rudens ritmi
Jaunumi

VIDZEMES KAMERORĶESTRIS

20.02. / 18.00 Daugavpilī,
Vienības nama koncertzālē
VIDZEMES KAMERORĶESTRIS

Latviešu kultūras centrs realizē Daugavpils pilsētas domes atbalstītu kultūras projektu „Latvijas novadi Daugavpilī”.

Novadu viesošanos Daugavpilī iesāksim 20. februārī, sagaidot vidzemniekus. Vidzemi prezentēs viens no spilgtākajiem šī novada kolektīviem – Vidzemes kamerorķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā.

DAUGAVPILIJ 740 LATVIJAS NOVADI DAUGAVPILĪ

Svinot Daugavpils 740. gadskārtu, Latviešu kultūras centrs ielūdz viesus no visiem Latvijas novadiem.

Ar Daugavpils pilsētas domes atbalstu tiek realizēts kultūras projekts „Latvijas novadi Daugavpilī”. 2015. gadā ieplānots aicināt Vidzemes, Kurzemes, Zemgales, Latgales kolektīvus ar savām koncertprogrammām, kas atspoguļotu novadu raksturīgākās īpatnības, veidotu kopējo iespaidu par mūsu valsts kultūras vērtībām un iepazīstinātu daugavpiliešus ar Latvijas kultūrmantojuma dažādību.  Daugavpils jubilejas gadā skatītājiem būs unikālā iespēja izbaudīt novadu tautas mākslas, klasiskās mūzikas un citu žanru kolektīvu koncertprogrammas, mākslas un foto izstādes, prezentācijas un citas aktivitātes.

Koncerts ŠAJĀ RAIBĀ PASAULĒ

18.02. / 18.00 Daugavpils teātrī
Bērnu vokālās studijas „Pērlītes” koncerts
ŠAJĀ RAIBĀ PASAULĒ

Sadarbībā ar Latvijas komponistu Valtu Pūci Daugavpils Latviešu kultūras centra bērnu vokālā studija „Pērlītes” ir sagatavojusi krāšņu koncertu „Šajā raibā pasaulē”.

Šajā raibā pasaulē katram sava vieta
Katram krūmam, katram kokam arī ziedam
Šajā raibā pasaulē nav neviena lieka
Sava vieta skolotājam, sava arī man.

AIZGAVĒŅA DANČI

12.02. / 18.30 – Latviešu kultūras centra kafejnīcā
Rīgas ielā 22a, Daugavpilī
AIZGAVĒŅA DANČI
Vakarēšana ar folkloras kopu „Svātra”

Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa „Svātra” pavasara gaidīšanas svētkos – Aizgavēnī uzsāk jaunu pasākumu ciklu „Vakarēšana ar SVĀTRU”, kurā, kopīgi darbojoties, katrs sev mēģināsim atklāt latviešu folkloras būtību, gudrību un spēku.

Pasākuma pirmajā daļā visi tiek aicināti uz enerģētiski stipru tautasdziesmu kopdziedāšanu. Šādas tautasdziesmas ir meditatīvs garīgā spēka avots. Tās palīdz sakārtot un harmonizēt savu iekšējo pasauli. Tautasdziesmas tiks skandētas kokles pavadījumā, jo tieši kokles radītajām skaņām piemīt spēja dzidrināt gaisu un enerģētiski attīrīt vidi. Kopdziedāšanas laikā ikviens līdzdziedātājs gūs patīkamu miera sajūtu, uzņems spēku ikdienas gaitām un vakara dančiem.

