muz augusts 2015rudens ritmi
Jaunumi

Ievas SALIETE Fantāzijas klavesīnam

17. 05. / 12.00 Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē
Ievas SALIETE / Fantāzijas klavesīnam

Pirmo reizi Daugavpilī ir unikāla iespēja dzirdēt lielisko mūziķi Ievu Salieti solo koncertā „Fantāzijas klavesīnam”, kas notiks svētdien, 17. maijā plkst. 12.00 Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē.

Dobeles zemessargu ansamblis

3.05. / 15.00 Vienības nama koncertzālē
Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 25. gadadienai veltīts svinīgs sarīkojums, kurā koncertēs Dobeles zemessargu ansamblis.

Aicinām ikvienu patriotiskās dziesmas cienītāju svētdien, 3. maijā pl. 15.00 Vienības nama koncertālē  paklausīties  mūsu viesu, Dobeles zemessargu muzikālo sniegumu.
Zemessardzes 51. kājnieku bataljona vīru ansamblis ,,Dobeles zemessargi" par savu dzimšanas dienu uzskata 1995. gada 11. novembri, kad notika pirmā ansambļa koncerts. Ansambļa koncertprogrammā – sākot no dažādu laiku karavīru dziesmām mūsdienīgos aranžējumos līdz mūsdienu komponistu darbiem. Programmā ietvertas ne tikai nopietnas, bet arī jautras un pat drastiskas dziesmas, kopumā to visu varētu nosaukt – MILITĀRAIS ŠLĀGERIS.

DAUGAVAS PĒRLE

STARPTAUTISKAIS BĒRNU UN JAUNIEŠU MŪZIKAS KONKURSS
“DAUGAVAS PĒRLE”
Daugavpilī, 2015. gada 16. maijā

Šī gada 16. maijā Daugavpils teātrī norisināsies III starptautiskais bērnu un jauniešu mūzikas konkurss „Daugavas pērle”, kurā dalību ņems vairāk kā 70 konkursanti no Latvijas, Lietuvas, Somijas un Baltkrievijas.

Dokumentālā filma PELIKĀNS TUKSNESĪ

4. maijā plkst. 14.00 – Kinoteātrī „Renesanse”
Dokumentālā filma PELIKĀNS TUKSNESĪ

Pelikāns tuksnesī ir vēstījums par valsti valstī, Latgali, kas iezīmē Eiropas Savienības tālāko austrumu robežu. Reizēm tā atgādina ūdeņiem ieskautu salu, bet reizēm tuksnesi, kurā ieputināts šķirsts ar izglābto cilvēci. Tajā valda visaugstākā garīgā spriedze Latvijā – šis ir katoļu reģions, kas pilns ar pareizticīgajiem, vecticībniekiem un sagrautiem jūdu dievnamiem.

LATVIJAS REPUBLIKAS NEATKARĪBAS 25. GADADIENAS ATJAUNOŠANAS SVINĪBAS DAUGAVPILĪ

4. MAIJS

Plkst. 14.00 – Kinoteātrī „Renesanse”
Dokumentālā filma „Pelikāns tuksnesī”

Pelikāns tuksnesī ir vēstījums par valsti valstī, Latgali, kas iezīmē Eiropas Savienības tālāko austrumu robežu. Reizēm tā atgādina ūdeņiem ieskautu salu, bet reizēm tuksnesi, kurā ieputināts šķirsts ar izglābto cilvēci. Tajā valda visaugstākā garīgā spriedze Latvijā – šis ir katoļu reģions, kas pilns ar pareizticīgajiem, vecticībniekiem un sagrautiem jūdu dievnamiem. Filma vienlaikus ir tādas zemes portrets, kuru veido cilvēki, dzīves garīgais un fiziskais ekstrēmisms un gluži kristīga augšāmcelšanās. Režisors: Viesturs Kairišs. Gads: 2013, garums: 68 min.

Pasaules čempionāta hokejā tiešraides translācija
Kinoteātris „RENESANSE” no 1. līdz 17. maijam aicina apmeklēt Pasaules čempionāta hokejā tiešraides translāciju:

SUSANNE ABBUEHL & STÉPHAN OLIVA (Šveice, Francija)

22.04. / 18.40 Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē
SUSANNE ABBUEHL & STÉPHAN OLIVA (Šveice, Francija)

Džezs ienāk pilsētā…

XIV Starptautiskā džeza festivāla JAZZ JOY SPRING 2015 ietvaros Daugavpilī muzicēs Suzanna Abuela (vokāls) un Stefans Oliva (klavieres).

Muzikālo programmu „The Listening” džeza mākslinieki velta saviem iemīļotajiem mūziķiem Jimmy Giuffre un Don Cherry. Dueta izpildījums ir organisks, papildinot dažas kompozīcijas ar tekstiem, tādejādi parādot, ka šo divu amerikāņu džeza klasiķu repertuārs stāv pāri laikam un modei. S.Abuela un S.Oliva sadarbība aizsākusies 2001. gadā, kad katrs jau bija guvis individuālus panākumus. Izveidotais duets, kas spēku smēlis tieši katra mūziķa īpašajā rokrakstā, piedāvā niansēm bagātu programmu ar spēcīgu improvizācijas devu un drosmīgiem aranžējumiem.

Rainim 150: ZIRŅA BĒRNI RAIŅA ZĪMĒ

BĒRNI SAVAI PILSĒTAI!
20. aprīlī plkst. 18.00 / Vienības nama koncertzālē
Rainim 150: ZIRŅA BĒRNI RAIŅA ZĪMĒ
  
Šogad, atzīmējot Raiņa 150. dzimšanas dienu un Daugavpils 740. gadskārtu, Latviešu kultūras centrs aicina uz pasākumu ģimenēm ar bērniem „Zirņa bērni” Raiņa zīmē pēc Raiņa bērnu dzejas motīviem.

XVII SPORTA DEJU FESTIVĀLS „DAUGAVPILS KAUSS - 2015”

2015. gada 18. aprīlī, sestdien
Daugavpils Latviešu kultūras centrā (Rīgas ielā 22a)
XVII SPORTA DEJU FESTIVĀLS „DAUGAVPILS KAUSS - 2015”

18. aprīlī Daugavpilī notiks Starptautiskais sporta deju festivāls „Daugavpils kauss - 2015”.
Sporta deju sacensības notiek jau 17. reizi, un, kā vienmēr tās pulcēs lielu pāru skaitu. Šogad dažāda vecuma grupās standartdejās un Latīņamerikas dejās savu meistarību demonstrēs dejotāji no Latvijas un Lietuvas.

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas KLAVIERU NODAĻAS AUDZĒKŅU KONCERTS

13.04. / 18.00 Vienības nama koncertzālē
Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas
KLAVIERU NODAĻAS AUDZĒKŅU KONCERTS

St. Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola uzsāk jaunu tradīciju – muzicēt Daugavpils labākajā akustiskajā zālē, izmantojot arī Daugavpilī vislabākās klavieres. Kā pirmie uzstāsies vidusskolas jaunie pianisti – skolas vecāko klašu un vidusskolas audzēkņi.

Skanēs gan klasika, gan romantika, gan mūsdienu komponistu skaņdarbi.


Kalendārs