DelbecqPERLE V

NBS orķestra koncerts "AR MARŠU PA DZĪVI"

27. februārī plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
NBS orķestra koncerts AR MARŠU PA DZĪVI

Š.g. 27. februārī plkst. 18.00 Daugavpils Vienības nama koncertzālē notiks Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestra koncerts „Ar maršu pa dzīvi”.

Sagaidot Latvijas Republikas simtgadi, Nacionālo bruņoto spēku orķestris sagatavojis īpašu dāvanu valstij nozīmīgajā jubilejā. NBS orķestra skaņu ierakstu studijā pirmo reizi ierakstīts un izdots Latvijas kara orķestru maršu albums ar kompozīcijām, kuras tapušas no 1918. līdz 1940. gadam. Ierakstītais albums ir pirmais nopietnais ieskats Latvijas armijas mūzikas tradīcijās. Jaunā albuma prezentācija notika š.g. 2. februārī Austrumlatvijas koncertzālē “Gors”.

V STARPTAUTISKAIS BĒRNU UN JAUNIEŠU MŪZIKAS KONKURSS “DAUGAVAS PĒRLE”

V STARPTAUTISKAIS BĒRNU UN JAUNIEŠU MŪZIKAS KONKURSS
“DAUGAVAS PĒRLE”
Daugavpilī, 2018. gada 12. maijā

Daugavpils – otrā lielākā pilsēta Latvijā, atrodas Daugavas upes krastos 232 km attālumā no valsts galvaspilsētas Rīgas.

Kādreiz viskrāšņākajās rotās dižojās izsmalcinātas pērles, atrastas Daugavas ūdeņos, un, rīkojot starptautisko bērnu un jauniešu mūzikas konkursu “Daugavas pērle”, ceram, ka konkursā sevi pieteiks jaunas un talantīgas “pērlītes”, kuru radošais spilgtums iedegsies šeit, Daugavpilī, Daugavas krastos.

STABAT MATER PERGOLEZI

26. martā plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
STABAT MATER / PERGOLEZI

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē 26. martā plkst. 18.00 aicinām uz Džovanni Batista-Pergolezi (1710-1736) kantāti solistēm, stīgu kvartetam un ērģeļpozitīvam.

Soprāns – Viktorija PAKALNIECE
Mecosoprāns – Diāna BISTERE
Ērģeļpozitīvs – Veronika RINKULE
Stīgu kvartets – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas esošie un bijušie studenti.

Muzikālā materiāla pamatā ir 14. gs dzīvojušā mūka Jakopo Benedeti teksti, kurā Svētā Jaunava Marija izdzīvo sava dēla Jēzus Kristus nāvi pie krusta. Pergolēzi „Stabat Mater” iesākas ar baroka laikā bieži pielietoto krusta motīvu stīgās, ko pārņem dziedātāji, it kā attēlojot Mariju stāvam pie Krusta. Daudzie dueti tiek papildināti ar solo ārijām, kas veido līdz tam nebijušu garīgas kantātes veidu, kurā jau ir grūti novilkt robežu starp laicīgo, operisko un garīgo – baznīcai rakstīto mūziku.

MOCARTS UN POĻU KLASIĶI

19. aprīlī plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
SINFONIETTA RĪGA / Diriģents Zbigņevs GRACA
MOCARTS UN POĻU KLASIĶI

LATVIJAI – 100!
19. aprīlī plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē – klasiskās mūzikas sezonā – SINFONIETTA RĪGA ar koncertprogrammu „Mocarts un poļu klasiķi”.

 
Latvijas publikai labi pazīstamais poļu diriģents Zbigņevs GRACA ir izslavēts Mocarta daiļrades lietpratējs. Pie Sinfonietta Rīga diriģenta pults viņš atgriežas ar programmu, kurā meklē līdzīgo un atšķirīgo starp dižā Vīnes klasiķa meistardarbiem – leģendāro 40. simfoniju un viņa liriski romantiskajām un dzirkstošajām operu ārijām – un savu tautiešu mūziku. Polijas skaņu un poļu pasaules redzējumu maestro te uzbur caur tautiskos toņos krāsoto Vitolda Lutoslavska „Mazo svītu”, romantiskas jūsmas caurausto Mečislava Karloviča Serenādi stīginstrumentiem un viduslaiku noskaņas apvītajiem Tadeuša Berda “Četriem mīlas sonetiem”, kuros ieaustās šekspīriskās kaislības izdziedās poļu basbaritons Jaroslavs Breks.

Ģimeņu konkurss „Trāpi simtniekā!”

