muz augusts 2016Marija Naumova
Jaunumi

Tautas mūzikas koncerts PAVASARI GAIDOT

4.03. / 18.00 Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē
Tautas mūzikas koncerts PAVASARI GAIDOT

Vienības nama koncertzālē notiks tautas mūzikas koncerts „Pavasari gaidot”, kurā divas atraktīvas muzikālas grupas - Tautas mūzikas ansamblis RAKARI (Daugavpils), vadītājs Ēvalds Daugulis un Jauniešu post-folkloras grupa RIKŠI (Rēzekne), vadītājs Ēriks Zeps ieskandinās pirmās vēsmas pavasarim.

Abu kolektīvu koncertprogrammas veidotas stilistiski dažādās manierēs - no klasiski romantiskām tautas melodiju apdarēm līdz brīvi veidotām kompozīcijām, kuru saknes sniedzas latgaliešu un latviešu tautas mūzikas mantojumā.

Franču kinokoncerts MISTER MÉLIÈS & GEO SMILE

9.03. / 18.00 Vienības nama koncertzālē
Franču kinokoncerts MISTER MÉLIÈS & GEO SMILE

Kino, maģija vai abi vienlaicīgi?

Uz skatuves viens aiz otra novietoti videoekrāni, kas sniedz dziļuma ilūziju: nav īsti saprotams, uz kura tieši tiek projicēti attēli. Trīs dzīvespriecīgi mūziķi, jokdaris un videomākslinieks aicina skatītājus iepazīt kinoizrādes pioniera Žorža Meljesa (1861-1938) brīnumaino pasauli. Šis ģeniālais kinorežisors bija neparasta un daudzpusīga personība: cilvēks – orķestris, iluzionists, scenārists, producents, ilustrators, mehāniķis un, protams, režisors. Tieši viņš, ienācis filmu industrijā no šovbiznesa un burvju mākslas pasaules, radīja pirmos specefektus kino vēsturē.

Konkurss „Daugavpils Cālis 2016”

Aicinām pieteikties konkursam
„Daugavpils Cālis 2016”!

Daugavpils mazie vokālisti vecumā līdz 5 gadiem (ieskaitot) tiek aicināti pieteikties dalībai konkursā „Daugavpils Cālis 2016”, kas norisināsies šī gada 5. martā plkst. 12.00 Daugavpils Latviešu kultūras centrā (Rīgas iela 22a).

Konkurss “DAUGAVAS PĒRLE”

STARPTAUTISKAIS BĒRNU UN JAUNIEŠU MŪZIKAS KONKURSS
“DAUGAVAS PĒRLE”
Daugavpilī, 2016. gada 14. maijā

Aicinām estrādes dziesmu izpildītājus uz starptautisko bērnu un jauniešu mūzikas konkursu “Daugavas pērle”, kas notiks 2016. gada 14. maijā Daugavpilī. Konkurss norisināsies jau ceturto gadu. Savā pastāvēšanas laikā tas ir pulcējis konkursantus no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Somijas.

VAKARĒŠANA

4.02. / 18.30 Daugavpilī,
Latviešu kultūras centra kafejnīcā (Rīgas ielā 22a)
VAKARĒŠANA

4.02.2016. Latviešu kultūras centra kafejnīcā Latviešu kultūras centra folkloras kopa „Svātra”, Daugavpils novada Kultūras centra folkloras kopa „Dyrbyni” un katoļu priesteris Rodions Doļa aicina uz VAKARĒŠANU.

Vakarēšanas pirmajā daļā (plkst. 18.30) visi tiek aicināti uz enerģētiski stipru tautas dziesmu kopdziedāšanu. Šādas tautasdziesmas ir meditatīvs garīgā spēka avots. Tās palīdz sakārtot un harmonizēt savu iekšējo pasauli. Tautasdziesmas tiks skandētas kokles pavadījumā, jo tieši kokles radītajām skaņām piemīt spēja dzidrināt gaisu un enerģētiski attīrīt vidi. Kopdziedāšanas laikā ikviens līdzdziedātājs gūs patīkamu miera sajūtu, uzņems spēku ikdienas gaitām un vakara dančiem.

