VIENĪBAS NAMA MUZIKĀLIE PROJEKTI

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde VIENĪBAS NAMS un TV kanāls LRT + piedāvā:

19. decembrī (sestdien) plkst. 12.30 un plkst.18.30

Koncerts “LIEPU LAIPA”


Vienības nama Folkloras dziesmu un deju kopa “Svātra” un etnomuzikologs, koklētājs Ansis Jansons koncertā “Liepu laipa”.
No senas tradīcijas uz aizraujošām variācijām dziedāšanā, no konservatīva autentiskuma uz eksperimentiem muzicēšanā, dažādi latviešu tradicionālās dziedāšanas stili un kadriļu tipa dejas, kas repertuārā nonākušas pateicoties Latvijas Folkloras krātuves pierakstiem vai pierakstītas ekspedīcijās un meistarklasēs.

DAUGAVPILS RESTART MŪZIKAS LAPPUSES

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde VIENĪBAS NAMS un TV kanāls LRT + piedāvā klasiskās mūzikas koncertus kas tika rīkoti Mūzikas un mākslas festivāla “Daugavpils Restart 2020” ietvaros.

12. decembrī (sestdien) plkst. 12.30 un plkst.18.30
Instrumentālās un vokālās kamermūzikas koncerts DZIMUŠI LATGALĒ

DAUGAVPILS RESTART MŪZIKAS LAPPUSES

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde VIENĪBAS NAMS un TV kanāls LRT + piedāvā klasiskās mūzikas koncertus kas tika rīkoti Mūzikas un mākslas festivāla “Daugavpils Restart 2020” ietvaros.

5. decembrī (sestdien) plkst. 12.30 un plkst.18.30
DAUGAVPILS SINFONIETTA un solisti koncertā DZIMUŠI DAUGAVPILĪ


DAUGAVPILS SINFONIETTA kopā ar saviem draugiem un kolēģiem – solistiem, kuri dzimuši, skolojušies un izauguši par mūziķiem Daugavpilī – pianistes Ilona BROKA un Anastasija JEVSTIGŅEJEVA, flautiste Dārta STAŠĀNE, saksofonisti Marta TROFIMOVIČA un Andris SALENIEKS, dziedātāji Katažina DUDAREVA, Viktorija Agnese VANCĀNE un Maksis KRILOVS, ģitārists Staņislavs KOZLOVSKIS, akordeoniste Anastasija ZUBOVA.

VIENĪBAS NAMA MUZIKĀLIE PROJEKTI

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde VIENĪBAS NAMS un TV kanāls LRT + piedāvā ieskatīties festivāla  “Muzikālais augusts Daugavpilī” koncertu ierakstos un kopā ar talantīgiem dziedātājiem un mūziķiem veidot svētku toņus Latvijas mēnesī – Novembrī.

28. novembrī (sestdien) plkst. 12.30 un plkst.18.30
VISS PAR MĪLESTĪBU…


Natālija Kotona (vokāls), Tatjana Saratova (akordeons), Jūlija Vasiļjeva (klavieres), Staņislavs Kozlovskis (kontrabass), Nikolajs Ļebedevs (sitaminstrumenti), Vladimirs Feodorovs (ģitāra), Inese Ivulāne-Mežale, Vadims Bogdanovs (dzeja)

VIENĪBAS NAMA MUZIKĀLIE PROJEKTI

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde “Vienības nams” un TV kanāls LRT + piedāvā ieskatīties festivāla  “Muzikālais augusts Daugavpilī” koncertu ierakstos un kopā ar talantīgiem dziedātājiem un mūziķiem veidot svētku toņus Latvijas mēnesī – Novembrī.

21. novembrī (sestdien) plkst. 12.30 un plkst.18.30

TIKAI TANGO…


Maksis Krilovs (vokāls), Jans Grīnberts (saksofons), Kristīna Rusakoviča (akordeons), Tango dejotāji Dmitrija Arestova vadībā, Ansamblis “Barwy Daugawy”, vadītājs Stanislavs Jakovenko, Profesionālā pūšamo instrumentu orķestra “Daugava” mūziķi Arnolda Grīnberta vadībā

SVEICAM LATVIJAS REPUBLIKAS PROKLAMĒŠANAS 102. GADADIENĀ!

Svarīgi datumi Latvijas valsts vēsturē
Informācija: https://www.president.lv/lv/latvijas-republika/vesture#gsc.tab=0

1917. gada 2. decembris - Valkā tika pieņemta "Deklarācija ārvalstīm un tautām", kurā Latviešu Pagaidu Nacionālā Padome, ņemot vērā tautu pašnoteikšanās tiesību principu, pasludina, ka Latvija ir autonoma valstsvienība, kuras stāvokli noteiks Satversmes sapulce un tautas plebiscīts.

