SVEICAM 4. MAIJĀ – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 30. gadadienā!

1918. gada 18. novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī (Rīga) tika pasludināta neatkarīga Latvijas valsts.

1940. gada 17. jūnijā Latviju okupēja PSRS (Padomju Sociālistisko Republiku Savienība). Izmantojot savu “valsts – uzvarētājas” statusu, PSRS Latvijas teritoriju paturēja savā kontrolē arī pēc kara beigām, saglabājot tai 1940. gadā definēto padomju sociālistiskās republikas statusu. Ņemot vērā PSRS režīma represīvo politiku, Latvijas neatkarības atjaunošana ilgi nebija iespējama.

1990. gada 4. maijā Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas augstākā padome, paužot tautas gribu, pieņem deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. Tādējādi tiek atjaunota Latvijas Republika, daļēji spēkā stājas 1922. gada Satversme un sākas pārejas periods līdz pilnīgai valsts neatkarības atjaunošanai.

PAZIŅOJUMS PAR PASĀKUMU ATCELŠANU Daugavpilī, 2020.13.03.

Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu par ārkārtas situācijas izsludināšanu valstī  laika posmā
līdz 12. maijam

LATVIEŠU KULTŪRAS CENTRA (Rīgas ielā 22a)
un
FORŠTADTES KULTŪRAS NAMA (Vidzemes ielā 41)


PASĀKUMU NORISE TIEK ATCELTA.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

Latviešu kultūras centra administrācija

Informācija:
Latviešu kultūras centrs, www.vienibasnams.lv, t. 65426691

SAULGRIEŽU GAIDĪŠANAS VAKARS

19. martā plkst.18.00
Vienības nama Tradīciju mājā
SAULGRIEŽU GAIDĪŠANAS VAKARS

Š.g. 19. martā plkst. 18.00 Daugavpils Latviešu kultūras centrs aicina apmeklēt Saulgriežu gaidīšanas vakaru Vienības nama Tradīciju mājā Rīgas ielā 22a, Daugavpilī (ieeja no Saules ielas puses).

Sākot ar Pavasara saulgriežiem, Tradīciju māja turpmāk darbosies kā vieta, kur izzinot latviešu tautas tradīcijas, praktiski darbojoties, piedaloties meistardarbnīcās un nodarbībās, ejot rotaļās, asinot prātu tiks veidota un uzturēta latviskā dzīvesziņa un saglabāts nemateriālais kultūras mantojums.

Pavasara saulgrieži ir laiks, kad pavasaris svin savu uzvaru pār ziemu. Dienas kļūst garākas un saule iepriecina mūsu ziemas nogurdinātos prātus un miesu. Astronomiski pavasaris šajā gadā iestājas 20. martā plkst. 5.50 no rīta.

VYSI MUNI GOSTI BEJA

14.03.2020. plkst. 17.00
Vienības nama koncertzālē
Deju ansambļa LAISMEŅA un draugu sadancis
VYSI MUNI GOSTI BEJA

Svinot pavasara sākumu Daugavpils Latviešu kultūras centra Deju ansamblis “Laismeņa” šī gada 14. martā plkst. 17.00 kopā ar draugu deju kolektīviem no  Daugavpils, Preiļiem un Vaboles aicina uz koncertu “Vysi muni gosti beja”.

“Ir klāt brīdis, kad tiešām smaržo pēc pavasara, atgriežas gājputni un kokos pumpuri jau tūlīt, tūlīt sprāgs vaļā. Putnu čalas aizvien vairāk piepilda gaisu, saule spīd arvien spožāk un šis ir lielisks brīdis apkopot šajā deju sezonā apgūto, piedzīvoto un izjusto – dāvinot burbuļojošus smieklus, dzirksteļojošu enerģiju un nerimstošu dejotprieku arī mūsu skatītājiem. Ar šo koncertu vēlamies pateikties mūsu ģimenēm, draugiem, līdzcilvēkiem – visiem, kuri ir bijuši mums līdzās ikdienā, visiem, kuri mūs ir atbalstījuši kā vien spēj! Paldies arī tiem, kuru aplausi silda mūsu sirdis koncertos! Un paldies pašiem sev – par to, ka mēs esam viens otram!”

Koncerts DEJAS TINU KAMOLĀ

21.03.2020. plkst. 16.00
Vienības nama koncertzālē
Senioru deju kolektīva “Atbalss” un horeogrāfa Ivara Mironova jubilejas koncerts DEJAS TINU KAMOLĀ

Daugavpils Latviešu kultūras centra senioru deju kolektīvs “Atbalss” aicina uz jubilejas koncertu “Dejas tinu kamolā” par godu kolektīva vadītāja, Daugavpilī pazīstamā horeogrāfa, Ivara Mironova 70 gadu jubilejai un SDK “Atbalss” 30 gadu jubilejai!

