Daugavpilī tiks iedegta galvenā svētku egle

Sestdien, 7. decembrī, Daugavpils centrā, Vienības laukumā, ikviens tiek aicināts uz  pilsētas galvenās svētku egles iedegšanas, Rūķu namiņa un Slidotavas atklāšanas pasākumu.

Pasākums sāksies plkst. 16:30 ar Daugavpils teātra aktieru teatralizētu uzvedumu „Ziemas Olimpiskās spēles mežā”, savukārt plkst. 17:00 tiks iedegta galvenā pilsētas svētku egle un darbu uzsāks slidotava. Šajā dienā durvis vērs arī Rūķu namiņš un blakus esošās darbnīcas, kas apmeklētājus pārsteigs ar jaunumiem.

Koncerts “LAIKMETA AINIŅAS”

17.12. plkst.18.00
Vienības nama koncertzālē
Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis „LAIMA”
koncertā “LAIKMETA AINIŅAS”

Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis „LAIMA”, 2019. gada nogalē nāk pie saviem skatītājiem ar koncertprogrammu “Laikmeta ainiņas”.

Koncertā varēs redzēt trīs dažādus deju uzvedumus:

Deju uzvedums – “Večerinka” – Latgales večerinkas gaisotnē ar jestriem dančiem, šīberēšanos, rotaļu elementiem un attiecību raksturu izpausmēm, kas skatītājiem ļaus iejusties tipiskā danču vakarā…, kā tas bija kādreiz, vēl mūsu vectēvu un vecmammu skaistajā jaunībā…

LATVIJA NOVEMBRĪ SKAN GAN DAUGAVPILĪ, GAN VITEBSKĀ

LATVIJA NOVEMBRĪ SKAN GAN DAUGAVPILĪ, GAN VITEBSKĀ

Ar lielu sparu īstenojas Daugavpils Latviešu kultūras centra (LKC) sadarbībā ar kultūras centru „Vitebska” (Baltkrievija) ieviestā projekta ENI-LLB-1-062 “Daugavpils un Vitebska: kultūras sadarbība un attīstība II” Eiropas kaimiņattiecību instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam ietvaros aktivitātes.

Kā apliecinājums tam 20. novembrī Vienības nama koncertzālē izskanēja Daugavpils Akordeonistu orķestra (mākslinieciskā vadītāja Tatjana Saratova) un Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra solistes Ilona Bageles koncerts “Skan Latvija novembrī”. Tas bija spilgts apliecinājums – projekta mērķu sasniegšanai – Latvijas nacionālās identitātes saglabāšanai, stiprināšanai un popularizēšanai, turklāt koncerts bija kā svētki svētkos gan pašiem organizatoriem un izpildītājiem, gan skatītājiem. Koncertprogramma tika atskaņota ar projekta ietvaros iegādātiem instrumentiem (10 akordeoni, elektro-kontrabass, bungu komplekts), bet mūziķi bija tērpušies jaunos skatuves tērpos. Pateicoties šai iegādei, orķestris ieguva īpašu skanējumu, ko uzsvēra arī Ilona Bagele, atzīstot, ka bija liels pagodinājums būt uz skatuves kopā ar orķestri tieši šajā – divkāršajā svētku reizē, kas dāvāja svētku sajūtu arī viņai.

Baroka ansamblis “Les Ombres” ar programmu NAKSTS VERSAĻĀ

Vienības nama koncertzālē
12.12. plkst.18.00
Baroka ansamblis “Les Ombres” ar programmu
NAKTS VERSAĻĀ

12. decembrī Vienības nama koncertzālē – franču baroka ansamblis “Les Ombres” (Francija, Monpeljē) ar programmu “Nakts Versaļā”.

Mailisa Devilutrē (Maïlys de Villoutrey), soprāns,
Silvēns Sartrs (Sylvain Sartre), traversa flauta,
Etjēns Galetjē (Etienne Galletier), teorba,
Andreass Linoss (Andreas Linos), viola da gamba

Mākslinieciskie vadītāji: Margo Blanšāra (Margaux Blanchard), Silvēns Sartrs (Sylvain Sartre)

Lai rīb tautu istabiņa

Šī gada 30. novembrī plkst. 18.00 ,Vienības nama koncertzālē ,notiks koncerts “Lai rīb tautu istabiņa”, kurā latviešu skatuviskās tautas dejas būs skatāmas jauniešu deju ansambļu no Rīgas, Jelgavas, Ogres un Daugavpils sniegumā.

Skaistākās vecmeistaru dejas, jau iemīļotas mūsdienu horeogrāfu dejas, kā arī pavisam jaunas horeogrāfijas, izdejos vieni no spēcīgākajiem Latvijas jauniešu deju ansambļiem. “Ar šiem kolektīviem esam tikušies dažādos citos koncertos un pasākumos un zinām – viņu dejojums tiešām aizkustina līdz sirds dziļumiem, azarts patiesi aizrauj un enerģija, kas virmo uz skatuves ir netverama”, atzīst deju ansambļa “Laismeņa” dejotāji.

