18. novembrisNĀK RUDENS APGLEZNOT LATVIJUperlenozimigakie pasakumi 2014
Jaunumi

ANIMĀCIJAS FILMAS BĒRNIEM!

Kinoteātrī „Renesanse”
1. septembrī plkst. 12.00
ANIMĀCIJAS FILMAS BĒRNIEM!

Daugavpils pilsētas izglītības pārvalde sadarbībā ar Latviešu kultūras centru sveic visus skolniekus ar mācību gada sākumu!

Aicinām 1. septembrī plkst. 12.00 uz animācijas filmu programmu, kurā atdzīvosies latviešu bērnu literatūras spilgtākie tēli.

Fotoizstāde „GAUDEAMUS”

Daugavpilī, kinoteātrī „Renesanse”
Fotoizstāde „GAUDEAMUS”

Fotogrāfs Teodors Rudāns fotoizstādē „GAUDEAMUS” ir iemūžinājis 17. Baltijas valstu dziesmu un deju svētku neaizmirstamos mirkļus Daugavpilī. Izstādes atklāšana notiks 29. augustā plkst. 14.00 kinoteātrī „Renesanse”.

2014. gada vasarā, no 27. līdz 29. jūnijam Daugavpilī bija sabraukuši studenti no trijām Baltijas valstīm: Lietuvas, Latvijas un Igaunijas, lai kopā nosvinētu kārtējos „studentijas” svētkus. Jaunība, prieks, enerģija, dziesma, deja, mūzika, māksla un daudz kas cits virmoja pilsētas ielās, koncertskatuvēs un cilvēku sirdīs. …Varētu teikt – viss ir gaistošs, bet, šoreiz, pateicoties tieši fotogrāfa Teodora Rudāna darbam, mums ir iespēja atskatīties vai arī iepazīties ar svētku spilgtākajiem momentiem.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ

Vienības nama koncertzālē
28.augustā plkst. 18.00
RIČI SVINĒS KĀZAS!

Latvijas koncertturnejā ar nosaukumu „Riču kāzas”, Daugavpilī dziedās „Dziedošo ģimeņu” šovā iepazītā un iemīļotā RIČU ĢIMENE.

Paši mūziķi ir pārliecināti, ka jaunās programmas nosaukums ir ļoti pateicīgs apspēlēšanai, īpaši tādēļ, ka romi daudziem asociējas galvenokārt ar kaislību, kvēlu mīlestību un – nenoliegsim – arīdzan kāzu muzikantiem. Tiesa, vai kāds no Ričiem beigu beigās apprecēsies, lai paliek noslēpums... Iespējams, tas atklāsies koncerta gaitā…

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ

Vienības nama koncertzālē
28.augustā plkst. 19.30
VAKARS DŽEZA NOSKAŅĀ

2014.gada Muzikālā augusta pēdējā nots izskanēs plkst.19.30 profesionālā pūšamo instrumentu orķestra „DAUGAVA” un Japānas džeza pianistes, solistes Keiko McNAMARAS koncertā „Vakars džeza noskaņās”.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā
21. augustā plkst. 19.30
HOT EXPRESS (Daugavpils)

Atraktīva, dzirkstoša, muzikāla džeza grupa „Hot Express” ar savdabīgās balss īpašnieku Aleksandru Kapeļušu un citiem mūziķiem - Staņislavs Šimanskis (trompete), Eduards Bitiņš (ģitāra), Marks Ivanovs (kontrabass), Jans Bogdanovs (sitaminstrumenti), Jevģenijs Šablovs (bandžo) sniegs koncertu Muzikālajā augustā Daugavpilī.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā
21. augustā plkst. 18.00
4TANGO (Viļņa)

Instrumentālā ansambļa „4TANGO” darbība sākās 1999.gadā un līdz ar tā parādīšanos uz skatuves, ansamblis ieguva savu popularitāti un savus skatītājus. „4TANGO” mūziķi ir Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas absolventi: Kristina ŽEBRAUSKAITĖ (akordeons), Feliks ZAKREVSKIS (klavieres), Birute BAGDONIENĖ (alts), Donatas BAGURSKAS (bass).

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ

Vienības nama koncertzālē
14.augustā plkst. 19.30
ST. PETERSBURG MUSETTE ENSEMBLE
Gandrīz pēc divdesmit gadiem…

St. Petersburg MUSETTE Ensemble – kolektīvs ar spilgtu, bagātu biogrāfiju un māksliniecisko pieredzi. Tā nosaukums vēsta par muzikālo stilu, kura centrā ir akordeons un estrādes mūzika, kas skan akordeona izpildījumā
 
Kolektīva sastāvs: Vladimirs UŠAKOVS (akordeons), Svetlana STAVICKA (akordeons), Vladimirs BOGOMOLOVS (elektroniskā ģitāra), Boris NIKOLAJEVS (basģitāra), Viktors ŠAFRANOVS (bungas), Lina KOLESNIKA (vijole), Ivans OVČINNIKOVS (akordeons), Katrin LORIO (vokāls).

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ

Vienības nama koncertzālē
14.augustā plkst. 18.00
RĪGAS SAKSOFONU KVARTETS

RĪGAS SAKSOFONU KVARTETS Muzikālajā augustā Daugavpilī spēlēs 20.gadsimta pirmās puses džeza zelta melodijas.

Kvartets dibināts 1992.gadā, savā vairāk kā divdesmit gadu pastāvēšanas laikā bez koncertiem Latvijā muzicējis arī citās Baltijas jūras valstīs, Eiropā, Kanādā, Ķīnā un ASV. Par aktīvu koncertdarbību un augstu māksliniecisko sniegumu 1999. gadā tas saņēma Lielo Mūzikas balvu - Latvijas valsts augstāko apbalvojumu mūzikā.

BALTIJAS CEĻAM - 25

Atzīmējot Baltijas ceļa 25. gadadienu, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar partneriem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā īsteno projektu „BALTIJAS CEĻA STĀSTI”. Projekta mērķis ir līdz šī gada beigām aktīvi iesaistīt sabiedrību izpratnes veicināšanā par Baltijas ceļa notikumiem, apkopojot cilvēku atmiņu stāstus, lai tie kļūtu pieejami arī nākamajām paaudzēm gan virtuālajā vidē, gan muzeju kolekcijās.
 
Projekts aicina ikvienu laikabiedru fiksēt savu Baltijas ceļa pieredzi, neatkarīgi no tā, kādā veidā viņš Baltijas ceļu pieredzējis: ir piedalījies, izlēmis nepiedalīties, vai arī bijis dalībnieks kādā no atbalsta akcijām citur pasaulē.

Daugavpilī notiks Latgales Folkloras skolas nodarbības

Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa “Svātra” aicina Latgales folkloras kopu vadītājus un dalībniekus piedalīties Latgales Folkloras skolas meistarklasēs, kas norisināsies no šī gada 26.augusta līdz 15.decembrim Daugavpilī.

Nodarbību laikā Latgales Folkloras skolas dalībniekiem būs iespēja tikties ar Latvijas skatuviskajā mākslā plaši zināmiem māksliniekiem, profesionāliem etnomuzikologiem, mūzikas instrumentu spēles meistariem un tradīciju pārzinātājiem, piemēram, Zane Šmita, Kristīne Kārkle – Puriņa, Artūrs Uškāns, Inga Zeile u.c.


Kalendārs