Koncerts NBS 007

28.01. / 18.00 Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē
„NBS 007” meklējot nenotveramos ar Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestri,
Valteru PŪCI un Ralfu EILANDU

 „Aģenta 007 uzdevumi, kā zināms no neskaitāmām kinofilmām, ir bijuši visādi. Taču šajā programmā viņam nevajadzēs, kā teiks viņa boss M, šaut, lekt, skriet, kauties, braukt ar auto. Šodien vajadzēs nodarbināt galvu un kustināt smadzenes, jo Aģenta 007 kāda svarīga misija būs jāveic neparastā vietā - koncertzālē. Tieši tāpēc Aģents 007 iepazīs pūtēju orķestri, sadraudzēsies ar kādu čellistu un liks lietā savas spējas atdarināt citus cilvēkus.

JAUNGADA MUZIKĀLAIS KOKTEILIS

8. 01. / 18.00 Daugavpilī,
Vienības nama koncertzālē
JAUNGADA MUZIKĀLAIS KOKTEILIS

2016.gads Vienības nama koncertzālē iesāksies ar koncertu „Jaungada muzikālais kokteilis”, kurā izskanēs pasaules populārākās Ziemassvētku dziesmas.

BVS “Pērlītes” piedalās starptautiskos konkursos un muzikālos projektos

Šī gada 19.- 20. decembrim Šauļos (Lietuva) notika X Baltijas valstu bērnu un jauniešu populārās mūzikas konkurss „Ziema dzied”. Konkursā piedalījās 45 popgrupas četrās vecuma kategorijās. Jaunākajā vecuma grupā (4- 7 gadi) veiksmīgi uzstājās Daugvapils LKC bērnu vokālā studija „Pērlītes” (vadītāja Iveta Ustinskova). 17 popgrupu konkurencē tika izcīnīta 3. vieta. Tas ir labs rezultāts jauniem dziedātājiem, kuri pirmo reizi piedalījās starptautiskajā konkursā. Aug jauna maiņa BVS „Pērlītes” vecākai grupai, kura nesen ieņēma 1. vietu konkursā „Rīgas sirds”.

NOSLĒGUŠĀS LATGALES FOLKLORAS SKOLAS NODARBĪBAS

Lai nodrošinātu Latgales kultūrvides daudzveidības saglabāšanu un attīstību, Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa “Svātra” organizēja Latgales folkloras skolu.

Tā bija jau otrā reize, kad pateicoties KKF Latgales programmas atbalstam, Latgales folkloras kustības dalībnieki un folkloras attīstībā ieinteresētie ļaudis apmeklēja meistarklases  tradicionālo mūzikas instrumentu spēlē, tradicionālajā dziedāšanā un latviešu tradicionālajā dejā. Nepieciešamību pēc šādas Folkloras skolas darbības izsaka lielā interese par iespēju piedalīties nodarbībās. Atšķirībā no pagājušā gada, šogad nodarbības apmeklēja cilvēki ne tikai no Daugavpils, Daugavpils novada, Preiļiem un Dagdas, bet arī no Līvāniem, Rēzeknes un Balvu puses.

Koncerts „Ieklausies, mūzika skan…”

17.12. / 18.00 Vienības nama koncertzālē
Ieklausies, mūzika skan…

Vienības namam 78.
2015. gada 17. decembrī plkst. 18.00 Latviešu kultūras centrs aicina uz profesionālā pūšamo instrumentu orķestra „Daugava” koncertu „Ieklausies, mūzika skan…”.

Pūtēju orķestra „Daugava” pavadījumā izskanēs dažādu stilu mūzika – Ziemassvētku dziesmas, džeza improvizācijas, un sadarbībā ar lielisko solisti Jeļenu Boreli koncerta mākslinieciskais vadītājs ir sagatavojis ārijas no populārām operetēm un klasiskās mūzikas skaņdarbiem.

Koncertā dzirdēsim arī Latviešu kultūras centra Džeza studijas solistes (vadītāja Irina Grīnberte).


Kalendārs