Restart2017
Latviešu kultūras centra senioru deju kolektīvs „Atbalss” piedalījās
Lietuvas Neatkarības dienas svinību Galā koncertā „DEJO UN SKANI, LIETUVA”.

2017.gada 16. februārī Latviešu kultūras centra senioru deju kolektīvs „Atbalss” piedalījās Viļņā, Lietuvas Neatkarības dienas svinību Galā koncertā „Dejo un skani, Lietuva”.

Tautas deju koncerts SVĒTKU DANCIS

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē
4. martā plkst.16.00
Tautas deju koncerts SVĒTKU DANCIS

2017. gads Daugavpilī rit Vienības nama zīmē. Šogad ēkai - 80 gadi (1937.19.12.). Vienības nama jubilejas gadā Latviešu kultūras centrs veido pasākumu virkni un aicina savus skatītājus tikties ar dažādu žanru mūzikas un deju kolektīviem.

4. martā plkst. 16.00 Vienības nama koncertzālē būs skatāms tautas deju koncerts ar Daugavpils un Viļņas kolektīvu piedalīšanos.

Koncerts JŪTU ROMANTIKA

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē
16. februārī plkst. 18.00
Daugavpils Akordeonistu orķestra koncerts
JŪTU ROMANTIKA

Daugavpils akordeonistu orķestris aicina uz muzikālu iedvesmas koncertu „Jūtu romantika”, kas notiks Vienības nama koncertzālē 16. februārī plkst. 18.00.

Koncertā izskanēs populāru skaņdarbu savirknējums. Līdzās melodiskām un liriskām dziesmām no pasaulslaveniem mūzikliem dzirdēsim dedzīgas un kaisles pārpilnas spāņu, argentīniešu, krievu un citu komponistu melodijas. Daugavpils mūziķi koncerta skatītājus burtiski ieskaus romantiski smeldzīgā un arī kontrastiem bagātā skaņu pasaulē.

SĪPOLIŅA JAUNIE PIEDZĪVOJUMI

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē 23. martā plkst. 14.00
SĪPOLIŅA JAUNIE PIEDZĪVOJUMI

Latviešu kultūras centrs aicina vismazākos skatītājus uz muzikālu koncertuzvedumu „Sīpoliņa jaunie piedzīvojumi”. Koncerts notiks Vienības nama koncertzālē 23. martā plkst. 14.00.

Taisnības meklētājs Sīpoliņš dodas ceļā, jo vēlas atbrīvot netaisnīgi ieslodzītos no cietuma. Kāds izvērtīsies viņa piedzīvojums?

Lai mazais un drosmīgais Sīpoliņš varētu atbrīvot no cietuma visus netaisnīgi ieslodzītos, viņam jāsadraudzējas ar Ķirsēnu, Zemenīti un labo Kurmieni. Savā ceļojumā viņš satiks arī Ķirbīti, Mellenīti, raudulīgo Hercogu Mandarīnu, dusmīgo Bruņinieku Tomātu, nejaukās grāfienes Ķirses un neizlēmīgo Advokātu Zirni.
Kā viss risināsies, uzzināsiet, noklausoties koncertuzvedumu “Jaunie Sīpoliņa piedzīvojumi”, kurā izskanēs gan skaistā un aizrautīgā itāļu mūzika, gan pa kādam tango, tarantellai un pat ļoti populārai latviešu dziesmai.

VIENĪBAS NAMAM 80!

LATVIEŠU KULTŪRAS CENTRA MAZAJĀ ZĀLĒ
NO 26. JANVĀRA LĪDZ 23. FEBRUĀRIM
IZSTĀDE
“LATVIJAS NOVADU TAUTAS TĒRPI”

Iesākot Vienības nama 80. jubilejas gadu, Latviešu kultūras centrs sadarbībā ar “Tautas tērpu centru Senā klēts” (Rīga) aicina uz pirmo šim nozīmīgajam notikumam veltīto pasākumu – izstādi “Latvijas novadu tautas tērpi”.