Koncerts „NO MANIS NEAIZEJ”

26.02. / 18.00 Vienības nama koncertzālē
Profesionālais pūšamo instrumentu orķestris „DAUGAVA”,
soliste Irēna ANCĀNE koncertā „NO MANIS NEAIZEJ”

Pūtēju orķestris „Daugava” un latviešu šlāgeru un vieglās mūzikas žanra pazīstamā soliste Irēna Ancāne aicina uz estrādes koncertu „No manis neaizej”. Pēc koncerta nosaukuma vien var spriest, ka skatītājus gaida viegla, svingojoša rakstura mūzika un dziesmas, kas ataust atmiņā uzdzirdot skaņdarba pirmos akordus. „Ugunskurs”, „Čigānzēns”, „Mežrozīte”, „Baltā dziesma”, „Kūko, kūko dzeguzīte” un daudzas citas veidos koncerta emocionālo nokrāsu.

Jauno gadu Daugavpilī ieskandinās "Sudraba zvani"

2015.gada 8. – 11. janvārī Daugavpilī jau 11.reizi norisināsies starptautiskais garīgās mūzikas festivāls "Sudraba zvani".

Festivāla laikā vairāk nekā 2000 dalībnieku no Baltkrievijas, Dānijas, Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Somijas un Ungārijas ar savām skanīgajām balsīm koncertos un konkursos pieskandinās Daugavpils koncertzāles un dievnamus. Jau par tradīciju kļuvušajos ansambļu un koru konkursos dažādās kategorijās saviem spēkiem mērosies vairāk nekā 50 kolektīvu, kurus vērtēs starptautiska žūrija. Konkursu fināls norisināsies svētdien, 11.janvārī, plkst. 15:00 Vienības namā. Tajā konkursu kategoriju laureāti sacentīsies par galvenās festivāla balvas – Grand Prix un 2000 eiro naudas balvas iegūšanu.

APSVEIKUMS

Aizraujošas animācijas filmas visai ģimenei

Daugavpilī, kinoteātrī „Renesanse” no 23. līdz 30. decembrim
Aizraujošas animācijas filmas visai ģimenei

Plkst. 13.00 „Burvju māja”


Pamests kaķēns, cenšoties patverties no vētras, iekļūst noslēpumainā savrupmājā pie burvju mākslinieka Lorensa. Tur viņš tiek pie vārda Pērkons un ātri sadraudzējas ar gandrīz visiem mājas jautrajiem iemītniekiem. Pērkonam tiek dota iespēja pierādīt visiem mājas iemītniekiem, ka viņš var būt noderīgs, palīdzot Lorensam nepazaudēt viņa māju...

Ziemassvētku pasākums bērniem „Ciemos pie rūķiem”

20.12. / 13.00 – Vienības nama koncertzālē
Ziemassvētku pasākums bērniem
„Ciemos pie rūķiem”

20. decembrī plkst. 13.00 Vienības nama koncertzālē bērnus, vecākus, vecvecākus un visus citus interesentus ciemos gaida rūķi, kuri sagatavojuši krāšņu, muzikālu uzvedumu „Ciemos pie rūķiem”. Pēc uzveduma būs iespēja iet rotaļās ar Ziemassvētku vecīti, izpausties radošajās darbnīcās, kopā ar rūķiem veidojot eglīšu rotājumus, kā arī nobaudīt rūķīšu tēju un smaržīgas piparkūkas.


Ar savu svētku sajūtu pasākuma laikā dalīsies Daugavpils Universitātes studentu teātris „Nākam gaismā” un Latviešu kultūras centra bērnu vokālā studija „ Pērlītes” (vad. Iveta Ustinskova).

Ieeja bezmaksas.

Informācija:
Latviešu kultūras centrs: tālr. 65426691, www.vienibasnams.lv

k.t. „RENESANSE” turpina tiešraides translāciju hokejā

13.12.  plkst. 14.00   DINAMO RĪGA – AVTOMOBILIST (Jekaterinburga)

22.12.  plkst. 17.30   DINAMO RĪGA – JOKERIT (Somija)

27.12.  plkst. 16.00   DINAMO RĪGA – DINAMO MINSKA (Baltkrievija)

Fanosim par savējiem k.t. „Renesanse” kopīgi radītā atmosfērā!

Biļetes cena    EUR 1.10

Afiša.

Info: k.t.”Renesanse” 65428424; www.vienibasnams.lv


Kalendārs