lai tik sniegVienibas namam 77SONORSperlenozimigakie pasakumi 2014
Jaunumi

Animācijas filma pasaka bērniem “ZELTA ZIRGS”

Daugavpilī, kinoteātrī „Renesanse”
no 26. septembra. – 2. oktobrim
PIRMIZRĀDE!
Animācijas filma pasaka bērniem “ZELTA ZIRGS”

Ar prieku informējam, ka no šī gada 26. septembra līdz 2. oktobrim kinoteātrī „Renesanse” tiks izrādīta jaunākā animācijas filma pasaka bērniem “ZELTA ZIRGS”.

Filmu studijas „Rija” pārstāvji 7. februārī devās uz Berlīni, lai piedalītos Eiropas nozīmīgākajā filmu tirgū EFM (European Film Market). Jau pirmajā dienā vēlmi iegādāties filmu demonstrēšanas tiesības izteikusi Amerikas, Irānas un Krievijas kino industrijas pārstāvji. Liela interese izrādīta par jauno animācijas filmu „Zelta Zirgs”.

LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

24. septembrī plkst.18.00,
Vienības nama koncertzālē
LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS
„Bēthovens un Liepājas koncerts”

Ar unikālu koncertprogrammu, kurā līdztekus Vīnes klasikas un romantisma ģēniju opusiem klausītāju ausis un sirdis skars latviešu komponista – jubilāra Viļņa Šmīdberga jaundarbs “Astotais Liepājas koncerts vijolei un orķestrim”, Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) dodas pie saviem klausītājiem visā Latvijā.

DAUGAVPILS KAMERORĶESTRA KONCERTS

28. septembrī plkst. 16.00 Daugavpilī,
Vienības nama koncertzālē
DAUGAVPILS KAMERORĶESTRA KONCERTS

Austrija – vieglums, jūtīgums un kaisle

III Mūzikas un Mākslas festivāla „Daugavpils ReStArt 2014” ietvaros Daugavpils Kamerorķestris piedāvā koncertprogrammu no cikla „Eiropas skaņu karte”. Šo ciklu orķestris ir aizsācis 2014. gada sākumā un kopš tā laika jau ir izskanējuši koncerti: „Itālijas saulē” un „Anglijas melnbaltās krāsas”, bet šoreiz, savā 7. dzimšanas dienā orķestris aicina klausītājus uz Austrijas komponistu mūziku.

Filma TAPIERIS

Daugavpilī, kinoteātrī „Renesanse”
19. septembrī plkst. 18.00
TAPIERIS

III Mūzikas un Mākslas festivāls „Daugavpils ReStArt 2014” piedāvā saviem skatītājiem stāstu par tango karali Oskaru Stroku Ilonas Brūveres filmā TAPIERIS.

O.Stroks dzimis 1893. gada 6. janvārī Daugavpilī (toreizējā Dinaburgā), mācījies Sanktpēterburgas konservatorijā klavierspēli (nav beidzis). Savu mūziķa karjeru sāka ar mēmā kino muzikālo pavadījumu kinoteātros pagājušā gadsimta sākumā.

SENĀS MŪZIKAS KONCERTS

14. septembrī plkst. 12.00
Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē
SENĀS MŪZIKAS KONCERTS

Kā izsakās paši mūziķi – kamermūzikas žanrs viņiem ir ļoti svarīgs, bet, savukārt skatītājiem klausoties to, ir iespēja paaugstināt savas personiskās izjūtas.

DAUGAVPILS ReStArt 2014

No 13. septembra līdz 18. oktobrim Daugavpilī notiks III Starptautiskais Mūzikas un Mākslas festivāls DAUGAVPILS ReStArt 2014.

Festivāls sāksies sestdien, 13. septembrī, ar krāsaino pastaigu Rīgas ielā. Tajā tiks izgaismoti vēsturiskie nami, skanēs mūzika, notiks gājēju ekskursijas, tiks izvietoti jauni mākslas objekti, sev uzmanību piesaistot darbosies Skursteņslauķis, Mākslinieks, Kalējs, Zelta dāma, Galma āksts un citas dzīvās skulptūras, būs skatāmas fotoizstādes, darbosies keramikas, kalēju un bērnu zīmējumu meistardarbnīcas. Šajā dienā no Rīgas uz Daugavpili atceļos milzīgs Rozā gliemezis. „Mākslai vajag telpu” - ar šādu saukli tas lēnā gaitā dosies pa Rīgas ielu no Dzelzceļa stacijas līdz pat Daugavai. Vakara pastaiga pa Rīgas ielu solās būt krāsaini bagāta, tādēļ nāciet un piedalieties, tā sāksies plkst.18.00.

ANIMĀCIJAS FILMAS BĒRNIEM!

Kinoteātrī „Renesanse”
1. septembrī plkst. 12.00
ANIMĀCIJAS FILMAS BĒRNIEM!

Daugavpils pilsētas izglītības pārvalde sadarbībā ar Latviešu kultūras centru sveic visus skolniekus ar mācību gada sākumu!

Aicinām 1. septembrī plkst. 12.00 uz animācijas filmu programmu, kurā atdzīvosies latviešu bērnu literatūras spilgtākie tēli.

Fotoizstāde „GAUDEAMUS”

Daugavpilī, kinoteātrī „Renesanse”
Fotoizstāde „GAUDEAMUS”

Fotogrāfs Teodors Rudāns fotoizstādē „GAUDEAMUS” ir iemūžinājis 17. Baltijas valstu dziesmu un deju svētku neaizmirstamos mirkļus Daugavpilī. Izstādes atklāšana notiks 29. augustā plkst. 14.00 kinoteātrī „Renesanse”.

2014. gada vasarā, no 27. līdz 29. jūnijam Daugavpilī bija sabraukuši studenti no trijām Baltijas valstīm: Lietuvas, Latvijas un Igaunijas, lai kopā nosvinētu kārtējos „studentijas” svētkus. Jaunība, prieks, enerģija, dziesma, deja, mūzika, māksla un daudz kas cits virmoja pilsētas ielās, koncertskatuvēs un cilvēku sirdīs. …Varētu teikt – viss ir gaistošs, bet, šoreiz, pateicoties tieši fotogrāfa Teodora Rudāna darbam, mums ir iespēja atskatīties vai arī iepazīties ar svētku spilgtākajiem momentiem.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ

Vienības nama koncertzālē
28.augustā plkst. 18.00
RIČI SVINĒS KĀZAS!

Latvijas koncertturnejā ar nosaukumu „Riču kāzas”, Daugavpilī dziedās „Dziedošo ģimeņu” šovā iepazītā un iemīļotā RIČU ĢIMENE.

Paši mūziķi ir pārliecināti, ka jaunās programmas nosaukums ir ļoti pateicīgs apspēlēšanai, īpaši tādēļ, ka romi daudziem asociējas galvenokārt ar kaislību, kvēlu mīlestību un – nenoliegsim – arīdzan kāzu muzikantiem. Tiesa, vai kāds no Ričiem beigu beigās apprecēsies, lai paliek noslēpums... Iespējams, tas atklāsies koncerta gaitā…


Kalendārs