1918. gada 18. novembris – Latvijas Tautas Padome Latvijas Nacionālā̄ teātra telpās svinīgā̄ sēdē̄ proklamēja Latvijas Republikas izveidošanu, apstiprinot arī Latvijas Pagaidu valdību K. Ulmaņa vadībā.

Izstāde “Kad diedziņš ar pērlīti satikās…”

04.11.2020-30.11.2020
Vienības nama Tradīciju mājā,
Rīgas ielā 22a, Daugavpilī
(ieeja no Saules ielas puses)
Izstāde “Kad diedziņš ar pērlīti satikās…”

Vienības nams aicina apmeklēt Lāsmas Šembelas un Dārtas Stašānes pērļoto mauču, kroņu un latviešu tautas vainagu izstādes “Kad diedziņš ar pērlīti satikās…” atklāšanu 4.11.2020 plkst. 12.30.

Rokdarbi, etnogrāfija, pedagoģija, latviešu tautas dejas ir Lāsmas Šembelas dzīves aicinājums. Mauču jeb pulsa sildītāju adīšanā aizrauj sajūtas, kas rodas izvēloties rakstus, saskaņojot diedziņus un pērlītes, pats adīšanas process un gandarījums par paveikto, kad darbi silda ne tikai rokas, bet arī dvēseli.

SKAISTĀ, DAŽĀDĀ LATVIJA

Koncerts tiek atcelts.

18. novembrī plkst.19.30
Vienības nama koncertzālē
Rīgas ielā 22a
Kārlis KAZĀKS koncertprogrammā
SKAISTĀ, DAŽĀDĀ LATVIJA

Kārlis Kazāks ir izdevis 5 solo dziesmu albumus, divus šūpuļdziesmu albumus bērniem, radījis mūziku izrādēm Latvijas Nacionālajā teātrī, Latvijas Leļļu teātrī un Dirty Deal teatro. Projekta Velomūzika idejas autors un organizētājs – jau 9 gadus kopā ar radošu cilvēku grupu ar velosipēdiem apbraukājot Latvijas attālākos novadus, sniedzot koncertus. Kārlis Kazāks ir idejas autors un arī vadītājs raidījumu ciklam "Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku", kas 14 sērijās LTV1 skatītājus iepazīstināja ar latviešu valodas izloksnēm, katrā no tām radot arī īpašu dziesmu.

Svētku koncertā skanēs gan autora radītās dziesmas izloksnēs, gan citas dziesmas, apliecinot piederību dažādajai un skaistajai Latvijai.

Vienības nama projekts Grāmata par mākslinieci Silvu Linarti (1. posms)

Mūsdienu Latgales mākslinieku un mākslas pedagogu vidū paliekoša vieta ir Silvai Linartei (pilnā vārdā Silva Veronika Linarte) – vienai no izcilākajām 20. gadsimta otrās puses un 21. gadsimta sākuma Daugavpils un Latgales gleznotājām. Lakoniskajā, šķietami trauslajā glezniecības manierē radītās dabas ainavas, atmiņu fragmenti vai mākslinieciski vēstījumi atklāj mākslinieces niansēto pasaules uztveri, smalko sajūtu liecinājumu un profesionālo tēlojumu. Kopš 2018. gada vasaras par Silvu Linarti diemžēl runājam pagātnes formā, bet viņas atstātais radošais mantojums ir mākslinieces turpinājums. Protams, vislabāk iepazīt Silvu Linarti var, skatoties viņas gleznās, bet tikpat viegli un gaisīgi kā viņas otas triepieni bija Silvas stāsti par dzīves pārbaudījumiem.

SIRDS DZIESMAS

Koncerts tiek atcelts.

Novembris – Latvijas mēnesis
LĀČPLĒŠA DIENA
11.11. plkst.18.00
Vienības nama koncertzālē, Rīgas ielā 22a
ATIS AUZĀNS koncertprogrammā
SIRDS DZIESMAS

Vienības nama koncertzālē Lāčplēša dienā, 11.novembrī plkst. 18.00 Ata Auzāna koncerts “Sirds dziesmas”.
Koncertā izskanēs latviešu komponistu, Ata Auzāna oriģināldziesmas un tautas dziesmu apdares.

Mūziķi:
Atis Auzāns (akordeons)
Jānis Lemežis (klavieres)
Nelli Bubujanca (perkusijas)
Signija Taraņenko, Santa Markune (bekvokāls)Kalendārs