romantiska klasikaImperionperle
Jaunumi

Izstāde „Rudens noskaņās”

Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola”
audzēkņu radošo darbu
Latvijas valsts svētkiem veltīta izstāde
„Rudens noskaņās”
   
„Saules skolas” audzēkņi, veidojot darbus, ir strādājuši ar dažādiem materiāliem, sākot ar papīru beidzot ar rudens lapām, sūnām un citiem dabas materiāliem. Rezultātā tapušas rudens iedvesmotas kompozīcijas, kurās atainoti gan klusā daba, gan ainavas.
Izstādes darbos jūtams siltums, rudens toņu bagātība, kas būs tīkama dažādu gaumju cilvēkiem.

Izstādes atklāšana 11. novembrī plkst. 13.00 k/t „Renesanse” (Daugavpils, Vienības ielā 30). Izstāde apskatāma līdz 1. decembrim.

k.t. "Renesanse", t. 654-28424

Koncerts NĀK RUDENS APGLEZNOT LATVIJU

13.11. / 18.00 – Vienības nama koncertzālē
Koncerts savai zemei
NĀK RUDENS APGLEZNOT LATVIJU

Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Jāņa Lūsēna, Valta Pūces, Mārtiņa Brauna, Lolitas Ritmanes, Ainara Virgas un citu komponistu skaistākās dziesmas kā veltījums Latvijas dzimšanas dienai skanēs muzikālajā koncertā „Nāk rudens apgleznot Latviju”.

SERGEJA PIMANOVA KONCERTS

23.11. / 15.00 Vienības nama koncertzālē
SERGEJA PIMANOVA KONCERTS

Šogad, 23. novembrī Vienības nama koncertzālē dziedās pazīstamais krievu romanču meistars, daugavpilietis Sergejs Pimanovs.

Dziedātāja radošais tēls ir daudzpusīgs, un viņa atvērtā izpildījuma maniere skatītājos izraisa vispatīkamākās emocijas. Sergejs Pimanovs – izglītots mūziķis, vokālās mākslas profesionālis, viens no nedaudzajiem dziedātājiem, kura repertuārā ir tautasdziesmas, klasiskās romances, ārijas no operām un garīgā mūzika.

NOVEMBRIS DAUGAVPILĪ

Dokumentālā filma NĀC AR MANI PADEJOT!

Daugavpilī, kinoteātrī “Renesanse”
12. novembrī pl.14.30
Dokumentālā filma NĀC AR MANI PADEJOT!
Režisors Dzintars Dreibergs

Filma ir tapusi „X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku” laikā, kad filmēšanas grupa septiņas dienas un naktis sekoja līdzi deju kolektīva vecāko klašu grupai - mēģinājumos, koncertos, Rīgā pavadītajā svētku ikdienā un ballītēs. Filma atspoguļo unikālus notikumus no mūsdienu jauniešu dzīves, tautas deju kolektīva ikdienas un dziesmu un deju svētku aizkulisēm.

Dokumentālā filma MĀRA

Daugavpilī, kinoteātrī “Renesanse”
9. novembrī pl.15.00
Dokumentālā filma MĀRA
Režisore Krista Burāne

Filma seko līdz režisores Māras Ķimeles attiecībām ar vecomammu, dēlu un darbu, dokumentējot teātra kā nereālas realitātes tapšanu ne tikai uz skatuves, bet arī ikdienas dzīvē. Visi šīs dokumentālās filmas varoņi tēlo - daži vairākas lomas, daži arī paši sevi.

Instrumentālās mūzikas koncerts VOYAGE

16. oktobrī plkst. 18.00,
Daugavpils Mūzikas vidusskolā
instrumentālās mūzikas koncerts
VOYAGE

III Mūzikas un Mākslas festivāla Daugavpils ReStArt 2014 ietvaros piedāvājam muzikāli atraktīvu ceļojumu pa dažādām valstīm un stiliem, kurp aicina mūziķi: ILONA KUDIŅA / flauta / ASV, EGILS ŠĒFERS / klarnete / Rīga, VENTIS ZILBERTS / klavieres / Rīga un VIKTORS RITOVS / klavieres / Rīga.

LAIKMETA ATSPULGI

2014.gada 12.10 plkst.15.00
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, Mihaila ielā 3
AIVARS BROKS
klavieres (Daugavpils)
LAIKMETA ATSPULGI

Improvizācijas žanrs Latvijā nav diezin cik izplatīts, un pārsvarā ar improvizāciju tiek domāts džezs. Taču Aivars Broks ietver šajā žanrā vairākus stilus – gan klasisko, gan romantisko, gan impresionistisko un ekspresionistisko, gan arī džezu un laikmetīgo mūziku. Praktiski, visus stilus, kuri izgāja attīstības loku cauri mūsu laikmetam – XX gadsimtam.

Latviešu kultūras centra radošo kolektīvu koncerts “Zelta rudens noskaņās”

16. oktobrī plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Latviešu kultūras centra radošo kolektīvu koncerts
“Zelta rudens noskaņās”

Caur krāsainām asterēm, ābolu groziem, putnu spārnu švīkstoņai, tiem aizlidojot, vējiem aiz apkakles, lietavām un kļavu lapām zem kājām mūs sveic rudens.
Šajā laikā Latviešu kultūras centra kolektīvi ar jaunu sparu ķeras pie darba un vēlas aicināt skatītājus uz jaunas radošās darba sezonas atklāšanas koncertu.

Latgales koru sadziedāšanās svētki „CEĻĀ UZ LATGALES DZIESMU SVĒTKIEM”

18. oktobrī. plkst. 16.00 Daugavpilī,
Vienības nama koncertzālē
Latgales koru sadziedāšanās svētki
„CEĻĀ UZ LATGALES DZIESMU SVĒTKIEM”

III Mūzikas un Mākslas festivāla „Daugavpils ReStArt 2014” rīkotāji aicina uz Latgales labāko koru sadziedāšanos.

Latgales koru sadziedāšanās Daugavpilī notiek jau ceturto reizi un katru reizi tā ienes jaunas vēsmas kora mūzikas popularizēšanā. Šogad koru sadziedāšanās vadmotīvs ir „Ceļā uz Latgales dziesmu svētkiem”, tie notiks 2015. gada jūnijā Daugavpilī, Stropu estrādē. Lai ceļš uz svētkiem vēl ir gada garumā, bet darbs pie tiem jau notiek katra kora gatavošanās procesā. 18. oktobrī Vienības nama koncertzālē mēs dzirdēsim gan koru jauniestudējumus, gan Latgales kora dziesmu klasiku, tostarp „Aiz azara bolti bārzi”, „Aiz azara augsti kolni”, „Skaidra volūda” un citas.


Kalendārs