Vokālās grupas CANTORÍA koncerts

22.11. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Vokālā grupa CANTORÍA

CANTORÍA (Spānija) ir vokālais ansamblis, kas specializējas Ibērijas Zelta laikmeta vokālās polifonijas repertuāros. Jauneklīga enerģija un tuvs kontakts ar publiku ir kļuvušas par šī ansambļa raksturīgajām iezīmēm, māksliniekiem veidojot ievērojamu nacionālo un starptautisko karjeru. Plašāka informācija par ansambli: www.cantoriamusic.com

Inés Alonso, soprāns
Samuel Tapia, kontrtenors
Jorge Losana, tenors, ansambļa vadītājs
Valentín Miralles, bass

CANTORÍA par programmu “Lenguas malas”:
“Iekāre, kaisle un grēku sadegšana. Mīlnieku sirdis kvēlo gluži kā elles liesmas, bet jaunava iekāro jaunekli un vienlaikus nes pasaulē dievišķo izpirkšanu.

Koncerts SKAN LATVIJA NOVEMBRĪ

20.11. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Svētku koncerts
SKAN LATVIJA NOVEMBRĪ

20. novembrī plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē notiks Daugavpils Akordeonistu orķestra (mākslinieciskā vadītāja Tatjana Saratova) un Latvijas Nacionālās operas solistes Ilonas Bageles svētku koncerts “Skan Latvija novembrī”.

Koncertā izskanēs Latvijas komponistu skaņdarbi, populāras melodijas un dziesmas.

Koncerts CEĻŠ UZ MĀJĀM

7.11. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Latviešu kultūras centra radošo kolektīvu koncerts
CEĻŠ UZ MĀJĀM

7. novembrī plkst. 18.00, Vienības nama koncertzālē notiks Latviešu kultūras centra radošo kolektīvu koncerts “Ceļš uz mājām”.

Latviešu kultūras centra radošie kolektīvi un Sprīdītis aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus svinēt kopā Latvijas 101. dzimšanas dienu. Svētku koncertā skanēs latviešu tautas dziesmas, populāras kora dziesmas un tiks izdejotas latviešu tautas dejas.

Latvijas Valsts robežsardzes kora koncerts

30.10. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Latvijas Valsts robežsardzes kora koncerts

Latvijas Valsts robežsardzei šis ir ļoti zīmīgs gads – tiek svinēta robežsardzes simtgade. Tam par godu visa gada garumā notiek virkne daudzveidīgu pasākumu. Viens no skanīgākajiem pasākumiem  šī gada oktobrī ir Valsts robežsardzes kora koncerti vairākās Latvijas pilsētās. Ventspilī un Liepājā Valsts robežsardzes koris koncertēs ar Jūras spēku orķestri, savukārt Valmierā un Daugavpilī  - ar Nacionālo bruņoto spēku orķestri.

Koncerta programmā ir iekļautas latviešu komponistu dziesmas par Latviju, dzimtenes mīlestību un patriotiskām vērtībām. Kopā ar kori un orķestri uzstāsies brāļi Puncuļi un citi solisti.

Aicinam uz koncertu esošos un bijušos robežsargus, viņu ģimenes un ikvienu, kurš dziļi sirdī glabā mīlestību uz savu Tēvzemi.

Daugavpilī kultūras baudītājiem savas durvis vēris “Akordeonistu krodziņš”

Daugavpils Latviešu kultūras centrs sadarbībā ar Valsts iestādi “Kultūras centrs „Vitebska”” (Baltkrievija) 2019.gada martā uzsāka projekta ENI-LLB-1-062 “Daugavpils un Vitebska: kultūras sadarbība un attīstība II” realizāciju. Tā mērķis ir veicināt zināšanu apmaiņu par latviešu un baltkrievu tradicionālo kultūru, vēsturi un folkloru un izplatīt šīs zināšanas pāri robežai, sekmējot sadarbību starp speciālistiem kultūras jomā.

Projekta ietvaros Daugavpilī šī gada 17. un 18.oktobrī viesojās kultūras profesionāļi no Vitebskas. Vizītes laikā, tiekoties gan ar Daugavpils pilsētas domes pārstāvjiem, gan kultūras iestāžu vadītājiem, baltkrievu kolēģi tika iepazīstināti ar Daugavpils kultūrtelpu, dominējošajām tendencēm kultūras jomā, pārrobežu sadarbības ietekmi uz kultūras attīstību un popularizēšanu starptautiskā mērogā. Baltkrievijas kultūras darbinieki ne tikai uzklausīja un dalījās pieredzē kultūras jomas attīstīšanā, bet arī apmeklēja koncertu “Daugavpils piesitiens”, kurā piedalījās Daugavpils profesionālie orķestri, kas pilsētu un valsti prezentē ārpus valsts, tostarp Baltkrievijā.


Kalendārs