Koncerts “Dvēseles dziesma”

26.12. plkst.16.00
Vienības nama koncertzālē   

Ziemassvētku laiks!

Rūta Dūduma-Ķirse un Jānis Ķirsis ar koncertprogrammu “Dvēseles dziesma”

… dueta izpildījumā saviļņojošākās dvēseles dziesmas par mīlestību

Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē darba dienās plkst. 16.30 – 18.30 un 2 st. pirms koncerta, cena 3.00 euro

Koncerts “Ziemassvētku laiks!”

16.12. plkst.18.00
Vienības nama koncertzālē   

Koncertā “Ziemassvētku laiks!”

Profesionālais pūšamo instrumentu orķestris “DAUGAVA”  
Diriģents Arnolds GRĪNBERTS

Solisti:
Kristīna ZAHAROVA
Dainis SKUTELIS
Domantas ROLIS (Viļņa)

… Aicinām izbaudīt romantisku mūziku un lielisku Ziemassvētku noskaņu

Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē darba dienās plkst. 16.30 – 18.30, cena 3.00 euro.

Tradīciju mājā top jauna ekspozīcija

Vienības namā Daugavpilī 2020. gadā tika atvērta jauna kultūrtelpa – Tradīciju māja. Tās izveides misija ir latviešu tradicionālās kultūras vērtību popularizēšana, saglabāšana un nodošana nākamajām paaudzēm. Tradīciju māja – tā ir vieta, kur praktiski darbojoties, piedaloties meistardarbnīcās un nodarbībās, var izzināt latviešu tautas tradīcijas. Šobrīd Covid-19 laiks ir ieviesis lielas izmaiņas plānotajā darbībā.

2021. gadā VKKF izsludināja mērķprogrammu KultūElpa Tradicionālās kultūras nozarē inovatīvu risinājumu kultūras produktu un norišu pieejamības nodrošināšanā sabiedrībai mainīgas epidemioloģiskās situācijas apstākļos un nemateriālā kultūras mantojuma lietpratēju zināšanu un prasmju digitalizācijai. Projektam bija jābūt vērstam uz sadarbību starp vairākiem īstenotājiem un vietējās kopienas aktivizēšanu.

DAUGAVPILS SINFONIETTA koncerts “Veltījums Latvijai, veltījums Baltijai”

26.11. plkst.18.00 Vienības nama koncertzālē   

NOVEMBRIS – LATVIJAS MĒNESIS

DAUGAVPILS SINFONIETTA koncerts
Veltījums Latvijai, veltījums Baltijai

Diriģents Aivars BROKS
Soliste – Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra soliste Darja SMIRNOVA

Programmā: Baltijas komponistu mūzika

Ieeja ar ielūgumiem.
Ielūgumus uz koncertu iespējams saņemt Vienības nama koncertzāles kasē darba dienās no plkst. 16.30-18.30. Vietu skaits ierobežots.

Kārlis KAZĀKS koncertprogrammā SKAISTĀ, DAŽĀDĀ LATVIJA

Latvijas Republikas proklamēšanas dienā, 18. novembrī, plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) notiks Kārļa Kazāka koncerts “Skaistā, dažādā Latvija”.

Kārlis Kazāks ir izdevis 5 solo dziesmu albumus, divus šūpuļdziesmu albumus bērniem, radījis mūziku izrādēm Latvijas Nacionālajā teātrī, Latvijas Leļļu teātrī un Dirty Deal teatro. Projekta “Velomūzika” idejas autors un organizētājs – jau 9 gadus kopā ar radošu cilvēku grupu ar velosipēdiem apbraukājot Latvijas attālākos novadus, sniedzot koncertus. Kārlis Kazāks ir idejas autors un arī vadītājs raidījumu ciklam "Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku", kas 14 sērijās LTV1 skatītājus iepazīstināja ar latviešu valodas izloksnēm, katrā no tām radot arī īpašu dziesmu.

Korim “Daugava” – Moldovas Zelta diploms

No 20. līdz 23. oktobrim Moldovas pilsētā Kišiņevā notika XIV starptautiskais kora mūzikas festivāls – konkurss "A ruginit frunza din vii" (Dzeltenā lapa).

Festivālā piedalījās 38 kori, 1200 dziedātāji no Kubas, Čehijas, Spānijas, Ukrainas, Rumānijas, Moldovas un Latvijas. Festivāla dalībniekiem bija iespēja ne tikai piedalīties klātienē, bet sevi prezentēt arī online režīmā, ko vēroja 25 000 skatītāju.

Konkurss notika Moldovas Nacionālā vēstures muzeja telpās, bet Galā koncerts, kurā piedalījās konkursa laureāti, norisinājās 24. oktobra vakarā galvaspilsētas Ērģeļu zālē, kur arī tika pasniegts viens Bronzas, viens Sudraba un deviņi Zelta diplomi. Zelta diplomu saņēma arī Daugavpils Vienības nama jauktais koris „Daugava” (vadītājs Jevgeņijs Ustinskovs).

Apsveicam un lepojamies ar kori un tā vadītāju!

Ceļojošā izstāde “Saimes galds” Tradīciju mājā

MANHETENAS STARPTAUTISKAIS ĪSFILMU FESTIVĀLS

Andrejam Pumpuram 180. Piemiņas pasākumi Daugavpilī

22. septembrī vienam no spilgtākajām personībām latviešu kultūras vēsturē – tautas atmodas darbiniekam, karavīram, ievērojamam latviešu 19. gadsimta dzejniekam un spilgtam tautiskā romantisma pārstāvim Andrejam Pumpuram aprit 180 gadi.
 
Ar Daugavpili ir saistīti dzejnieka mūža pēdējie seši gadi. 1896. gadā A. Pumpurs ar ģimeni pārcēlās uz dzīvi Daugavpilī, kur strādāja kara intendantūrā – iestādē, kas apgādāja armiju ar mantām un nodrošināja armijas sūtījums uz citām valstīm. Daugavpilī viņš ir ieguldījis savu darbu latviskās kultūras un nacionālās pašapziņas veidošanā, bija viens no Latviešu biedrības dibināšanas iniciatoriem.

Koncerts CEĻĀ UZ EIROPAS KULTŪRAS GALVASPILSĒTU
Kalendārs