muz augusts 2016Marija Naumova
Jaunumi

LATVIJAS REPUBLIKAS NEATKARĪBAS ATJAUNOŠANAS DIENAS SVINĪBAS DAUGAVPILĪ

SANKTPĒTERBURGAS VALSTS AKADĒMISKĀS KAPELAS KORIS

12.05. / 18.00 Vienības nama koncertzālē
SANKTPĒTERBURGAS VALSTS AKADĒMISKĀS KAPELAS KORIS (Krievija)

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē š.g. 12.maijā plkst. 18.00 koncertu sniegs pasaulslavenas nozīmes kolektīvs - Sanktpēterburgas Valsts akadēmiskās kapelas koris. Diriģents - PSRS tautas skatuves mākslinieks, Krievijas Valsts prēmiju laureāts - Vladislavs Černušenko.

Koncerta pirmajā daļā izskanēs D.Bortņanska, A.Arhangeļska, G.Sviridova, S.Rahmaņinova un citu komponistu garīgās dziesmas, savukārt koncerta otrajā daļā klausīsimies krievu tautas dziesmu apdares.

Daugavpilī notiks starptautiskais folkloras festivāls

Šī gada 22.-24.aprīlī Daugavpilī jau 11.reizi norisināsies Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls, kas šoreiz izskanēs Ūsiņa zīmē.

Festivālā piedalīsies vairāk nekā 30 folkloras kolektīvi no Latvijas, Baltkrievijas, Gruzijas, Krievijas un Īrijas, kas dažādos koncertos un danču vakaros sniegs ieskatu savā tradicionālajā kultūrā. Kā festivāla īpašie viesi ar speciālu programmu festivālam, kas balstās uz baltkrievu un citu Eiropas tautas mūzikas materiāliem, uzstāsies grupa Stary Olsa (Minska/Baltkrievija).

STARPTAUTISKAIS SPORTA DEJU FESTIVĀLS „DAUGAVPILS KAUSS - 2016”

2016. gada 17. aprīlī, svētdien
Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē
(Rīgas ielā 22a)
STARPTAUTISKAIS SPORTA DEJU FESTIVĀLS „DAUGAVPILS KAUSS - 2016”

17. aprīlī, Daugavpilī notiks starptautiskais sporta deju festivāls „Daugavpils kauss - 2016”.
Sporta deju sacensības “Daugavpils kauss” notiek jau 18. reizi, un, kā vienmēr tās pulcēs lielu pāru skaitu. Šogad dažāda vecuma grupās standartdejās un Latīņamerikas dejās savu meistarību demonstrēs dejotāji no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas.

Ādolfa Adāna balets ŽIZELE

14.05. / 16.00 Daugavpils Kultūras pilī (Smilšu ielā 92)
LATVIJAS NACIONĀLAIS BALETS
Ādolfa Adāna balets ŽIZELE

Ādolfa Adāna balets ir pirmais lielais romantisma laikmeta balets un viens no retajiem šī laikmeta baletiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Kādas H.Heines poēmas iedvesmots, Teofils Gotjē uzrakstīja baleta libretu vienas nakts laikā. Izlasījis libretu, Adāns mūziku sacerēja vienas nedēļas laikā. Tāpēc gan Žizeles mūzikā, gan sižetā izteikti jūtams romantiskā noskaņojuma izteiksmes veids – lauku ciemata idille ar piecpadsmit gadus vecās, naivās meitenes Žizeles pirmo iemīlēšanos – viņas nodotā mīlestība, kam seko ārprāts un nāve – baisi skaistā pēcnāves pasaule ar daiļajām villām, mirušo jaunavu gariem, kas naktīs vīriešiem liek dejot līdz nāvei – un beigās mīlestība, kas tomēr spēj uzveikt nāves nolemtību.

Jauktā kora DAUGAVA 60 gadu jubilejas koncerts

3. 05. / 18.00 Vienības nama koncertzālē
Jauktā kora DAUGAVA 60 gadu jubilejas koncerts

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svinību ietvaros savu 60 gadu jubilejas koncertu sniedz Latviešu kultūras centra jauktais koris „Daugava”. Mākslinieciskais vadītājs Jevgeņijs Ustinskovs.

BVS “Pērlītes” piedalās I Baltijas valstu mūzikas festivālā Panevēžā

Šī gada 2. aprīlī Panevēžā (Lietuva) notika I Baltijas valstu mūzikas festivāls – konkurss „Rising Star”. Konkursā piedalījās 63 dalībnieki no Lietuvas un Latvijas, kuri tika sadalīti trīs vecuma kategorijās.
 
Konkursā veiksmīgi uzstājās divas Daugavpils Latviešu kultūras centra bērnu vokālās studijas „Pērlītes” grupas un soliste Jana Zabarovska (vadītāja Iveta Ustinskova). Abas grupas un soliste ieņēma 1. vietas savās vecuma kategorijās.
 
Kolektīva vadītāja Iveta Ustinskova

PAVASARA DŽEZA KONCERTS

28.04. / 18.00 Vienības nama koncertzālē
PAVASARA DŽEZA KONCERTS

Džezs, džezs, džezs…
Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē skanēs džezs!


Lai arī nākamais džeza festivāls „Jazz Joy Spring” Daugavpilī ienāks tikai 2017.gada pavasarī, uz kuru sabrauks mūziķi no daudzām valstīm, šogad džeza skaņu pavasara sūtņos mums spēlēs muzikālie bigbendi no Viļņas un Daugavpils.

DŽEZA MŪZIKAS SAJŪTĀS…

20.04. / 18.00 Vienības nama koncertzālē
DŽEZA MŪZIKAS SAJŪTĀS…

Šī gada 20. aprīlī pulksten 18.00 Vienības nama koncertzālē notiks interaktīvs pasākums „Džeza mūzikas sajūtās...”

Pasākums sevī ietver koncertu džeza mūzikas ritmos, dažādu mākslas veidu sintēzē un radošās darbnīcas.

Mūzikas ceļojuma skaistumā un krāšņumā izzināsim, bagātināsim savu sajūtu, emociju, jūtu gammu, un to īstenot palīdzēs Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultātes docētāji un studenti, kā arī Daugavpils mākslinieki.

Nāciet! Būs interesanti!

Ieeja bezmaksas

Koncerts “SAIME” DRAUGU LOKĀ

9.04. / 17.00 Vienības nama koncertzālē
Tautas deju kolektīvu sadraudzības koncerts
“SAIME” DRAUGU LOKĀ

Latviešu kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Saime” (vadītāja Lilija Graudiņa) laipni aicina uz ikgadējo tautas deju koncertu, kurā ar savu dejotprieku dalīsies kolektīvi no Bauskas – “Līdums”, vadītājs Arvils Noviks, no Jumpravas – “Saime”, vadītāja Aija Ērgle, no Rēzeknes – “Dziga”, vadītājs Ilmārs Dreļs, no Ilūkstes – “Pilskalne”, vadītāja Antonija Stalidzāne, no Dobeles – “Dieveris”, vadītājs Arvils Noviks.


Kalendārs