muzikalais augusts 2017
Jaunumi

ASV ARMIJAS EIROPĀ ORĶESTRIS UN KORIS KONCERTĒS DAUGAVPILĪ

25. aprīlī plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
ASV ARMIJAS EIROPĀ ORĶESTRIS UN KORIS
KONCERTĒS DAUGAVPILĪ

ASV armijas Eiropā orķestris ir daudzpusīgs un pieprasīts kolektīvs. Tas ietver 65 mūziķu koncertorķestri un maršējošo orķestri, 35 mūziķu ceremoniju grupu, “USAREUR Standard” džeza sastāvu, “Rhine River Ramblers” diksilenda grupu, pūtēju rokgrupu “The Musik Brigade” un klasiskus kamermūzikas ansambļus. Mūziķi orķestrī tiek pieņemti konkursa kārtībā, un lielākā daļa no viņiem pirms militārā dienesta ir bijuši profesionāli mūziķi vai mūzikas pasniedzēji. Daudziem orķestra dalībniekiem ir prestižās universitātēs un konservatorijās iegūta izglītība.

Koncerts VELTĪJUMS DEJAI

24.04 plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Baleta studija “EntreeDance”
Aicina uz koncertu
VELTĪJUMS DEJAI

“Ir daži visīsākie ceļi uz laimi, un dejošana ir viens no tiem..”
/Vicki Baum/

Tuvojoties Starptautiskajai dejas dienai, baleta studija “EntreeDance” (mākslinieciskā vadītāja Rasita Titkova) aicina uz koncertu  “Veltījums dejai”, kurš norisināsies 24. aprīlī plkst 18.00 Vienības nama koncertzālē.

XV Starptautiskais pavasara džeza mūzikas festivāls „Jazz Joy Spring 2017”

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē,
28. aprīlī plkst. 19.30
Profesionālais pūšamo instrumentu orķestris DAUGAVA.
Soliste ILONA BAGELE.

XV Starptautiskajā pavasara džeza mūzikas festivālā „Jazz Joy Spring 2017” koncertu sniegs Daugavpils profesionālais pūšamo instrumentu orķestris „Daugava” un Latvijas Nacionālās operas soliste Ilona Bagele.  Diriģents Arnolds Grīnberts.

Pūtēju orķestra un solistes izpildījumā dzirdēsim izcilu džeza klasiku, kas vēl joprojām skanot cauri gadsimtiem, vilina skatītājus un katru reizi atklāj tiem netveramās mūzikas valdzinājumu.

XV Starptautiskais pavasara džeza mūzikas festivāls „Jazz Joy Spring 2017”

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē,
27.aprīlī plkst. 18.40 PAPANOSH (Francija)

Daugavpilī, XV Starptautiskajā pavasara džeza mūzikas festivālā „Jazz Joy Spring 2017” koncertēs viens no atraktīvākajiem franču džeza kvintetiem PAPANOSH.

Grupas sastāvā: Kentēns Gomarī (Quentin Ghomari) (trompete), Rafaels Keneans (Raphaël Quenehen) (saksofons), Sebastjēns Paliss (Sébastien Palis) (klavieres, akordeons), Tibo Seljē (Thibault Cellier) (bass), Žeremī Pjaca (Jérémie Piazza) (sitaminstrumenti).

Jazz Joy Spring 2017

XV STARPTAUTISKAIS PAVASARA DŽEZA MŪZIKAS FESTIVĀLS
„Jazz Joy Spring 2017” / Daugavpilī, 26.–28.04.2017.

26. APRĪLĪ
Vienības nama koncertzālē (biļetes cena 3.00 euro).

Plkst. 18.00
ARNOLDA GRĪNBERTA DIKSILENDS (Daugavpils).
Arnolds Grīnberts (klavieres), Jurijs Murņikovs (tenorsaksofons), Marats Zaletilo (trombons), Artūrs Duckis (basģitāra), Mihails Novikovs (sitaminstrumenti), Vitālijs Žilvinskis (trompete), Jevgeņijs Nadels ( trompete), Jurijs Ivanovs (trompete), Georgijs Kācs (klarnete).

