muz augusts 2015rudens ritmi
Jaunumi

Mūzikas grupa IMPÉRIAL ORPHÉON

11.03. / 18.00 Daugavpilī,
Vienības nama koncertzālē
Mūzikas grupa IMPÉRIAL ORPHÉON (Francija)

Latviešu kultūras centrs sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā aicina uz mūzikas grupas „Impérial Orphéon” Baltijas tūres koncertu.
Grupa „Impérial Orphéon” izveidojusies, satiekoties četriem multiinstrumentālistiem. Prasīgums pret sevi un izpildījuma oriģinalitāte uz skatuves izpaužas kā kopīgas eksplozīvas enerģijas piesātināts priekšnesums.

DAUGAVA – NERIS – NEVĖŽIS: dziesmas un dejas

1.03. / 15.00 Vienības nama koncertzālē
DAUGAVA – NERIS – NEVĖŽIS: dziesmas un dejas

Trīs sidraba upes tek,
Gar bāliņa pagalmiņu…

Koncertā „Daugava – Neris – Nevėžis: dziesmas un dejas” aicinām uz tikšanos ar dziedātājiem un dejotājiem no Latvijas un Lietuvas triju lielāko upju krastiem.

D E J U P U T E N Ī

28.02./17.00
Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē
Deju ansamblis „Laismeņa”
aicina uz jauniešu sadanci
D E J U   P U T E N Ī

Aizsākot jaunu tradīciju, Deju ansamblis „Laismeņa” /vad. Diāna Soldāne/ 28. februārī pulcē draugus no dažādām Latvijas pusēm, lai vienotos jautrā, nebēdnīgā un skaistā dejas lidojumā.

VIDZEMES KAMERORĶESTRIS

20.02. / 18.00 Daugavpilī,
Vienības nama koncertzālē
VIDZEMES KAMERORĶESTRIS

Latviešu kultūras centrs realizē Daugavpils pilsētas domes atbalstītu kultūras projektu „Latvijas novadi Daugavpilī”.

Novadu viesošanos Daugavpilī iesāksim 20. februārī, sagaidot vidzemniekus. Vidzemi prezentēs viens no spilgtākajiem šī novada kolektīviem – Vidzemes kamerorķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā.

DAUGAVPILIJ 740 LATVIJAS NOVADI DAUGAVPILĪ

Svinot Daugavpils 740. gadskārtu, Latviešu kultūras centrs ielūdz viesus no visiem Latvijas novadiem.

Ar Daugavpils pilsētas domes atbalstu tiek realizēts kultūras projekts „Latvijas novadi Daugavpilī”. 2015. gadā ieplānots aicināt Vidzemes, Kurzemes, Zemgales, Latgales kolektīvus ar savām koncertprogrammām, kas atspoguļotu novadu raksturīgākās īpatnības, veidotu kopējo iespaidu par mūsu valsts kultūras vērtībām un iepazīstinātu daugavpiliešus ar Latvijas kultūrmantojuma dažādību.  Daugavpils jubilejas gadā skatītājiem būs unikālā iespēja izbaudīt novadu tautas mākslas, klasiskās mūzikas un citu žanru kolektīvu koncertprogrammas, mākslas un foto izstādes, prezentācijas un citas aktivitātes.

Koncerts ŠAJĀ RAIBĀ PASAULĒ

18.02. / 18.00 Daugavpils teātrī
Bērnu vokālās studijas „Pērlītes” koncerts
ŠAJĀ RAIBĀ PASAULĒ

Sadarbībā ar Latvijas komponistu Valtu Pūci Daugavpils Latviešu kultūras centra bērnu vokālā studija „Pērlītes” ir sagatavojusi krāšņu koncertu „Šajā raibā pasaulē”.

Šajā raibā pasaulē katram sava vieta
Katram krūmam, katram kokam arī ziedam
Šajā raibā pasaulē nav neviena lieka
Sava vieta skolotājam, sava arī man.

AIZGAVĒŅA DANČI

12.02. / 18.30 – Latviešu kultūras centra kafejnīcā
Rīgas ielā 22a, Daugavpilī
AIZGAVĒŅA DANČI
Vakarēšana ar folkloras kopu „Svātra”

Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa „Svātra” pavasara gaidīšanas svētkos – Aizgavēnī uzsāk jaunu pasākumu ciklu „Vakarēšana ar SVĀTRU”, kurā, kopīgi darbojoties, katrs sev mēģināsim atklāt latviešu folkloras būtību, gudrību un spēku.

Pasākuma pirmajā daļā visi tiek aicināti uz enerģētiski stipru tautasdziesmu kopdziedāšanu. Šādas tautasdziesmas ir meditatīvs garīgā spēka avots. Tās palīdz sakārtot un harmonizēt savu iekšējo pasauli. Tautasdziesmas tiks skandētas kokles pavadījumā, jo tieši kokles radītajām skaņām piemīt spēja dzidrināt gaisu un enerģētiski attīrīt vidi. Kopdziedāšanas laikā ikviens līdzdziedātājs gūs patīkamu miera sajūtu, uzņems spēku ikdienas gaitām un vakara dančiem.

Koncerts „NO MANIS NEAIZEJ”

26.02. / 18.00 Vienības nama koncertzālē
Profesionālais pūšamo instrumentu orķestris „DAUGAVA”,
soliste Irēna ANCĀNE koncertā „NO MANIS NEAIZEJ”

Pūtēju orķestris „Daugava” un latviešu šlāgeru un vieglās mūzikas žanra pazīstamā soliste Irēna Ancāne aicina uz estrādes koncertu „No manis neaizej”. Pēc koncerta nosaukuma vien var spriest, ka skatītājus gaida viegla, svingojoša rakstura mūzika un dziesmas, kas ataust atmiņā uzdzirdot skaņdarba pirmos akordus. „Ugunskurs”, „Čigānzēns”, „Mežrozīte”, „Baltā dziesma”, „Kūko, kūko dzeguzīte” un daudzas citas veidos koncerta emocionālo nokrāsu.

Jauno gadu Daugavpilī ieskandinās "Sudraba zvani"

2015.gada 8. – 11. janvārī Daugavpilī jau 11.reizi norisināsies starptautiskais garīgās mūzikas festivāls "Sudraba zvani".

Festivāla laikā vairāk nekā 2000 dalībnieku no Baltkrievijas, Dānijas, Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Somijas un Ungārijas ar savām skanīgajām balsīm koncertos un konkursos pieskandinās Daugavpils koncertzāles un dievnamus. Jau par tradīciju kļuvušajos ansambļu un koru konkursos dažādās kategorijās saviem spēkiem mērosies vairāk nekā 50 kolektīvu, kurus vērtēs starptautiska žūrija. Konkursu fināls norisināsies svētdien, 11.janvārī, plkst. 15:00 Vienības namā. Tajā konkursu kategoriju laureāti sacentīsies par galvenās festivāla balvas – Grand Prix un 2000 eiro naudas balvas iegūšanu.

APSVEIKUMSKalendārs