[9.05.2022]

Aicinām ģimenes pieteikties saulgriežu meistarklasēm

Biedrība “Iniciatīvu un kompetenču atbalsta centrs”, gatavojoties vasaras saulgriežu sagaidīšanai, organizē meistarklašu ciklu ģimenēm ar bērniem no 5 gadu vecuma. Meistarklases notiks 9., 16. un 21. jūnijā A.Pumpura skvērā, bet lietus gadījumā Vienības nama Tradīciju mājā.
 
Meistarklases vadīs savas jomas speciālisti. Pirtniece Dzintra Abarone vadīs meistardarbnīcu “Pirts lietas”, kur varēs noskaidrot visu par pirts slotām – kā tās pareizi sasiet, kāda nozīme un efekts ir augiem, kā tos var izmantot. Savukārt instrumentu izgatavošanas meistars Aleksandrs Maijers iemācīs, kā pašiem pagatavot savu niedru stabuli, kad nepieciešams ievākt materiālu tās pagatavošanai, bet meistare Lāsma Šembela ierādīs, kā dažādos veidos ir iespējams nopīt vainagu, kā arī pastāstīs par vainagu nozīmi mūsu senču dzīvē.

Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis „LAIMA” aicina uz 2022. gada radošās sezonas noslēgumu

Daugavpils Universitātes koncertzālē
(Parādes ielā 1)
28. maijā plkst.16.00
Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis „LAIMA”

Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis „LAIMA” aicina uz 2022. gada radošās sezonas noslēgumu. Koncerts notiks 28. maijā (sestdien) plkst. 16.00 Daugavpils Universitātes koncertzālē (Parādes ielā 1). Koncerta viesi - Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes “Vienības nams” vokālā studija „Pērlītes”, vadītāja Iveta Ustinskova.

Deju virknē “Veltījums” rādīsim dejas, kuras horeogrāfi ir iestudējuši deju ansamblī “Laima”. Izpildīsim ilggadējā vadītāja (1986 – 2016) Elmāra Belinska deju “Kukuleņš”, Latvijas izcilā meistara Alfrēda Spuras deju “Jau mani vad” (tika iestudēja speciāli deju ansambl im “Laima” gatavojoties Kanādas latviešu X dziesmu svētkiem Toronto, 1996), izcilā Kanādas horeogrāfa, kādreizējā “Laimas” ļoti laba drauga – Zigurda Miezīša deju “Saules meitas vedības”, kā arī citu horeogrāfu darbus.

Izstāde "LOBS AR LOBU SASATYKA"

Vienības nama Tradīciju mājā Rīgas ielā 22a, Daugavpilī (ieeja no Saules ielas puses) 17.05.2022 plkst. 12.00 notiks izstādes "LOBS AR LOBU SASATYKA" atvēršana un saruna ar tautas tērpu darināšanas meistari IVETU SEIMANOVU par tautas tērpu valkāšanas kultūru.

Izstādē skatāmi meistares Ivetas Seimanovas pēc etnogrāfiskajiem materiāliem atdarinātie vairāk nekā 30 vēsturiskie tautas tērpi, kurus izrāda lelles. Mazās tautumeitas jeb savulaik populārās rūpnīcas "Straume" ražotās sērijveida lelles ietērptas dažādos Latgales novada krāsainos, svītrainos un rūtainos brunčos un vainagos. Smalkas tērpu detaļas, piemēram, vainagi, priekšauti, villaines un filigrāni izšuvumi, tamborējumi un adījumi. Izstādi papildina karte, kurā redzams, no kurienes ir katrs tērps.

Ar mani vienmēr mīlas vārdi…

26.05. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Ar mani vienmēr mīlas vārdi…

Jeļena BORELE – soprāns
Sergejs PIMANOVS – bass, baritons

Vienības nama koncertzālē 26. maijā plkst. 18.00 Daugavpils populārākie solisti Jeļena Borele un Sergejs Pimanovs ar koncertprogrammu “Ar mani vienmēr mīlas vārdi…” (Я сохраню слова любви…).

Koncertā izskanēs klasiskās ārijas, aizkustinošas romances un tautasdziesmas.

Koncerts “Te man tika, te dziedāju”

Vienības nama koncertzālē
18. maijā plkst. 18.00
Folkloras kopas “Dzīsme” koncerts
“Te man tika, te dziedāju”
 
Vienības nama folkloras kopa “Dzīsme” /vad. Lūcija Vaivode/ noilgojās pēc saviem klausītājiem, tāpēc aicina uz koncertu “Te man tika, te dziedāju”, kurš notiks 18. maijā plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē.
 
Koncertā skanēs tautā mīlētās un labi zināmās latgaliešu tautas dziesmas, kā arī tiks izdejotas skaistākās senioru deju kolektīva “Atbalss” dejas /vad. Dāvis Greļevskis/.

Laimes zeme

Vienības nama koncertzālē
15. maijā plkst.16.00
Bērnu deju kolektīva “Pienupīte”
Koncertuzvedums
“Laimes zeme”

Bērnu deju kolektīvs “Pienupīte” /vad. Inga Pīnupe un Inese Zuģicka/ aicina mazos un lielos deju mīļotājus uz pasakainu koncertuzvedumu “Laimes zeme”, kas tapis pēc Margaritas Stārastes pasaku motīviem.

Skatītāji tiks aicināti doties ceļojumā kopā ar kolektīva dejotājiem, izbaudot dejas burvību, savā ceļā sastopot mazos folkloras kopas “Dzīsme” /vad. Lūcija Vaivode/ dziedātājus un solisti Lauru Zuģicku.

Svinēsim Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu

Vienības nams aicina izzināt Ūsiņa dienas tradīcijas

Ūsiņa jeb Jurģu dienā, 23. aprīlī, mazie un lielie daugavpilieši tiek aicināti piedalīties izzinošā spēlē “Iepazīsti Ūsiņus!”, lai iepazītos ar šo svētku nozīmi un tradīcijām.

Spēles dalībniekiem 23. aprīlī būs jādodas pie ieejas Vienības nama koncertzālē, jānoskenē starta QR kods un jālejupielādē uzdevumu lapa. Starta punktā jāuzņem arī pašportrets, kurā redzams spēles dalībnieks un QR kods.
 
Uzdevumu lapa sastāvēs no teikumiem un tautasdziesmām, kurās tiks izklāstītas Ūsiņa dienas tradīcijas. Spēles dalībnieka uzdevums ir aizpildīt visas trūkstošās vietas. Dalībniekiem būs pieejama vārdu banka – norāde uz tās atrašanās vietu tiks dota, noskenējot starta QR kodu.

Svinēsim Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu

4.05. plkst. 18.00
Daugavpils Kultūras pilī – Smilšu ielā 92
Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā
Ainars MIELAVS
220 VOLTI

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā aicinām daugavpiliešus un pilsētas viesus uz Ainara Mielava koncertu “220 volti”. Koncerts notiks Daugavpils Kultūras pilī 4. maijā plkst. 18.00.

…Vienīgais, kā dēļ ir vērts pavadīt laiku uz šīs pasaules, ir mīlestība – saka dziesminieks Ainars Mielavs, un šis vēstījums caurauž arī viņa jaunāko albumu “220 volti”. Bet albumā viņš runā arī par citām spēcīgām strāvām – par to, cik svarīga ir iestāšanās pret netaisnību un nelocīšanās citu priekšā sava izdevīguma vai vājuma dēļ… (https://www.lsm.lv/autors/baiba-kuske/news/)Kalendārs