Koncerts JANVĀRA SKAŅAS

Vienības nama koncertzālē
24. janvārī plkst. 18.00
Profesionālais pūšamo instrumentu orķestris “DAUGAVA” koncertā
JANVĀRA SKAŅAS

Profesionālais pūšamo instrumentu orķestris “Daugava” aicina skatītājus uz latviešu un pasaules hītu estrādes mūzikas koncertu “Janvāra skaņas”.

Īpašu vakara nokrāsu koncertā radīs jauno, talantīgo solistu balsis. Pirmo reizi kopā ar PPIO “Daugava” Vienības nama koncertzālē dziedās rīdziniece Diāna PAŠKO un daugavpilietis Staņislavs JAKOVENKO.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs, diriģents Arnolds GRĪNBERTS.

Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē darba dienās no plkst. 16.30–18.30. Cena 3.00 euro. Skolēniem, studentiem un pensionāriem – 1.50 euro.


Informācija: www.vienibasnams.lv, tālrunis: 65426691
Latviešu kultūras centra darbinieki sveic visus Ziemassvētkos, vēl veiksmi un visu labo ieceru piepildījumu jaunajā 2019. gadā!

Latviešu kultūras centrs – www.vienibasnams.lv

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADĒ

Vienības nama koncertzālē
no 14.12. līdz 16.12.2018
Filmas no programmas
LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADĒBiļetes uz visām filmām var iegādāties Vienības nama koncertzāles kasē 1 stundu pirms seansa sākuma. Cena 1 euro.

Informācija: www.vienibasnams.lv

Sudraba zvani

Janvāri Daugavpilī ieskandinās „Sudraba zvani”

2019. gada 10. – 13.janvārī Daugavpilī jau trīspadsmito reizi norisināsies Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls „Sudraba zvani”.

Savā pastāvēšanas laikā festivāls ir guvis plašu popularitāti ne tikai Latvijā, bet arī aiz tās robežām. 2019.gadā festivāla aktivitātēs plāno piedalīties 50 kolektīvi (ansambļi un kori) un 100 solisti. Kopumā „Sudraba zvanu” laikā Daugavpilī uzstāsies vairāk nekā 2000 dziedātāju no Baltkrievijas, Čehijas, Krievijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas un Vācijas.

Koncerts “LAIKMETA AINIŅAS”

11. decembrī plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis „LAIMA”
koncertā “LAIKMETA AINIŅAS”

Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis „LAIMA” nāk pie saviem skatītājiem ar jaunu koncertprogrammu “LAIKMETA AINIŅAS”.

Koncerts, kā vienmēr notiks nepārtrauktā ritējumā, bet tajā būs iespēja redzēt trīs dažādus deju uzvedumus. Horeogrāfi: Jānis Butkevičs un Marita Irbe.

Pirmais deju uzvedums – “Večerinka” – Latgales večerinkas gaisotnē ar jestriem dančiem, šīberēšanos, rotaļu elementiem un attiecību raksturiem, kas skatītājiem ļaus iejusties tipiskā danču vakarā…, kā tas bija kādreiz, vēl mūsu vectēvu un vecmammu skaistajā jaunībā…

Daugavpilī tiks iedegta galvenā svētku egle

Sestdien, 8.decembrī, Daugavpils centrā, Vienības laukumā, ikviens tiek aicināts uz  galvenās pilsētas svētku egles iedegšanas, Rūķu namiņa un Slidotavas atklāšanas pasākumu.

Dienas aktivitātes Vienības laukumā sāksies jau plkst. 11.00, kad savu darbību uzsāks „Dzīvnieku sēta”. Tajā līdz pat plkst. 15.00 būs iespēja apskatīt punduraitiņas, trusīšus, alpakus un citus dzīvnieciņus.

