IX MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS Daugavpils ReStArt 2020

1.10. plkst.18.00
Vienības nama koncertzālē, Rīgas ielā 22a
Tenora Aleksandra ANTOŅENKO un pianista Reiņa ZARIŅA koncerts

Programmā: Rietumeiropas, krievu un latviešu vokālās mūzikas pērles.

Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē darba dienās no plkst. 16.30 – 18.30, cena 5.00 euro

Informējam, ka IX Mūzikas un mākslas festivāla “Daugavpils ReStArt 2020” pasākumi tiek fotografēti un filmēti Kultūras pārvaldes publicitātes un vēsturiskām vajadzībām.


PAGALMA SVĒTKI

11.09. plkst. 17.30
JAUNAJĀ FORŠTATĒ
PAGALMA SVĒTKI

Daugavpils pašvaldības programmas “Pagalmu remonti” ietvaros ir atjaunots brīnišķīgs pagalms Piekrastes ielā. Par godu tam 11.09.2020, plkst.17.30,  Jaunajā forštatē (Piekrastes ielā 41A-47)  visi pilsētnieki  tiek aicināti uz Pagalma svētkiem. Svētku viesus sagaida koncerts, atrakcijas bērniem, konkursi,  balvas un brīnišķīgs garastāvoklis.

Programmā:
17.30 – Svētku atklāšana
17.35 – Tatjanas Basovas Estrādes vokālā studija
17.55 – Alisa May & vokal band Wonderland, deju un cirka kolektīvs “Step Up”

18.30 – Zumba fitnesa komanda ar Svetlanu Lonsku
18.50 – Grupa “Maffiz”
19.20 – Bigbends Arnolda Grīnberta vadībā

IX MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS Daugavpils ReStArt 2020

28.09. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē, Rīgas ielā 22a
DAUGAVPILS SINFONIETTA
13 gadu dzimšanas dienas koncertā
DZIMUŠI DFAUGAVPILĪ

IX Mūzikas un Mākslas festivāls Daugavpils ReStArt 2020 piedāvā:

DAUGAVPILS SINFONIETTA 13 gadu dzimšanas dienas koncertā Dzimuši Daugavpilī

DAUGAVPILS SINFONIETTA, atskatoties uz savas koncertdarbības 13 gadiem, pavadīs 2020.gada 28. septembra vakaru kopā ar saviem draugiem un kolēģiem – solistiem, kuri ir skolojušies un izauguši par mūziķiem tepat pie mums Daugavpilī. Tāpēc arī tāds koncerta nosaukums –  Dzimuši Daugavpilī.

IX MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS Daugavpils ReStArt 2020

25.09. plkst.18.00
Kultūras pils Lielajā zālē, Smilšu ielā 92
Etnomūzikas grupa TAUTUMEITAS


Grupa “Tautumeitas” izveidojās 2015.gadā, tās sastāvā ir sešas mūziķes – Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne, Ilona Dzērve, Lauma Bērza, Laura Marta Līcīte un Laura Liepiņa. Tā sākās ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas. Taču - jo tuvāk gāja dziesmām, jo tuvāk dziesmas nāca pie “Tautumeitām”, līdz kamēr šķita dabiski tās apvienot ar visu pārējo, ko šajā pasaulē viņas ir dzirdējušas un sajutušas kā savu.

Grupas “Tautumeitas” debijas albums ar nosaukumu “Tautumeitas” ir ieguvis Mūzikas ierakstu gada balvu kā gada labākais etno un tautas mūzikas albums. Grupa veiksmīgi koncertē ne tikai Latvijā, bet ir viesojusies arī tādās valstīs kā Ķīna, Krievija, Šveice, Vācija, Japāna.

IX MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS Daugavpils ReStArt 2020

23.09. plkst.18.00 – Vienības nama koncertzālē, Rīgas ielā 22a
Andreja OSOKINA klaviermūzikas vakars OSOKINS BĒTHOVENAM,
veltīts L. van Bēthovena 250. dzimšanas gadadienai

Andreja Osokina klaviermūzikas vakars “Osokins Bēthovenam”, veltīts vācu komponista L. van Bēthovena 250. dzimšanas gadadienai.

Koncertā izskanēs L. van Bēthovena pazīstamie skaņdarbi: 3 Bagateles op.126,  Sonāte op.27 No.2 – “Mēnesnīcas sonāte”,  “Elīzei”, kā arī Mocarta, Lista, Rahmaņinova un citu komponistu klaviermūzika.

