Jaunumi

Daugavas pērle – 2016

IV starptautiskais bērnu un jauniešu mūzikas konkurss
“Daugavas pērle – 2016”

14. maijā Vienības nama koncertzālē notika IV starptautiskais bērnu un jauniešu mūzikas konkurss “Daugavas pērle – 2016”, kurā piedalījās solisti un ansambļi no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas, kopumā 52 dalībnieki.

Koncerts DANČI PILĪ – 2016

21. maijā plkst.18.00
Daugavpils cietoksnī
Marka Rotko mākslas centra pagalmā
tautas deju koncerts DANČI PILĪ – 2016

Daugavpils Cietoksnī Marka Rotko mākslas centra pagalmā 21. maijā Muzeju nakts zīmē uz deju koncertu pulcēsies 6 pilsētu – “piļu” vidējās paaudzes tautas deju kolektīvi.
Vidējās paaudzes deju kolektīvu sadraudzības projekts “Danči pilī” kopā pulcē  dejotājus tikai no tām Latvijas pilsētām, novadiem vai pagastu centriem un apdzīvotajām vietām, kuru nosaukumā ir vārda daļa “pils”:  Salaspils, Jaunpils, Jēkabpils, Daugavpils, Mālpils, Valdemārpils.

Koncerts „No sirds uz sirdi”

08.05./14.00
Vienības nama koncertzālē
Mātes dienas koncerts
„No sirds uz sirdi”

Daugavpils Latviešu kultūras centra mazie dziedātaji un dejotāji sveiks un iepriecinās klātesošos mātes dienai veltītā koncertā „No sirds uz sirdi”, kas norisināsies š.g. 8. maijā plkst. 14.00.

LATVIJAS REPUBLIKAS NEATKARĪBAS ATJAUNOŠANAS DIENAS SVINĪBAS DAUGAVPILĪ

SANKTPĒTERBURGAS VALSTS AKADĒMISKĀS KAPELAS KORIS

12.05. / 18.00 Vienības nama koncertzālē
SANKTPĒTERBURGAS VALSTS AKADĒMISKĀS KAPELAS KORIS (Krievija)

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē š.g. 12.maijā plkst. 18.00 koncertu sniegs pasaulslavenas nozīmes kolektīvs - Sanktpēterburgas Valsts akadēmiskās kapelas koris. Diriģents - PSRS tautas skatuves mākslinieks, Krievijas Valsts prēmiju laureāts - Vladislavs Černušenko.

Koncerta pirmajā daļā izskanēs D.Bortņanska, A.Arhangeļska, G.Sviridova, S.Rahmaņinova un citu komponistu garīgās dziesmas, savukārt koncerta otrajā daļā klausīsimies krievu tautas dziesmu apdares.

Daugavpilī notiks starptautiskais folkloras festivāls

Šī gada 22.-24.aprīlī Daugavpilī jau 11.reizi norisināsies Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls, kas šoreiz izskanēs Ūsiņa zīmē.

Festivālā piedalīsies vairāk nekā 30 folkloras kolektīvi no Latvijas, Baltkrievijas, Gruzijas, Krievijas un Īrijas, kas dažādos koncertos un danču vakaros sniegs ieskatu savā tradicionālajā kultūrā. Kā festivāla īpašie viesi ar speciālu programmu festivālam, kas balstās uz baltkrievu un citu Eiropas tautas mūzikas materiāliem, uzstāsies grupa Stary Olsa (Minska/Baltkrievija).

STARPTAUTISKAIS SPORTA DEJU FESTIVĀLS „DAUGAVPILS KAUSS - 2016”

2016. gada 17. aprīlī, svētdien
Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē
(Rīgas ielā 22a)
STARPTAUTISKAIS SPORTA DEJU FESTIVĀLS „DAUGAVPILS KAUSS - 2016”

17. aprīlī, Daugavpilī notiks starptautiskais sporta deju festivāls „Daugavpils kauss - 2016”.
Sporta deju sacensības “Daugavpils kauss” notiek jau 18. reizi, un, kā vienmēr tās pulcēs lielu pāru skaitu. Šogad dažāda vecuma grupās standartdejās un Latīņamerikas dejās savu meistarību demonstrēs dejotāji no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas.

Ādolfa Adāna balets ŽIZELE

14.05. / 16.00 Daugavpils Kultūras pilī (Smilšu ielā 92)
LATVIJAS NACIONĀLAIS BALETS
Ādolfa Adāna balets ŽIZELE

Ādolfa Adāna balets ir pirmais lielais romantisma laikmeta balets un viens no retajiem šī laikmeta baletiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Kādas H.Heines poēmas iedvesmots, Teofils Gotjē uzrakstīja baleta libretu vienas nakts laikā. Izlasījis libretu, Adāns mūziku sacerēja vienas nedēļas laikā. Tāpēc gan Žizeles mūzikā, gan sižetā izteikti jūtams romantiskā noskaņojuma izteiksmes veids – lauku ciemata idille ar piecpadsmit gadus vecās, naivās meitenes Žizeles pirmo iemīlēšanos – viņas nodotā mīlestība, kam seko ārprāts un nāve – baisi skaistā pēcnāves pasaule ar daiļajām villām, mirušo jaunavu gariem, kas naktīs vīriešiem liek dejot līdz nāvei – un beigās mīlestība, kas tomēr spēj uzveikt nāves nolemtību.

Jauktā kora DAUGAVA 60 gadu jubilejas koncerts

3. 05. / 18.00 Vienības nama koncertzālē
Jauktā kora DAUGAVA 60 gadu jubilejas koncerts

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svinību ietvaros savu 60 gadu jubilejas koncertu sniedz Latviešu kultūras centra jauktais koris „Daugava”. Mākslinieciskais vadītājs Jevgeņijs Ustinskovs.

BVS “Pērlītes” piedalās I Baltijas valstu mūzikas festivālā Panevēžā

Šī gada 2. aprīlī Panevēžā (Lietuva) notika I Baltijas valstu mūzikas festivāls – konkurss „Rising Star”. Konkursā piedalījās 63 dalībnieki no Lietuvas un Latvijas, kuri tika sadalīti trīs vecuma kategorijās.
 
Konkursā veiksmīgi uzstājās divas Daugavpils Latviešu kultūras centra bērnu vokālās studijas „Pērlītes” grupas un soliste Jana Zabarovska (vadītāja Iveta Ustinskova). Abas grupas un soliste ieņēma 1. vietas savās vecuma kategorijās.
 
Kolektīva vadītāja Iveta Ustinskova


Kalendārs