Plkst. 16.30 aktivitātes sāksies arī uz svētku skatuves Vienības laukumā, kad Daugavpils teātra aktieri visus bērnus un viņu vecākus aicinās uz teatralizētu uzvedumu „Kā Ruksīši Ziemīšus glāba”. Plkst. 17.00 notiks gaidītākais brīnums – tiks iedegta galvenā Daugavpils pilsētas svētku egle. Lai šī gada skaistule mūs tik pat krāšņi priecētu arī visu pārejo svētku laiku, Daugavpils skolu audzēkņi un nacionālo biedrību pārstāvji aicinās ikvienu klātesošo iesaistīties riņķa rotaļdejās. Tie būs 10.vsk., 12.vsk., 13.vsk.,15.vsk., J. Raiņa 6.vsk., Saskaņas psk. audzēkņi un latviešu, latgaliešu, baltkrievu, ukraiņu, ebreju, krievu, tatāru, lietuviešu biedrību pārstāvji.

Koncerts “ADVENTA GAISMĀ”

Vienības nama koncertzālē
9. decembrī
plkst. 15.00
Bērnu vokālā studija ”PĒRLĪTES”
un deju studija “ENTREE DANCE STUDIO”
koncertā “ADVENTA GAISMĀ”

Latviešu kultūras centrs aicina mazos un lielos skatītājus uz Ziemassvētku ieskaņas koncertu ar bērnu kolektīvu piedalīšanos.

Koncertā Ziemassvētku un Adventa laika dziesmu virteni savērs gaisīgā rotā Bērnu vokālās studijas “Pērlītes” ansambļi un solisti, savukārt horeogrāfisko noskaņu klasiskajā un brīvās dejas raksturā radīs “Entree Dance studio” dejotājas.

Latviešu kultūras centra deju ansambļa "Laismeņa" pārstāvji viesojās Mersinas Citrusu festivālā

No šī gada 15. līdz 20. novembrim Latviešu kultūras centra deju ansambļa "Laismeņa" pārstāvji viesojās Mersinas Citrusu festivālā, Turcijā. Festivālā kopumā piedalījās kolektīvi no 30 dažādām valstīm un dejotājiem bija lieliska iespēja iepazīt citu tautu kultūru.

Festivāla ietvaros notika gājieni, koncerti, kā arī citas aktivitātes pilsētas centrā, citrusaugļu birzīs un citās vietās.

Koncerts “LIEPU LAIPA”

30. novembrī
plkst. 18.00
Latviešu kultūras centra kafejnīcā
Koncerts “LIEPU LAIPA”

30.novembrī plkst. 18.00 Latviešu kultūras centra kafejnīcā etnomuzikologs, koklētājs Ansis Jansons un  folkloras dziesmu un deju kopa “Svātra” aicina uz koncertu “LIEPU LAIPA”.
 

Liepu laipa ir kā tilts, kas ved klausītājus no senas tradīcijas uz aizraujošām variācijām dziedāšanā, no konservatīva autentiskuma uz eksperimentiem muzicēšanā.
 
Pēdējās desmitgades laikā ievērojami pieaugusi dvēseles instrumenta - kokles spēles izplatība un popularitāte. Kokle un koklēšana ir viena no Latvijas Kultūras kanonā iekļautajām vērtībām, tātad - tā ir atzīta par nacionālās kultūras nozīmīgu sastāvdaļu.

Ansambļa “Dzīsme” DZIESMU UN DEJU MEISTARKLASE

26. novembrī
plkst. 17.30
Vienības nama koncertzālē
Bērnu folkloras ansambļa “Dzīsmeite” un folkloras ansambļa “Dzīsme”
DZIESMU UN DEJU MEISTARKLASE

26. novembrī plkst. 17.30 Latviešu kultūras centra folkloras ansambļi “Dzīsme” un “Dzīsmeite” (vadītāja Lūcija Vaivode) gaidīs visus interesentus Vienības nama koncertzālē, kur ikkatrs, gan liels, gan mazs, tiks aicināts dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar ansambļu dalībniekiem.

Ieeja bez maksas.

Informācija: Latviešu kultūras centrs,
tālr. 65426991, www.vienibasnams.lv


Kalendārs