Ukrainas Nacionālā akadēmiskā vīru kora DUDARYK koncerts

24. martā plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Ukrainas Nacionālā akadēmiskā vīru kora DUDARYK koncerts

DUDARYK
Ļvivas Nacionālais akadēmiskais vīru un zēnu koris (Ukraina)
Mākslinieciskais vadītājs Dmitro Kacals  / Dmitro Katsal 
 

No 23. līdz 27. martam ar labdarības koncertiem Latvijā (Jēkabpilī, Daugavpilī, Rīgā, Saulkrastos) viesosies pasaulē plaši pazīstamā Ukrainas Nacionālā akadēmiskā vīru un zēnu kora “Dudaryk” (Ļviva) vīru sastāvs.

Koncerts - dāvana sievietēm!

8. martā plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Koncerts - dāvana sievietēm!
Orķestris DAUGAVPILS SINFONIETTA, diriģents Aivars BROKS
JE T`AIME

Franču komponistu mūzika…

Koncertā skanēs izcilo franču komponistu mūzika 4 gadsimtu garumā – sākot ar barokālo 17. gadsimta Lullī, turpinot ar romantisko 19. gadsimta Forē, noslēdzot ar populāro 20. un 21. gadsimta Legrānu.  

Ieeja ar ielūgumiem.

Ielūgumi: Vienības nama koncertzāles kasē darbdienās (plkst.16.30-18.30).


Informācija: www.vienibasnams.lv

Par pavasari, sauli, mīlestību

23.03.2023 plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Tautas mūzikas ansambļa “Rakari” koncerts
“Par pavasari, sauli, mīlestību”

Vienības nama Tautas mūzikas ansamblis “Rakari” un vadītājs Ēvalds Daugulis ir sagatavojuši tautā iemīļotu un populāru dziesmu programmu “Par pavasari, sauli, mīlestību”.

Populāras tautas melodijas izskanēs valša, polkas, svinga, šlāgeru, latino, regeja un pat rokenrola ritmu apdarēs. Ceļosim laikā un iepazīsim arī mazpazīstamas latviešu tautasdziesmu melodijas. Klausītājus iepriecinās dziesmu melodiju un harmoniju burvīgās skaņas, dažādu mūzikas instrumentu tembra skanējums. Katrs no skaņdarbiem ir ceļojums cilvēka sajūtu pasaulē. Šoreiz paredzēta arī sadziedāšanās.

Gleznu izstāde “MAZIE SVĒTKI DVĒSELEI…”

Gleznu izstāde “MAZIE SVĒTKI DVĒSELEI…”
Ukraiņu mākslinieks Ivans VITJUKS

No 24. februāra līdz 30. martam Vienības nama koncertzāles foajē būs skatāma Ukraiņu mākslinieka Ivana VITJUKA gleznu izstāde “Mazie svētki dvēselei”. Izstādes atklāšana notiks 24. februārī plkst. 16.00.

“Mazie svētki dvēselei” – Vitjuka gleznās Rīgas nami mijas ar lauku ainavām, ziema ar pavasari un vasaru. Jau gandrīz gadu Latvija ir droša vieta gan gleznotāja pieciem bērniem, gan viņa molbertam un otām. Piecu bērnu tēvs studējis Odesā un Pēterburgas mākslas akadēmijā, bet viņa gleznas ir atrodamas kolekcijās visā pasaulē, tostarp arī ASV un Ķīnā.

Tradīciju māja aicina uz Aizgavēņa svinībām A. Pumpura skvērā

Vienības nama Tradīciju māja aicina komandas pieteikties dalībai Aizgavēņa jautrībās, kas notiks 21. februārī plkst. 17.30 Andreja Pumpura skvērā.
Meteņos vajag daudz smieties un priecāties. Tā ir diena, kad ne vien dabā, bet arī cilvēka iekšējā pasaulē tiek iezīmēta pāreja no ziemas miera uz pavasara darbiem, kustību un jaunu sākumu. Turklāt, ja bērni ir priecīgi šajā dienā, tad būšot izdevies viss gads līdz pat nākamajiem Meteņiem!

Tādēļ aicinām pieteikties komandas 8 cilvēku sastāvā dalībai Aizgavēņa jautrībās. Komandās var apvienoties gan ģimenes, gan draugi, kolēģi, klasesbiedri utt.