IX MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS Daugavpils ReStArt 2020

Pārcelts uz 12. oktobri plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē, Rīgas ielā 22a
Soprāns Sonora VAICE un pianiste Ilze OZOLIŅA
koncertprogrammā VISS PAR MĪLU

Sonoras VAICES  un Ilzes OZOLIŅAS koncertprogramma VISS PAR MĪLU ir veltījums mīlestībai, kuras būtība nemainās gadu simtiem. Tāpēc arī koncertā skanēs gan 18.gadsimta klasiskā mūzika, gan 19.gadsimta romantiskie opusi, gan 20.gadsimta vokālās pērles.
Dzirdēsim Mocarta, Pučīni, Forē, Bizē un citu komponistu mīlestībai veltītos vokālos skaņdarbus.

Par pašvaldības iestādes “Latviešu kultūras centrs” nosaukuma maiņu.

Ar Daugavpils pilsētas Domes lēmumu Nr.365 (prof.Nr.34, 1.) no šī gada 1. septembra tiek mainīts Daugavpils pašvaldības iestādes “Latviešu kultūras centrs” juridiskais nosaukums, to pārdēvējot par Daugavpils pašvaldības iestādi “Vienības nams”.

Savulaik Eiropas mērogā arhitektoniski unikālā ēka 1937. gadā tika atklāta kā Vienības nams ar tā nosaukumā ietverto misiju – vienot pilsētas sabiedrību un vienuviet piedāvāt iedzīvotajiem daudzveidīgus pakalpojumus. Gandrīz gadsimtu būdams viens no Daugavpils kultūras un sociālās dzīves zīmoliem, Vienības nams ir unikāla laikmeta liecība par pilsētas un reģiona pagātni un tagadni, kas savu daudzfunkcionalitāti nav zaudējis joprojām.

LATGALES FOLKLORAS SKOLA 2020

Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa “Svātra” sākot ar šī gada 5.septembri organizēs Latgales folkloras skolu 2020.

Pateicoties KKF Latgales programmas atbalstam, tiks organizētas nodarbības tradicionālās kultūras izzināšanai, meistarklases un paraugdemonstrējumi tradicionālo mūzikas instrumentu spēlē, tautas dejās un rotaļās, tradicionālajā dziedāšanā.

Koncertprogramma “Dienvidu akvareļi”

17.09. plkst.18.30 – Daugavpils teātrī, Rīgas ielā 22a

DIENVIDU AKVAREĻI
LATVIJAS RADIO BIGBENDS
Maestro Raimonds PAULS
Daumants KALNIŅŠ
Īpašā viešņa Ance KRAUZE

Koncertprogramma “Dienvidu akvareļi”. Raimonda Paula un Latvijas Radio bigbenda jaunākās programmas uzmanības centrā likta Maestro mūzika, kas tapusi 20 gs. sešdesmitajos gados. Tas ir laiks, kad R.Paula mūziku caurstrāvo komponistam tik tuvais džezs.

Par koncertprogrammas tituldarbu izvēlēta svīta “Dienvidu akvareļi”, kas 1965. gadā tikusi ieskaņota Raimonda Paula trio sastāvā, piedaloties saksofonistam Aleksandram Piščikovam. Vēl programmā iekļautas Maestro atlasītas mūziklu tēmas un dziesmas ar Alfrēda Krūkļa vārdiem. Visi skaņdarbi šajā programmā ietērpti jaunos, krāsainos aranžējumos. Programmu paspilgtina vokālisti Daumants Kalniņš un Ance Krauze.

Deju ansamblis “Laismeņa” uzņem dejotājus

Daugavpils Latviešu kultūras centra jauniešu deju ansamblis "Laismeņa" (vadītāja Diāna Soldāne) aicina savam atraktīvajam un atsaucīgajam pulciņam pievienoties jaunus dejotājus.

Deju ansamblim aicināti pievienoties jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem, iepriekšēja deju pieredze ir vēlama, taču nav obligāta, jo galvenais ir vēlme un apņēmība. Uzņemšanas mēģinājumi notiks 31. augustā, kā arī 2., 7. un 9. septembrī plkst. 18.30 Latviešu kultūras centrā (ieeja no Ģimnāzijas ielas).  Līdzi jāņem dejošanai piemērots apģērbs un apavi.Kalendārs