puteju orkestris BalviLacēna ziemassvētki
Jaunumi

KASPARS ZEMĪTIS. ĢITĀRA UN STĀSTI

24.09. / 18.00
Vienības nama koncertzālē
KASPARS ZEMĪTIS. ĢITĀRA UN STĀSTI

Ceturtdien, 24.septembrī, plkst. 18:00 Vienības nama koncertzālē  IV Mūzikas un mākslas festivāla „Daugavpils ReStArt 2015” ietvaros notiks Kaspara ZEMĪŠA koncerts „Ģitāra un stāsti”, kur skanēs ģitāra cauri gadsimtiem saspēlē ar elegantajām stīgu kvarteta dāmām gan kvartetā, gan spilgtos duetos. Kvartetu pārstāv: Līva PLOCIŅA (vijole), Madara GAILE (vijole), Ineta ABAKUKA (alts) un Madara NORBŪTE (čells).

VOKĀLĀS KAMERMŪZIKAS KONCERTS

21.09. / 18.00
Vienības nama Mazajā zālē
VOKĀLĀS KAMERMŪZIKAS KO
NCERTS

Pirmdien, 21.septembrī, plkst. 18:00 Vienības nama Mazajā zālē IV Mūzikas un mākslas festivāla „Daugavpils ReStArt 2015” ietvaros notiks Veras TAĻERKO (vokāls, Viļņa) un Gintares MACIJAUSKAITES (klavieres, Viļņa) koncerts, kurā skanēs dziesmas ar Gētes dzeju un mūsdienu komponistu vokālā mūzika.

PIANISTES AURĒLIJAS ŠIMKUS SOLOKONCERTS

15.09. / 18.00
Vienības nama koncertzālē
PIANISTES AURĒLIJAS ŠIMKUS SOLOKONCERTS

Ievērojamais Vācijas žurnāls Piano News, ar visaugstāko novērtējumu recenzējot Aurēlijas Šimkus debijas albumu Scherzo (ARS Produktion, 2013) atzīmējis, ka “Aurēlija Šimkus ir izcila pianiste un īsts atklājums’’, savukārt laikraksts Westfalische Rundschau viņas klavierspēlē apbrīno dvēseliskumu, kas piepildīts ar izsmalcinātāko muzikalitāti un jutekliskumu. Jaunā un talantīgā pianiste dzimusi 1997. gada 2. novembrī Rīgā un klavierspēli apgūt sākusi četru gadu vecumā, savukārt šobrīd jau uzsākusi starptautisku karjeru, kļūstot par Dortmundes Mocarta biedrības balvas laureāti un izcīnot 3. vietu 11. starptautiskajā KlavierOlymp pianistu konkursā Vācijas pilsētā Bādkisingenē.

LATGALES FOLKLORAS SKOLA 2015

Lai nodrošinātu Latgales kultūrvides daudzveidības saglabāšanu un attīstību, Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa “Svātra” sākot no šī gada 17.septembra organizēs Latgales folkloras skolu.

Šī jau būs otrā reize, kad pateicoties KKF Latgales programmas atbalstam, Latgales folkloras kustības dalībniekiem un folkloras attīstībā ieinteresētiem ļaudīm, būs iespēja apmeklēt meistarklases  tradicionālo mūzikas instrumentu spēlē, tradicionālajā dziedāšanā un latviešu tradicionālajā dejā.

DA „Laismeņa” uzņem dejotājus!

Laismeņa ir paši pirmie gaismas stari, kas rītausmā izlaužas pie apvāršņa, tieši tāds ir arī Daugavpils Latviešu kultūras centra Deju ansamblis „Laismeņa” – gaišs, prieka pilns un dzirkstošs.

“Laismeņas” dejotāji nāk no dažādiem Latvijas reģioniem un tieši tāpēc kolektīvs ir tik emocionāli krāsains un daudzpusīgs un skatītājus priecē ar atvērtu sirdi, smaidu un neviltotu prieku. Dejotāji ne tikai kopā gatavojas koncertiem un pasākumiem, bet arī kopā atpūšas un dodas kopīgos piedzīvojumos.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2015

KINOPROGRAMMA

6.08. / 21.00 - Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā

Francijas institūts Latvijā piedāvā:
Comme un air” („Dziesmai līdzīgā”) Francija, 2006, režisors: Yohann Gloaguen (Joans Gloaguens). Ilgums 9 min. / „Dip n dance” („Neparastā deja”), Francija, 2013, režisors: Hugo Cierzniak (Igo Sirznjaks). Animācijas filma, ilgums 6 min. / „Je sens le beat qui monte en moi” („Atsaucoties ritmam!”), Francija, 2012,  režisors: Yann Le Quellec (Jans Lekeleks). Komēdija, ilgums 33 min.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2015

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ – 2015

6.08 / 19.30 – Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā
JAZZ ISLAND (Viļņa)

Artūra Novika Džeza skolas vokālā grupa „Jazz Island” tika dibināta 1991.gadā. Grupa izpilda džeza mūzikas standartus, smalki aranžētas lietuviešu tautasdziesmas, un pasaules populāro mūziku a-cappella.  Jazz Island atšķiras ar savu īpatnējo skaņu, lielisko unisonu, balss polifoniju, smalku izjūtu un muzikalitāti. Vokālās grupas dalībniekiem ļoti patīk dziedāt un viņu azartiskā izpildījuma maniere neatstāj nevienu skatītāju vienaldzīgu. Dziesmu aranžējumus veic vokālās grupas vadītājs Artūras Novikas.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ – 2015

6.08 / 18.00 – Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā
Bērnu vokālais ansamblis DZEGUZĪTE aicina uz koncertu!

Pavasarī, ligzdošanas laikā uz savu „perēklīti” lielus un mazus ielūdza Dzeguzīte – Latvijas radio bērnu vokālais ansamblis, kurš svinēja savu 45. gadu jubileju. Atceroties, un, vēl joprojām dzīvojot jubilejas gadā, Dzeguzīte aicina uz koncertu, kurā skanēs tikai un vienīgi komponista Raimonda Paula dziesmas, to vidū būs labi pazīstami un iemīļoti, kā arī vairāki jauni skaņdarbi un popuriji. Klausītāju iemīļotās Dzeguzītes koncertgrupas 13 dalībnieku vidū tagad jau ir kādreizējo dzeguzēnu bērni, un visu šo laiku, kopš 1972. gada, ansambli vada Daila Martinsone.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ – 2015

13.08 / 18.00 – Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā
LANA FRANČESKA un AMBER SOUNDS QUARTET (Rīga)

Dziedātāja Lana Frančeska kopā ar savu “Amber Sounds Quartet” viesosies Daugavpilī ar koncertprogrammu „Klasika un Jaunais Labākais”. Programmā skanēs mūzika latviešu, angļu un krievu valodās. Labākās dziesmas no Amerikas retro klasikas, kā arī mūsu pašu Maestro Raimonda Paula jau labi zināmas un pavisam jaunas melodijas. Būs arī muzikāli pārsteigumi - viss tikai dzīvas mūzikas pavadībā no lieliskā “Amber Sounds Quartet” pie klavierēm - Edgars Jass, saksofons, balss, taustiņi - Jānis Lemežis, basģitāra, chapman stick, balss - Devika Evsikova, kā arī perkusiju ģēnijs - Dmitrijs Evsikovs.


Kalendārs