Daugavpilī ieskandinās Deju svētkus

19. februārī plkst. 15.00 notiks tautas deju koncerts “Ceļā uz Deju svētkiem” gatavojoties XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem. Koncertā piedalīsies Daugavpils valstpilsētas pašvaldības iestāžu kolektīvi: Vienības nama deju ansamblis “Laismeņa”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Saime”, senioru deju kolektīvs “Atbalss”, Krievu kultūras centra tautas deju kolektīvs “Uzori” un Poļu kultūras centra tautas deju kolektīvs “Kukulečka”.

Koncertā skatītājiem būs iespēja iepazīt un baudīt dejas, kuras kolektīvi gatavo trīs dažādiem pasākumiem XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku ietvaros: deju lielkoncertam “Balts”, kas notiks Arēnā Rīga, deju lieluzvedumam “Mūžīgais dzinējs”, kas notiks Daugavas stadionā un noslēguma koncertam “Kopā augšup”, kas notiks Mežaparka estrādē. Koncertā tiks izdejotas gan jau zināmas dejas no latviešu skatuviskās tautas dejas Zelta fonda, gan īpaši Svētkiem radītas dejas.

Harkivas Nacionālais akadēmiskais operas un baleta teātris (Ukraina) Ādolfs Šarls Adāns ŽIZELE

15. februārī plkst. 18.00
Daugavpils Kultūras pilī (Smilšu ielā 92)
Harkivas Nacionālais akadēmiskais operas un baleta teātris
Ādolfs Šarls Adāns ŽIZELE.
Balets divos cēlienos.

Baletā Ādolfa Šarla Adāna izteikti romantiskā mūzika rada spilgtas varoņu īpašības un smalki atspoguļo viņu jūtas un emocijas. Baleta pirmizrāde notika 1841. gadā Parīzē. Tas joprojām tiek iestudēts vadošajos teātros visā pasaulē. Mūsdienās balets „Žizele” visbiežāk skatāms versijā, kuru 19. gs. nogalē veidojis Sanktpēterburgas Marijas teātra horeogrāfs Petipā. Izrāde ir gaisīga, viegla un emocionāli piesātināta. Tieši šo versiju, ar Leonīda Lavrovska redakciju, piedāvā Harkivas balets.

MARKUS RIVA

8. martā plkst. 18.00
Kultūras pilī (Smilšu 92)
MARKUS RIVA

8. martā plkst. 18.00 Kultūras pilī (Smilšu 92) ar īpašu programmu sievietēm uzstāsies Markus Riva un grupa. Programmā – mākslinieka lielākie hiti un speciāli muzikāli pārsteigumi latviešu, angļu un krievu valodā.

2014. gada nogalē, izturot vairāk kā 10 000 dalībnieku konkurenci, Markus Riva kļuva par vienu no superfinālistiem TV šovā «Хочу к Меладзе», kurā ieguva labas atsauksmes no šovbiznesa haizivīm. Savulaik iesildījis arī tādus pasaulslavenus māksliniekus kā Meraija Kerija un Rita Ora. Ir TV šova X Faktors vadītājs. “Man ir liels prieks viesoties Daugavpilī vienmēr, bet sevišķi 8. martā. Daugavpils publika ir ļoti atvērta un silta, tāpēc ar nepacietību gaidu mūsu atkalsatikšanos uz skatuves”, saka Markus Riva.

Fotokonkurss “Es mīlu savu pilsētu”

Forštates kultūras nams aicina piedalīties foto konkursā
“Es mīlu savu pilsētu”

Februāris tradicionāli tiek dēvēts par mīlestības mēnesi. Bet vai mīlestību var izrādīt tikai vienam pret otru? Noteikti nē! Tāpēc Forštates kultūras nama kolektīvs aicina daugavpiliešus izrādīt mīlestību pret savu pilsētu un no 13.02. līdz 19.02. iesūtīt fotogrāfijas ar pilsētas skatiem, ēkām, notikumiem, kas rosina šo mīlestību.

Tātad:
  • Fotografē savu iemīļoto vietu Daugavpilī;

Spilgtāko darbu autori tiks apbalvoti, un viņu darbi tiks publiskoti Vienības nama mājaslapā un sociālajos tīklos.

Informācija: www.vienibasnams.lv, tālr. 65427552Kalendārs