7.04. plkst. 13.00
Vienības nama koncertzālē
Ģimeņu konkurss „Trāpi simtniekā!”

Latviešu kultūras centrs sadarbībā ar Daugavpils Universitātes humanitāro un sociālo
zinātņu institūta Kultūras pētījumu centru un   biedrību „Kultūras artefakts” izsludina pieteikšanos ģimeņu konkursam TRĀPI SIMTNIEKĀ, kas norisināsies 7. aprīlī plkst. 13.00 Vienības nama koncertzālē.

Koncerts MŪZIKA KLAVIERĒM UN ORĶESTRIM

2. februārī plkst.18.00
Vienības nama koncertzālē
MŪZIKA KLAVIERĒM UN ORĶESTRIM
No avangarda līdz populārajai mūzikai

Sveču dienā, 2. februārī aicinām klasiskās mūzikas cienītājus uz DAUGAVPILS SINFONIETTA un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pianistu koncertprogrammu MŪZIKA KLAVIERĒM UN ORĶESTRIM / No avangarda līdz populārajai mūzikai.

Koncertā piedalās: Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors pianists Juris KALNCIEMS un studenti: Jana ZELMENE, Inta KLIMOVIČA, Lelde RASNACE, Ramona LASMANE, Lāsma NEULĀNE, Viktorija TROFIMOVA, Kristīne PRIČINA

Diriģents Aivars BROKS
Programma

Ieeja bez maksas

Informācija: Latviešu kultūras centrs, www.vienibasnams.lv, t. 65426691

SIBĒLIUSS UN ČAIKOVSKIS

15. februārī plkst 18.00
Vienības nama koncertzālē
Liepājas simfoniskais orķestris
Koncertprogrammā
SIBĒLIUSS  UN ČAIKOVSKIS

15. februārī plkst. 18.00 Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē, viesosies Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta GINTARA RINKEVIČA vadībā, piedāvājot daudzveidīgu programmu, kurā ietverta gan jaunlaiku latviešu simfoniskā mūzika, gan somu un krievu klasiķi. Kopā ar orķestri uzstāsies arī jaunais un talantīgais vijolnieks DANIILS BULAJEVS.

Izstāde „Rakstu raksti simtgadei”

Latviešu kultūras centra Mazajā zālē
No 24. janvāra līdz 23. februārim
Izstāde „Rakstu raksti simtgadei”
                       
Latvijas simtgades ieskaņā Latviešu kultūras centrs sadarbībā ar Tautas tērpu centru SENĀ KLĒTS aicina uz izstādi “Rakstu raksti simtgadei”, kurā būs iespēja iepazīt visu Latvijas novadu cimdu rakstu un krāsu bagātību 100 dūraiņos. Cimdi no Latgales, Vidzemes, Augšzemes, Zemgales un Kurzemes novadiem darināti pēc Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Liepājas muzeja un Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja cimdu krājuma.

DAUGAVPILS AKORDEONISTU ORĶESTRIS un bajānistu duets SIB-DUO

8. februārī plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
DAUGAVPILS AKORDEONISTU ORĶESTRIS / diriģente Tatjana Saratova
un bajānistu duets SIB-DUO / Novosibirska

2018. gada 8. februārī Daugavpils akordeonistu orķestrim / diriģente Tatjana Saratova / radusies līdz šim nebijusi iespēja – Vienības namā, Daugavpilī muzicēt kopā ar vienu no pasaulē atzītākajiem bajānistu duetiem – „SiB-duo” no Novosibirskas.

SiB-duo” muzicē divi mūziķi – Aleksandrs Sirotkins (Александр Сироткин) un Andrejs Bitjuckihs (Андрей Битюцких). Duets ir vairāku prestižu starptautisku konkursu laureāts, godalgu „Pasaules kauss” un „Pasaules trofejas” ieguvējs (vienīgie no Krievijas).

Koncertuzvedums “ZIEMAS PRIEKI”

17.janvārī plkst.18.00
Vienības nama koncertzālē
Koncertuzvedums
“ZIEMAS PRIEKI”

Klau, kā laukā
Bērni jautri klaigā
Slidinoties, vizinoties,
Purpursārti vaigā!
/Vilis Plūdonis/

Ziema ir laiks, kas atnes sev līdzi ne vien salu un sniegu, bet arī bērnu smaidus, prieka saucienus un jautras izklaides.

Ziemas motīvu iedvesmota “EntreeDance Studio” kopā ar horeogrāfēm Rasitu Titkovu un Jeļenu Fatičevu ir sagatavojusi koncertuzvedumu “Ziemas prieki”, uz kuru tiek aicināti visi dejas mākslas mīļotāji.


Kalendārs