VALSTS KORISBIGBENDS

KAUŅAS PILSĒTAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

20.09. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Rīgas ielā 22a
KAUŅAS PILSĒTAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS
Diriģents: Martynas STAŠKUS

20. septembrī – Vienības nama koncertzālē plkst. 18.00 koncertu sniegs KAUŅAS PILSĒTAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS.
Diriģents: Martynas STAŠKUS, solisti: Raminta VAICEKAUSKAITE / soprāns, Andrius APŠEGA / baritons.


Kauņas pilsētas Simfoniskais orķestris tika izveidots uz kamerorķestra bāzes, kas darbojas no 1988. gada. Kopš 2000. gada orķestra vadītājs – Algimants Treikauskas, bet galvenais diriģents – Konstantīns Orbelians.

Orķestris ir neatņemama kultūras dzīves daļa kā Kauņā tā arī Lietuvā kopumā. Gadā tas sniedz vairāk nekā 50 koncertus. Orķestris ir sadarbojies gan ar jaunajiem Lietuvas diriģentiem, gan ar klasiskās mūzikas metriem – kā Juozas Domarkas, Martynas Staškus, Vytautas Lukočius, Modestas Barkauskas, Vilmantas Kaliūnas un daudziem ārzemju diriģentiem. Tā koncerti ir notikuši Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Norvēģijā, Itālija, Vācija, Somijā, Šveicē un citās pasaules valstīs.

Baroka orķestris COLLEGIUM MUSICUM RIGA

14.09. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Rīgas ielā 22a
Baroka orķestris
COLLEGIUM MUSICUM RIGA
Diriģents Māris KUPČS

Aicinām uz VII Mūzikas un mākslas festivāla “Daugavpils ReStArt 2018” atklāšanas koncertu.

14. septembrī – Vienības nama koncertzālē plkst. 18.00 – Eiropas Kultūras mantojuma gadam veltīts koncerts “300 gadi pirms Latvijas. Latvijas baroka mūzika”.

Koncerta dalībnieki: Baroka orķestris COLLEGIUM MUSICUM RIGA, Diriģents Māris KUPČS. Solisti: Ilze GRĒVELE (soprāns), Monta MARTINSONE (soprāns), Rinalds KANDALINCEVS (baritons), Valmieras drāmas teātra aktieris Ivo MARTINSONS, baroka koris COLLEGIUM CHORO MUSICI RIGA.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2018

30. augustā plkst. 19.30
Vienības nama koncertzālē
Čellu trio MELO-M un DAUGAVPILS AKORDEONISTU ORĶESTRIS,
diriģente Tatjana SARATOVA

Trio MELO-M sastāvā muzicē trīs akadēmiski trenēti mūziķi – Miķelis Dobičins, Kārlis Auzāns un Jānis Pauls.

Melo-M īpašais šarms – tā ir spēja apvienot akadēmiskās mūzikas pamatus, virtuozu izpildījumu, rokmūzikas atraktivitāti un pašiem savu stilu. No 2005. līdz 2017. gadam trio izdevis sešus albumus.

Daugavpils akordeonistu orķestris 2010. gadā piedalījās 6. Eiropas Akordeona mūzikas festivālā Prāgā (Čehija) un ieguva Galveno balvu.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2018

30. augustā plkst. 17.30
Vienības nama koncertzālē
Starptautiskais akordeonistu kvintets
„EXCELSIOR”

Mūziķi: Vladimirs UŠAKOVS (Sanktpēterburga, Krievija), Svetlana STAVICKA (Daugavpils, Latvija), Vladimirs PLUŽNIKS, Tatjana STEPANOVA (Omska, Krievija), Eduardas GABNYS (Viļņa, Lietuva).

Vladimirs Ušakovs (Sanktpēterburga) – dzimis Ļeņingradā 1968. gadā. Beidzis Mūzikas skolu (1983), M. Musorgska mūzikas koledžu (1987), Valsts kultūras akadēmiju (1994). Muzikālo karjeru uzsāka duetā ar S. Lihačevu, vēlāk ar domubiedriem izveidoja St. Petersburg Musette Ensemble, ieguva godalgotas vietas konkursos Itālijā. Sniedz solo koncertus duetā ar Svetlanu Stavicku. 2011. gadā apbalvots ar zelta medaļu, kā augstākās līgas metrs pasaules akordeonistu vidū.

