVĀTRA SPĪĶEROS

2013. gada 14. septembrī Rīgā, Spīķeru kvartālā un jaunajā promenādē pie Daugavas notiks vērienīgs pasākums „Lauki ienāk pilsētā”. Pasākuma vadmotīvs – Latvijā audzis, Latvijā ražots un pārstrādāts Latvijas produkts.

Pasākums tiek rīkots, lai radītu interesi par dzīvi un darbu laukos, lauksaimniecības un lauku attīstības iespējām, to daudzveidību, tradicionālu un netradicionālu saimniekošanu un efektīvu resursu izmantošanu, atklātu lauksaimniecības nozaru daudzveidīgās iespējas, ieinteresētu par kvalitatīvu dzīves telpu laukos, informētu par mūsdienu zinātnes un tehnoloģiju sasniegumiem zemkopības un lauku attīstības nozarēs, iesaistītu apmeklētājus aktivitātēs.