Kurzeme, Zemgale, Vidzeme, Augšzeme, Latgale – Latvijas kultūrvēsturiskie apgabali ar katram novadam raksturīgām un noteiktām tautas tērpu valkāšanas tradīcijām, darināšanas paņēmieniem, apģērba piegriezumu, raksta kompozīciju un krāsu salikumu. Tautas tērps senāk bija kā valkātāja vizītkarte, kā dzimtā novada pazīšanas zīme,  tajā atspoguļojas ne tikai etniskās īpatnības, bet arī to valkātāju sociālās un ģimenes attiecības, vecums, turīgums, gadsimtu gaitā izveidojušās tradīcijas, kultūras sakari un mijiedarbība ar kaimiņu tautām. Tautas tērps nav tikai apģērbs, tā ir tautas gadsimtos uzkrātā un nemitīgi papildinātā skaistuma izjūta, izcilas amatniecības prasmes un piederības sajūta Latvijai.

Daugavpils Cālis 2017

Aicinām pieteikties konkursam
„Daugavpils Cālis 2017”!


Daugavpils mazie vokālisti vecumā līdz 5 gadiem (ieskaitot) tiek aicināti pieteikties dalībai konkursā „Daugavpils Cālis 2017”, kas norisināsies šī gada 19. martā plkst. 12.00 Daugavpils Latviešu kultūras centrā (Rīgas iela 22a).

Latviešu kultūras centrs saņems ziedojumu EUR 11 000

Šogad ir Valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa – Vienības nama – jubilejas gads. Jau 80-to gadu pēc kārtas Vienības nams Daugavpilī veic savu vēsturisko misiju – vieno pilsētas daudznacionālo sabiedrību un aktivizē kultūras dzīvi.
 
Vienības nama kā  tautu saskaņas un vienotības simbola pamatakmens likts 1936. gada 15. maijā, bet ēka iesvētīta un atklāta 1937. gada 19. decembrī. Vienības nama arhitekts ir Verners Vitands, kurš celtnē sintezējis labākās funkcionālisma un neoklasicisma arhitektūras īpašības.

Koncerts OPERMŪZIKAS PĒRLES

Vienības nama koncertzālē
19. decembrī plkst. 18.00
Raimonds Pauls,
Latvijas Radio bigbends,
Kamerorķestris „Sinfonietta Rīga” koncertā
OPERMŪZIKAS PĒRLES

Vienības namam - 79.
Daugavpils Vienības namam šī gada 19.decembrī aprit 79 gadi. Tā pamatakmens likts 1936.gada 15.maijā, bet ēka iesvētīta un atklāta 1937.gada 19.decembrī. Namu projektējis arhitekts Verners Vitands.

Vokālās grupas FRAMEST Ziemassvētku koncerts

Vienības nama koncertzālē
27. decembrī plkst. 18.00
Vokālās grupas FRAMEST
Ziemassvētku koncerts

2016.gada nogali Daugavpils Latviešu kultūras centrs aicina pavadīt kopā ar vokālo grupu FRAMEST. Skatītāju uzmanībai grupa sniegs lielisku Ziemassvētku koncertu, kurā izskanēs iemīļotas Ziemassvētku džeza melodijas un mūsdienu latviešu komponistu jaundarbi.

Vokālā grupa FRAMEST pastāv kopš 2005. gada, un to veido pieci profesionāli un daudzpusīgi dziedātāji – Beāte Zviedre (soprāns), Rūta Dūduma (alts), Mikus Abaroniņš (tenors), Jānis Ķirsis (baritons) un Roberts Memmēns (bass).

SERGEJA PIMANOVA SOLO KONCERTS

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē, 27.novembrī plkst. 15.00
SERGEJA PIMANOVA SOLO KONCERTS

27.novembrī Vienības nama koncertzālē notiks Daugavpils populārā dziedātāja Sergeja Pimanova solo koncerts.

Dziedātāja radošais tēls ir daudzpusīgs, un viņa atvērtā izpildījuma maniere skatītājos izraisa vispatīkamākās emocijas. Sergejs Pimanovs – izglītots mūziķis, vokālās mākslas profesionālis, viens no nedaudzajiem dziedātājiem, kura repertuārā ir tautasdziesmas, klasiskās romances, ārijas no operām un garīgā mūzika. Ar krievu garīgo mūziku dziedātājam izveidojusies īpaši cieša saikne – jau 25 gadus viņš dzied Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrālē. Sergeja Pimanova solo koncerts ir iecerēts arī kā labdarības akcija, no kuras ziedojumi tiks ieguldīti Iļjinskas baznīcas celtniecībā – Sergeja dzimtajā Daugavpils novada Maļinovas ciematā. (G. Zavadska).


Kalendārs