Daugavpils Latviešu kultūras centrs sveic Ilonu BAGELI

2018. gada 19. augustā Latvijas Nacionālajā operas un baleta teātrī tika pasniegtas Latvijas Nacionālās operas fonda balvas operai.

Nominācijā “Labākā soliste” – tika apbalvota Ilona BAGELE.


Ilona Bagele ir Latvijas Nacionālās operas soliste kopš 2003. gada un viena no pieprasītākajām koncertmāksliniecēm Latvijā ar vērienīgu pieredzi akadēmiskajā, džeza un populārajā mūzikā.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2018

23. augustā plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Opera JEVGEŅIJS OŅEĢINS

Šogad Pētera Čaikovska operai “Jevgeņijs Oņegins” - 140. Darbs pie operas tapšanas ilga gadu, tās pēdējās notis P. Čaikovskis uzrakstīja 1878. gada 20. janvārī. 

Jau neskaitāmas reizes opera tika iestudēta pasaules lielākajos teātros, un,  nu ir pienācis laiks lielisko mūziku klausīties Daugavpilī. Kā sola operas veidotāji – radošā grupa neaizrausies ar mūsdienu tehnoloģiju un modernās režijas interpretācijām, bet skatītājiem piedāvās klasisko operas žanru ar izcilu mūziku, scenogrāfiju, tērpiem un A. Puškina romāna oriģinālā sižeta izklāstu trijos cēlienos.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2018

16. augustā
plkst. 17.30 un 19.30
Daugavpils teātrī
RAIMONDA PAULA DZIESMAS

MĀRA BRIEŽKALNA DŽEZA SEKSTETS:  Māris Briežkalns (sitaminstrumenti), Andris Grunte (bass), Viktors Ritovs (piano), Raimonds Macats (taustiņi), Rihards Goba (ģitāra), Jānis Puķītis (saksofons) un Starptautisko konkursu laureāti.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2018

9. augustā
plkst. 19.30
Vienības nama koncertzālē
VELTĪJUMS PILSĒTAI

Šogad, Latvijas valsts simtgadē,  Daugavpils pulcē daugavpiliešus, un citus mūziķus, kas ir guvuši atzinību kā izcili mākslinieki gan Latvijā, gan ārpus tās robežām!

Koncertā „Veltījums pilsētai” dzirdēsiet slavenu operu ārijas, dziesmas, romances, kā arī instrumentālos skaņdarbus,  ko izpilda mūsu novadnieki, nesot Daugavpils vārdu plašajā pasaulē.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2018

9. augustā plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
IGORS KOTĻAREVSKIS (Игорь Котляревский) (Krievija)
KLAVIERKONCERTS

Starptautisko konkursu laureāts, nopelniem bagātais Krievijas mākslinieks, P. Čaikovska Maskavas Valsts Konservatorijas profesors.

Mūziķis pieder pie izcilo Maskavas konservatorijas pedagogu plejādes, viņš ir labi pazīstams daudzās pasaules valstīs – Francijā, Luksemburgā, Vācijā, Japānā un Dienvidkorejā, kur sniedzis savus solo koncertus. Savas meistarklases mūziķis vada daudzās pilsētās Krievijā un Eiropā.

DAGAMBA Koncertprogramma #LudwigVanRammstein

2. augustā
plkst. 19.30
A. Pumpura skvērā
DAGAMBA
Koncertprogramma #LudwigVanRammstein

„ Monumentāli efektīgi” – tā grupas DAGAMBA jaunāko koncertprogrammu #LudwigVanRammstein vērtē koncertu apmeklētāji.

#LudwigVanRammstein iedvesmas pamats rodams Vācijas mūzikas pasaules pazīstamāko un kontroversālāko pārstāvju – klasiskās mūzikas komponista Ludviga van Bēthovena un grupas Rammstein – daiļradē.


Kalendārs