Svētku koncerts "Dod man spēku"

Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, plkst. 16.00 Vienības nama koncertzālē notiks svētku koncerts "Dod man spēku".

Koncertā piedalīsies Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Vienības nams” Latviešu un latgaliešu kultūras centra radošie kolektīvi:

Orķestris DAUGAVPILS SINFONIETTA, galvenais diriģents Renāts Cvečkovskis
Profesionālais pūtēju orķestris DAUGAVA, galvenais diriģents Arnolds Grīnberts
Deju ansamblis LAISMEŅA, vadītāja Diāna Soldāne
Vidējās paaudzes deju kolektīvs LAISMEŅA, vadītāja Diāna Soldāne
Senioru deju kolektīvs ATBALSS, vadītājs Dāvis Greļevskis
Sieviešu koris RŪTA, diriģente Maruta Veļičko
Vīru koris FORTE, diriģents Artūrs Saveļjevs
Jauktais koris DAUGAVA, diriģente Alīna Lapinska

Daugavpilī būs skatāms deju koncertuzvedums „Dūd rūku, mameņ!”

Šī gada 3. maijā plkst. 19.00 Daugavpils Kultūras pilī (Smilšu ielā 92) notiks latviešu skatuviskās dejas koncertuzvedums „Dūd rūku, mameņ!” (no latgaliešu valodas – „Dod roku, māmiņ!”).

Uzvedumā piedalīsies Rīgas kultūras un tautas mākslas centra „Mazā ģilde” deju ansamblis „Daiļrade” (vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne), Daugavpils Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra Deju ansamblis „Laismeņa” un Vidējās paaudzes deju kolektīvs „Laismeņa” (vadītāja Diāna Soldāne), Bērnu deju kolektīvs „Pienupīte” (vadītāja Inga Pīnupe) un Līgatnes Kultūras nama Vidējās paaudzes deju kolektīvs „Zeperi” (vadītāja Patrīcija Zemniece).

Daugavpils poļu kopiena aicina uz maija svētkiem “Ar Poliju sirdī”

Šī gada 2. maijā no plkst. 10.00 Daugavpilī notiks maija svētku svinības “Ar Poliju sirdī”, kas tiek rīkotas par godu Polijas Republikas karoga dienai, Ārzemēs dzīvojošo poļu svētkiem, Polijas Konstitūcijas dienai un Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai.

Svētkus plkst. 10.00 Daugavpils Jēzus Sirds romas katoļu baznīcā (Baložu ielā 3) ievadīs svētā Mise ārpus Polijas dzīvojošo poļu nodomā. Turpinājumā, plkst. 11.30, svētku dalībnieki tiek aicināti uz piemiņas brīdi pie kritušajiem poļu leģionāriem veltītā krusta Brīvības parkā, pēc kā sekos gājiens pa Varšavas ielu, kas jau kopš pagājušā gadsimta sākuma ir kļuvis par neaizstājamu tradīciju. Gājiens pa Varšavas ielu dosies uz Juzefa Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāziju (Marijas ielā 1), kur plkst. 13.00 aktu zālē notiks poļu kolektīvu svētku koncerts. Tajā piedalīsies Tautas deju kolektīvs ”Kukulečka” („Kukułeczka”) no Daugavpils un viesi no Polijas: Lukovas zemes Tautas deju un dziesmu kolektīvs “Lukovjaci” („Łukowiacy”) un koris “Polonija” („Polonia”) no Varšavas. Ieeja koncertā bez maksas.

Vienības namā būs skatāma filma „Marijas klusums”

22. aprīlī plkst. 18.00 Daugavpilī Vienības nama kafejnīcā (Rīgas iela 22a) varēs noskatīties filmu „Marijas klusums”.

"Marijas klusums" ir vēsturiska drāma, kas veidota pēc slavenās teātra un kino aktrises Marijas Leiko dzīvesstāsta un vēsta par viņas dzīves pēdējiem gadiem, kad aktrise dodas uz Padomju Savienību, lai parūpētos par savu mazmeitu un kļūst par Staļina iniciētās latviešu iznīcināšanas akcijas liecinieku un upuri.

Starptautisko atzinību ieguvusī spēlfilma “Marijas Klusums” savu pasaules pirmizrādi piedzīvoja š.g. 18. februārī – 74. Berlīnes kinofestivālā, saņemot arī Ekumēniskās žūrijas balvu. Filma tika izrādīta festivāla sadaļā "Foruma programma", kurai kopumā atlasītas 30 filmas no visas pasaules. Tas ir nozīmīgs novērtējums, jo filma izvēlēta no vairākiem tūkstošiem filmu, kas apliecina tās saturisko un vizuālo kvalitāti.

Daugavpilī ieskanēsies “Džeza pavasaris”!

Šī gada 26. aprīlī plkst. 18.00 Daugavpilī, Vienības nama kafejnīcā (Rīgas ielā 22a), pasākumā “Džeza pavasaris” vakara noskaņu džeza ritmos radīs pūtēju orķestra “Daugava” mūziķi.

Ar džeza  standartiem un populārākajām melodijām orķestra diriģenta Arnolda Grīnberta aranžējumā Daugavpilī pavasaris ieskanēsies arī ar šī mūzikas žanra notīm. Kopā ar orķestra mūziķiem kā solisti - instrumentālisti savas interpretācijas demonstrēs Jurijs Murņikovs (tenorsaksofons), Marats Zaletilo (trombons), Ruslans Margevičs (klarnete, saksofons).

Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē (darba dienās no plkst. 16.30 - 18.30). Cena 5.00 EUR.

Daugavpilī notiks mūsdienu dejas projekts “IZJŪTI TO!”