Ivars Mironovs ir veidojis  horeogrāfiju 42 dejām, kuras dejo gan SDK “Atbalss”, gan citi kolektīvi. Savas pastāvēšanas laikā kolektīvs ir dejojis vairāk kā simts koncertos Latvijā un ārpus tās.

Romantiskās mūzikas vakars VISS PAR MĪLESTĪBU…

13.03.2020. plkst. 19.00
Vienības nama Akordeona krodziņā
Romantiskās mūzikas vakars
VISS PAR MĪLESTĪBU…

Vienības nama kafejnīcā “Akordeona krodziņš” Romantiskās mūzikas vakars “Viss par mīlestību…”.
Pilsētā pazīstami  mūziķi:
Tatjana Saratova (akordeons), Jūlija Vasiļjeva (klavieres), Staņislavs Kozlovskis (kontrabass), Nikolajs Ļebedevs (sitaminstrumenti), Vladimirs Feodorovs (ģitāra) un burvīgā aktrise un dziedātāja Natālija Kotona piedāvās pasākuma apmeklētājiem muzikālu atmosfēru. Vieglas improvizācijas, patīkamas melodijas radīs pavasarīgu dvēseles noskaņu.

Grāmatai „Aiz azara bolti bārzi…” Latgaliešu kultūras gada balva "Boņuks"

Šī gada 23.februārī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS rakstniecei Annai Rancānei un Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldei par grāmatu „Aiz azara bolti bārzi…” tika pasniegta Latgaliešu kultūras gada balva „Boņuks”.

Grāmata ir dokumentāls stāsts par izcilās Latgales diriģentes un pedagoģes Terēzes Brokas dzīvi un neatsveramo ieguldījumu Latgales un Latvijas kultūrvides saglabāšanā un attīstībā. Lai stāstījums par Terēzi nonāktu pie lasītāja, kopš 2015.gada tika veikts intensīvs pētnieciskais darbs – ievāktas mutvārdu un dokumentālās liecības. Grāmata papildināta arī ar audio materiālu – CD, kurā digitalizētas 2 plates „Latgalian (Latvian) Folk songs” ar latgaliešu tautas dziesmām Staņislava Broka un Terēzes Brokas vadīto kolektīvu izpildījumā. Plates tika ierakstītas 1962.gadā un to izdevējs bija Aleksandra Kancāna vadītais apgāds „Latvian Music”. Grāmatas un CD dizaina autore Sandra Ošiņa.

Koncerts Dziesma pavasarim

06.03.2020. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Tautas mūzikas ansambļa “Rakari” koncerts
“Dziesma pavasarim”

Latviešu kultūras centra Tautas mūzikas ansamblis “Rakari” un vadītājs Ēvalds Daugulis aicina uz koncertu “Dziesma pavasarim”. Tas iecerēts kā tautas dziesmas ceļojums cilvēka mūža ritumā – no ziedošās jaunības līdz skaistajam briedumam.

Populārās tautas melodijās izskanēs valša, polkas, svinga, šlāgeru, latino, ziņģes, rokenrola un pat hārdroka ritmi.

DAUGAVPILS SINFONIETTA koncertprogrammā VĪRIETIS UN SIEVIETE

8.03.2020. plkst. 16.00
Vienības nama koncertzālē
DAUGAVPILS SINFONIETTA
koncertprogrammā
VĪRIETIS UN SIEVIETE

Daugavpils pilsētas simfoniskā orķestra DAUGAVPILS SINFONIETTA koncertprogrammas nosaukums “Vīrietis un sieviete” ir ņemts no Kloda LELUŠA filmas tāda paša nosaukuma, kurā skanēja komponista Fransisa LEJA brīnišķīgā mūzika. 

Arī šajā koncertā skanēs Fransisa LEJA uzrakstītā melodija, kā arī daudzas citas populāras melodijas, kuru autori ir Dollija PARTONE, Braeins MEJS, Rikardo KOČIANTE, Džeroms KERNS, Džordžs GERŠVINS, STINGS, Leonards KOENS, Aleksandrs ZACEPINS, Raimonds PAULS.

Koncerts “Danči draugu lokā”

22.02.2020. plkst. 16.00
Vienības nama koncertzālē
Tautas deju kolektīvu sadraudzības koncerts
“Danči draugu lokā”

Latviešu kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Saime” (vadītājs Vitālijs Šidlovskis) laipni aicina uz ikgadējo tautas deju sadraudzības  koncertu, kurā savā dejotpriekā dalīsies kolektīvi: “Vēlreiz” (Kauguri, vadītāja Vita Pole), “Saime” (Garkalne,  vadītāji Baiba Kravčenoka un Uldis Muižnieks), “Talderi” (Preiļi, vadītāja Silvija Kurtiņa), “Mesteļenai” (Panevēža/Lietuva,vadītāja Zita Rimkuviene),  “Ūsa” (Salaspils, vadītāja Tatjana Madžule), “Gerve” (Visagina/Lietuva, vadītājs Rimvydas Cikanas).


Kalendārs