Plkst. 18.40
ANDREJA ORLOVA JAZZ-BAND (Rīga).
Andrejs Orlovs (basģitāra), Mareks Logins (sitaminstrumenti), Andris Kauliņš (klavieres).

Plkst. 19.30
GIEDRE & JAZZ MINIATURES (Viļņa).
Giedre (vokāls), Andrejs Polevikovs (klavieres), Vytis Nivinskas (bass), Darius Rudis (sitaminstrumenti).

Daugavpils iesaistās Latvijas pusmaratonu kustībā

Pusmaratonu kustības mērķis ir izbaudīt skriešanas burvību dažādās pilsētās un dažādos gadalaikos. Daugavpilī skries pavasarī. Trešais no pusmaratoniem norisināsies mūsu pilsētā 30. aprīlī.

Skriešanas svētki Latvijā tiek rīkoti jau vairākus gadus, bet Daugavpils iesaistās pirmo reizi. Organizatori ir biedrība “”Skrien Latvija”.

Būs dažādas distances, dažādām vecuma grupām un sagatavotības līmenim, ka arī populārā nūjošana. Iedzīvotāji tiek aicināti aktīvi piedalīties, lai demonstrētu Daugavpili kā sportisku, saliedētu pilsētu.

PIE JESU

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē
12. aprīlī plkst. 18.00
DAUGAVPILS SINFONIETTA
garīgās mūzikas programmā
PIE JESU

Lieldienu gaidās kamerorķestris DAUGAVPILS SINFONIETTA rīko garīgās mūzikas koncertu, kas ietver sevī dvēseliskās gaismas mirdzumu.

Programmā izskanēs D.B. Pergolēzi, H. Persela, J.S. Baha, G.F. Hendeļa, L. Vinči, T. Albinoni, A. Pērta un E.L.Vēbera mūzika.

Deju ansamblis “Laismeņa” saņēmis lielisku dāvanu

Daugavpils Latviešu kultūras centra deju ansamblis “Laismeņa” (vadītāja Diāna Soldāne) piedalījās A/S “Swedbank” rīkotajā konkursā  "100 Latvijas rotaļas un spēles" un bija to 5 uzvarētāju vidū, kuri saņēma apmaksātu braucienu uz  krāšņākajiem tautas tradīciju, zināšanu un prasmju svētkiem "Satiec savu meistaru" Rīgā 1.aprīlī, kā arī Swedbank dāvinājumu 500 eiro apmērā tautas tērpu vai apavu papildināšanai.

Latvijas Nacionālā baleta izrāde KARLSONS LIDO...

DAUGAVPILS TEĀTRĪ,
13. maijā plkst. 16.00
Latvijas Nacionālā baleta izrāde
KARLSONS LIDO...
 
Vienības nama 80. jubilejas gadā Daugavpils teātrī Latvijas Nacionālā baleta izrāde „Karlsons lido…”

Kurš gan nezina Karlsonu, kas dzīvo uz jumta – vislabāko rotaļu biedru pasaulē? Omulīgais vīriņš ar propelleru uz muguras ir viens no Astridas Lindgrēnes grāmatu pazīstamākajiem varoņiem, kuru iemīļojuši gan bērni, gan pieaugušie. Tagad, pirmo reizi Latvijā, viņa piedzīvojumi skatāmi arī baleta izrādē!

Izskanējis mazo vokālistu konkurss Daugavpils Cālis 2017

Šī gada 19. martā ar pavasarīgām dziesmām Vienības nama koncertzāli pieskandināja mazo vokālistu konkursa „Daugavpils Cālis 2017” dalībnieki.

Mazajiem solistiem bija jāizpilda divas brīvi izvēlētas dziesmas, kas atbilst dziedātāja vecumam un balss spējām. Konkursā piedalījās 23 dalībnieki.


Kalendārs