Pirmdien, 29. aprīlī, Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) Starptautiskās dejas dienai veltītā mākslas projekta “IZJŪTI TO!” ietvaros no plkst. 11.30 notiks mūsdienu deju stilu meistarklases, bet plkst. 18.00 – koncerts.

Meistarklases vadīs trīs pieredzējuši dejas horeogrāfi: no plkst. 11.30 laikmetīgās dejas meistarklasi vadīs Ģirts Bisenieks; plkst. 13.15 ar hip – hop dejas pamatelementiem iepazīstinās Aleksandrs Lukša (“Sanchezz”), bet no plkst. 15.00 Jeļenas Orbidānes vadībā varēs vairāk uzzināt par moderno deju. Dalība meistarklasēs ir bez maksas. Savukārt dienas izskaņā, plkst. 18.00, apmeklētāji tiek aicināti uz koncertu “IZJŪTI TO!”, kurā piedalīsies Daugavpils deju kolektīvi. Ieejas biļetes uz koncertu var iegādāties Vienības nama koncertzāles kasē (darbdienās no plkst. 16.30 līdz 18.30). Cena 3,00 EUR.

Daugavpilī notiks “Kultūru ziedēšana”

2024. gada 12. aprīlī plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22А, Daugavpilī) notiks baltkrievu pašdarbības kolektīvu koncerts “Kultūru ziedēšana”, kuru organizē Vienības nama Baltkrievu kultūras centrs sadarbībā ar Daugavpils baltkrievu biedrību “Aļtanka”.

Koncerts ir kā veltījums Pasaules kultūras daudzveidības dienai, tādējādi rosinot apzināties un novērtēt kultūru daudzveidības nozīmi un to savstarpējo dialogu. Daugavpilī šāds pasākums tiek rīkots jau otro reizi un tajā kopā ar koncerta saimniekiem, Vienības nama Baltkrievu kultūras centra radošajiem kolektīviem, piedalās arī Vienības nama Krievu kultūras centrs, Vienības nama Poļu kultūras centrs, Ukraiņu kultūras centrs “Mrija”, Lietuviešu biedrība “Rasa”, Daugavpils ebreju kopiena un Vācu biedrība “Erfolg”.

Osokina Brīvības festivāls Ukrainai Daugavpilī.

Ar koncertu „Ars longa, vita brevis” šī gada 11. aprīlī plkst. 18.00 Vienības namā (Rīgas iela 22a), Daugavpilī pirmo reizi norisināsies „Osokina Brīvības festivāls Ukrainai”.

Koncertā piedalīsies Ukrainas Nacionālās filharmonijas Kijivas kamerorķestra solistu kvartets, pianists Andrejs Osokins, aktrise Zane Daudziņa un etnomūziķe Viktorija Prituļaka. Programmā skanēs ukraiņu komponistu, Johannesa Brāmsa skaņdarbi un ukraiņu rakstnieces Viktorijas Ameļinas un dzejnieka Maksima Krivcova, kuri 2023. gadā krituši karā Ukrainā, dzeju.

Kā norāda festivāla rīkotāji: „Koncerta nosaukumam izvēlēts latīņu teiciens “ars longa, vita brevis” – mākslai ilgs mūžs, cilvēkam – īss. Tas lieliski raksturo šo laiku, kad ikviena dzīvība var strauji tikt pārtraukta un cilvēkus māc šaubas par rītdienu. Neskatoties uz to mēs arvien cenšamies saglabāt patiesas vērtības un rīkoties savas valsts un mākslas labā, lai mūsu darba augļi saglabātos mūžīgi.

Svētku koncerts "Dod man spēku"

Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, plkst. 16.00 Vienības nama koncertzālē notiks svētku koncerts "Dod man spēku".

Koncertā piedalīsies Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Vienības nams” Latviešu un latgaliešu kultūras centra radošie kolektīvi:

Orķestris DAUGAVPILS SINFONIETTA, galvenais diriģents Renāts Cvečkovskis
Profesionālais pūtēju orķestris DAUGAVA, galvenais diriģents Arnolds Grīnberts
Deju ansamblis LAISMEŅA, vadītāja Diāna Soldāne
Vidējās paaudzes deju kolektīvs LAISMEŅA, vadītāja Diāna Soldāne
Senioru deju kolektīvs ATBALSS, vadītājs Dāvis Greļevskis
Sieviešu koris RŪTA, diriģente Maruta Veļičko
Vīru koris FORTE, diriģents Artūrs Saveļjevs
Jauktais koris DAUGAVA, diriģente Alīna Lapinska

Vienības nams aicina uz „Pavasara dančiem”!

Sestdien, 13. aprīlī, plkst. 15.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) notiks skolēnu deju kolektīvu koncerts “Pavasara danči”.

Sadancī XIII Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku repertuāru un citas iemīļotas horeogrāfijas izdejos seši skolēnu deju kolektīvi no Daugavpils un Krāslavas. Tie būs: Vienības nama bērnu deju kolektīvs “Pienupīte” (vadītāja Inese Zuģicka), Daugavpils Valsts ģimnāzijas deju kolektīvs “Leiļi” (vadītāja Marita Irbe), Daugavpils Vienības pamatskolas deju kolektīvs “Džiguni” (vadītāja Inese Zuģicka), Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas - liceja tautas deju kolektīvs “Balaguri” (vadītāja Arina Popova), J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas deju kolektīvs “Kukulečka” (vadītāja Žanna Stankeviča) un Krāslavas Bērnu un jauniešu centra tautas deju kolektīvs “Pastaliņas” (vadītāja Valda Timule).