Vienibas namam 77perlenozimigakie pasakumi 2014
Jaunumi

BALTIJAS CEĻAM - 25

Atzīmējot Baltijas ceļa 25. gadadienu, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar partneriem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā īsteno projektu „BALTIJAS CEĻA STĀSTI”. Projekta mērķis ir līdz šī gada beigām aktīvi iesaistīt sabiedrību izpratnes veicināšanā par Baltijas ceļa notikumiem, apkopojot cilvēku atmiņu stāstus, lai tie kļūtu pieejami arī nākamajām paaudzēm gan virtuālajā vidē, gan muzeju kolekcijās.
 
Projekts aicina ikvienu laikabiedru fiksēt savu Baltijas ceļa pieredzi, neatkarīgi no tā, kādā veidā viņš Baltijas ceļu pieredzējis: ir piedalījies, izlēmis nepiedalīties, vai arī bijis dalībnieks kādā no atbalsta akcijām citur pasaulē.

Daugavpilī notiks Latgales Folkloras skolas nodarbības

Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa “Svātra” aicina Latgales folkloras kopu vadītājus un dalībniekus piedalīties Latgales Folkloras skolas meistarklasēs, kas norisināsies no šī gada 26.augusta līdz 15.decembrim Daugavpilī.

Nodarbību laikā Latgales Folkloras skolas dalībniekiem būs iespēja tikties ar Latvijas skatuviskajā mākslā plaši zināmiem māksliniekiem, profesionāliem etnomuzikologiem, mūzikas instrumentu spēles meistariem un tradīciju pārzinātājiem, piemēram, Zane Šmita, Kristīne Kārkle – Puriņa, Artūrs Uškāns, Inga Zeile u.c.

FOLKLORAS KOPA “SVĀTRA” XIV LATVIEŠU DZIESMU UN DEJU SVĒTKOS KANĀDĀ

Latviešu dziesmu svētku tradīcija uzsākta 1873. gadā un kopš tā laika dziesmu svētki notiek ik pa pieciem gadiem Latvijā. Mūsdienu Dziesmu un Deju svētku mākslinieciskuma un tautiskuma virsmērķis, kas īstenojas caur katru svētku dalībnieku, ir tautas nacionālās vienotības un identitātes kopīga apliecināšana un svinēšana. Tagad dziesmu svētki tiek rīkoti vairākās valstīs, kur vien dzīvo  latvieši.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ

Vienības nama koncertzālē
8.augustā plkst. 18.00
„IRINA BOGUŠEVSKA. RAIMONDA PAULA DZIESMAS. RAŽOTS LATVIJĀ”

Pirmo reizi Daugavpilī koncertēs viena no populārākajām intelektuālajām dziedātājām Krievijā - Irina Boguševska.

Koncertā viņa izpildīs savas autordziesmas un Raimonda Paula kompozīcijas. Skanēs mūzika no leģendārām teātra izrādēm (Māsa Kerija, Kabīrijas naktis, Elizabete – Anglijas karaliene), bērnu dziesmas no Latvijas Radio ansambļa „Dzeguzīte” repertuāra, kā arī skaņdarbi, kas oriģinālā rakstīti vīriešu balsij, bet sievietes balss skanējumā būs dzirdamas pirmoreiz.

Irinu Boguševsku mīl ne tikai kā dziedātāju par viņas neatkārtojamo juteklisko vokālu, kā komponisti par atmiņā paliekošām skaistām melodijām, bet arī kā dzejnieci. Vairāku Maestro dziesmu tekstus, kas sacerētas dažādos gados, Irina ir iztulkojusi krieviski pati. Koncertā piedalīsies arī Latvijas Radio bērnu vokālais ansamblis „Dzeguzīte” un kopā ar Irinu uz skatuves muzicēs latviešu mūziķi – Viktors Ritovs (klavieres), Artis Orubs (sitaminstrumenti), Gints Pabērzs (saksofons), Edvins Ozols (bass) un pianiste Svetlana Močalina (Maskava).

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā
7.augustā plkst. 19.30
PIENEŅU VĪNS (Rīga)

„Pieneņu vīns” ir funk-jazz-fusion grupa, izveidota 2005. gadā. Šobrīd grupa vieno sešus profesionālus mūziķus, kuri pastāvīgi pilnveido savas muzikālās prasmes, piedaloties projektos, festivālos un konkursos. Grupas dziesmu autori ir Evilena Protektore un Jurijs Koškins.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ

Vienības nama koncertzālē
7.augustā plkst. 18.00
PĒTERA ČAIKOVSKA ROMANCES

Rihards MAČANOVSKIS (basbaritons), Mārtiņš ZILBERTS (klavieres), Jurijs SAVKINS (vijole).

Muzikālais augusts Daugavpilī iesāksies ar Latvijas Nacionālās operas solista, daugavpilieša – Riharda Mačanovska un LNO mūziķu koncertu.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ

KINO PROGRAMMA

Šī gada 17.maijā Daugavpilī, kinoteātrī „Renesanse” noritēja I Starptautiskais īsfilmu kinofestivāls „Greipfrūts”. Uz filmu konkursu tika iesūtītas 26 filmas, 9 no tām - Rīgas un Daugavpils filmu veidotāju - tika atlasītas dalībai konkursā. Ārpus konkursa kārtas programmā piedalījās mūsu ārzemju viesi no Lietuvas - sabiedriskā kompānija „Litfilmas” un Krievijas - filmu festivāls „Vēstījums cilvēkam” (Sankt-Pēterburga).

Muzikālā augusta ietvaros aicinām visus iepazīties ar filmu programmu, kura tiks demonstrēta Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ – 2014

Ar muzikāliem pārsteigumiem Daugavpilī atkal ienāk augusts, tādēļ aicinām daugavpiliešus un pilsētas viesus kopā ar lieliskiem mūziķiem izjust klasiskās, džeza, akordeona, pūtēju un instrumentālās mūzikas valdzinājumu.

Koncertus rīko Latviešu kultūras centrs. Atbalsta: Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs un Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde.


PROGRAMMA:

XIII SENIORU DZIESMU UN DEJU FESTIVĀLS

DAUGAVPILĪ, 26. JŪLIJĀ
LATGALES NOVADA
XIII SENIORU DZIESMU UN DEJU FESTIVĀLS

Sestdien, 26. jūlijā plkst. 18.00 Daugavpils Olimpiskajā centrā notiks Latgales senioru XIII Dziesmu un deju festivāla „Skani, lepna dziesma, pāri novadu novadiem, tautu kopā saukdama, lielus darbus izdarīt, saticību veidojot” Lielkoncerts, kurā piedalīsies Latgales novada pensionāru apvienību mākslinieciskie kolektīvi: kori, vokālie ansambļi, deju kolektīvi, folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi, kā arī mazākumtautību ansambļi.


Kalendārs