"Mākslas dienu 2021" ietvaros Vienības nama radošais kvartāls piedāvā:

19.04. – 22.04. Vienības nama muzikāli mākslinieciska performance "Saklausi…saredzi…sajūti…"
Vienības nama radošais kvartāls aicina daugavpiliešus un pilsētas viesus izbaudīt mākslu un mūziku mūsdienīgā interpretācijā. No 19. līdz 22. aprīlim tiksimies Ģimnāzijas un Saules ielas krustojumā, lai skatlogos ieraudzītu, kā dzimst māksla mūzikas pavadījumā. Katru dienu no plkst. 12.00 līdz 14.00 kopā ar profesionālā pūtēju orķestra “Daugava” mūziķiem (diriģents Arnolds Grīnberts) un Akordeonistu orķestra (diriģente Tatjana Saratova) profesionāliem mūziķiem, māksliniecēm Nelliju Dzalbi un Veru Semjonovu tiks veidota radoša performance.

Vienības nama jauktā kora “Daugava” apsveikums Lieldienās

Daugavpils Vienības nama radošie kolektīvi turpina strādāt attālināti – jauktais koris “Daugava” kora vadītāja Jevgeņija Ustinskova vadībā sagatavojis un nofilmējis Lieldienām veltītu apsveikumu – J. Ustinskova kompozīciju “Canita Tuba in Sion”. Ieraksta tapšanā piedalījās: Vienības nama jauktais koris “Daugava”, solisti: Jeļena Borele, Iļja Orlovs, Jevgeņijs Salna, diriģents – Jevgeņijs Ustinskovs. Ieraksts tika veikts Daugavpils dievnamos: Daugavpils Svētā Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcā un Daugavpils Vissvētākās Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcā.

BDK “Pienupīte” gatavojas Lieldienām!
Silta, silta saulīte
Istabas galā;
Zaļa, zaļa zālīte
Lieldienas rītā.


Daugavpils Vienības nama bērnu deju kolektīva “Pienupīte” vidējā un vecākā grupa sūta video sveicienus un vēl saulainas, lustīgas un krāšņas Lieldienas!
Video ir skatāmi šeit un Vienības nama Facebook kontā.

Daugavpils kultūras organizācijas sveic daugavpiliešus Lieldienās!

Daugavpils kultūras organizācijas sveic daugavpiliešus Lieldienās!

Gatavojoties pavasara gaišākajiem svētkiem – Lieldienām, Daugavpils kultūras iestādes vēlas sveikt pilsētas iedzīvotājus un dāvināt savas organizācijas neparastākās, kreatīvākās un oriģinālākās Lieldienu receptes video formātā. Tās var apskatīt šeit un Vienības nama Facebook kontā.

Gatavojot svētku mielastu, ieskatieties šajās receptēs un smeļaties jaunas idejas Lieldienu našķiem! Lai visiem ģimeniski, sirdssilti, saulaini pavasara saulgrieži!

Sveicam pavasarī!

Vienības nams Pavasari aicina sagaidīt arī virtuālajā telpā – kopā ar rakstnieku Jāni Jaunsudrabiņu, mākslinieci Martu Folkmani, aktrisi Inesi Ivulāni-Mežali un mūziķi Aleksandru Maijeru. Šāds formāts ir aktuāls gan mūsu attālinātā dzīvesveida laikā, gan tehnoloģiju laikmetā kopumā. Tā ir iespēja uzrunāt, iespējams, pārsteigt un iedvesmot pārsvarā urbānajā telpā mītošo cilvēku, atgādināt par latviešu literatūras klasikas “zelta fondu”, kas tik precīzi tuvina mūs dabas ritam, izbaudīt to ar mūsdienīgiem izteiksmes līdzekļiem.
 
Video var noskatīties Vienības nama YouTube kanālā un Facebook kontā.

Lai estētisks, dvēselisks baudījums skatītājiem un klausītājiem!

Sveicam instalāciju konkursa “Manas ģimenes Lieldienu ola” dalībniekus!

Klāt ir 1. aprīlis un tātad ir laiks paziņot instalāciju konkursa “Manas ģimenes Lieldienu ola” rezultātus!
 
Paldies visiem konkursa dalībniekiem – jūsu video ir patiesi saulaini, sirsnīgi un radoši!

Atsaucoties uz Vienības nama Facebook kontā notikušo balsošanu, skatītāju simpātiju balva tiek piešķirta Aleksandrai Semjonovai!

Par Vienības nama specbalvas ieguvēju kļūst Akims Mihailovs!

Sveicam uzvarētājus!

Visi konkursa dalībnieki tiek aicināti ierasties pēc savām balvām Vienības nama 32. kabinetā.

Vienības nams izsaka pateicību instalāciju konkursa “Manas ģimenes Lieldienu ola” dalībniekiem

Tā kā šogad daugavpilieši nevarēs izbaudīt Lieldienu svinības Vienības laukumā, Vienības nama kolektīvs nolēma sarīkot online konkursu, kurā ģimenes locekļi, kopā sadarbojoties, veido savas ģimenes Lieldienu olu, kas atspoguļo Lieldienu tradīcijas viņu ģimenē, kā arī radošā vēstījumā to prezentē (pasakas, dzejoļa, dziesmas vai kādā citā brīvi izvēlētā formā).

Paldies konkursa dalībniekiem, kas patiesi bija ļoti radoši un izdomas pilni.

Iesūtītos video materiālus var noskatīties šeit, kā arī Vienības nama Facebook kontā, kur ir iespēja nobalsot par kādu no dalībniekiem, ieliekot “Like” zem video. Pēc balsojuma rezultātiem tiks noteikti konkursa uzvarētāji, kuri tiks paziņoti 1. aprīlī.

Informācija: Vienības nams, www.vienibasnams.lv, t. 65427552

Bērnu deju kolektīvs “Pienupīte” sveic Daugavpili Lieldienās!
Kamēr pavasaris cīnījās ar ziemu, Vienības nama bērnu deju kolektīvs „Pienupīte” ilustrēja Lieldienu ticējumus. Pienupēni iesaka Lieldienās novērot laika apstākļus, jo tā varot prognozēt gaidāmo vasaru; kārtīgi izpurināt ābeles, lai šogad ir laba raža; Lieldienu naktī sapņoto neaizmirst; svētkos daudz šūpoties, lai vasarā odi nekož un miegs nenāk; ēst olas bez skrambiņām un noteikti tās pasālīt, lai būtu veseli, stipri un laimīgi!
 
Ticējumu ilustrāciju izstādi var apskatīt Vienības nama reklāmas stendos.

Vienības nama kolektīvu Lieldienu olu portreti


Es oliņu appušķoju
Ar sarkanu dzīpariņu,
Lai nebrieda rudzi, mieži,
Lai nezviedza kumeliņi!


Lieldienas gaidot, Vienības nama kolektīvi ir sameklējuši un izmēģinājuši labākās latviešu tautas tradīcijās atrodamās olu krāsošanas metodes. Gan apšu un sīpolu mizās, gan mellenēs, gan papeļu pumpuros krāsotas, klāt piesienot putraimus un augu lapiņas, vai pirms krāsošanas uzzīmējot tautiskus rakstus, kas skaisti izceļas uz spilgtā olas krāsojuma. Nu tas ir tapis par Lieldienu olu portretu galeriju un var iedvesmot ikvienu uz sava ģimenes galda rotāšanu ar raibām olām. Olu portretus var aplūkot TRADĪCIJU MĀJAS skatlogā.
Priecīgas Lieldienas!Kalendārs