puteju orkestris BalviLacēna ziemassvētki
Jaunumi

Latgales dziesmu svētki Daugavpilī

2015. gada 7.jūnijā plkst. 17:00 Daugavpilī, Stropu estrādē norisināsies Latgales dziesmu svētki „Mana zeme”.

Šis gads ir jubileju gads - Daugavpils pilsētai aprit 740. dzimšanas diena, savukārt Latgales dziesmu svētkiem – 75 gadi, kas tiks svinēti pilsētas svētku noslēguma dienā, 7.jūnijā. Svētkos piedalīsies turpat 100 kolektīvi un gandrīz 3000 dalībnieki no Latgales un citiem Latvijas novadiem. Koncerta „Mana zeme” dalībnieki būs jauktie, sievu, vīru kori, pūtēju orķestri, tautas mūzikas kolektīvi un deju ansambļi. Būtiski, ka visas kolektīvu grupas ir Daugavpils dalībnieku pārstāvētas.

II starptautiskais īsfilmu kinofestivāls GREIPFRŪTS

28., 29., 30. maijā un 1. jūnijā kinoteātrī RENESANSE notiks II starptautiskais īsfilmu kinofestivāls GREIPFRŪTS.

Festivāla programma:

28. maijā plkst. 18:00 – konkurss POP CLIP GREIPFRŪTS.
Daugavpils jauno video klipu veidotāju darbu prezentācija. Uzvarētāju noteiks skatītāju balsojums.

Koncerts „Viens un divi... Desmit!”

08.05. /16.00 Vienības nama koncertzālē
Mātes dienai veltīts Daugavpils 3.vidusskolas kora un latviešu tautas deju kolektīva 10 gadu jubilejas koncerts „Viens un divi... Desmit!”

8. maijā plkst. 16.00 Vienības nama koncertzālē notiks Mātes dienai veltīts Daugavpils 3.vidusskolas kora un latviešu tautas deju kolektīva 10 gadu jubilejas koncerts.

SPĒKA DZIESMAS

16. 05. / 18.00 Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē
Kopdziedāšana ar folkloras kopu „SVĀTRA”
SPĒKA DZIESMAS

Muzeju nakts ievadā Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē visi tiek aicināti uz enerģētiski stipru tautasdziesmu kopdziedāšanu.

Ievas SALIETE Fantāzijas klavesīnam

17. 05. / 12.00 Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē
Ievas SALIETE / Fantāzijas klavesīnam

Pirmo reizi Daugavpilī ir unikāla iespēja dzirdēt lielisko mūziķi Ievu Salieti solo koncertā „Fantāzijas klavesīnam”, kas notiks svētdien, 17. maijā plkst. 12.00 Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē.

Dobeles zemessargu ansamblis

3.05. / 15.00 Vienības nama koncertzālē
Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 25. gadadienai veltīts svinīgs sarīkojums, kurā koncertēs Dobeles zemessargu ansamblis.

Aicinām ikvienu patriotiskās dziesmas cienītāju svētdien, 3. maijā pl. 15.00 Vienības nama koncertālē  paklausīties  mūsu viesu, Dobeles zemessargu muzikālo sniegumu.
Zemessardzes 51. kājnieku bataljona vīru ansamblis ,,Dobeles zemessargi" par savu dzimšanas dienu uzskata 1995. gada 11. novembri, kad notika pirmā ansambļa koncerts. Ansambļa koncertprogrammā – sākot no dažādu laiku karavīru dziesmām mūsdienīgos aranžējumos līdz mūsdienu komponistu darbiem. Programmā ietvertas ne tikai nopietnas, bet arī jautras un pat drastiskas dziesmas, kopumā to visu varētu nosaukt – MILITĀRAIS ŠLĀGERIS.

DAUGAVAS PĒRLE

STARPTAUTISKAIS BĒRNU UN JAUNIEŠU MŪZIKAS KONKURSS
“DAUGAVAS PĒRLE”
Daugavpilī, 2015. gada 16. maijā

Šī gada 16. maijā Daugavpils teātrī norisināsies III starptautiskais bērnu un jauniešu mūzikas konkurss „Daugavas pērle”, kurā dalību ņems vairāk kā 70 konkursanti no Latvijas, Lietuvas, Somijas un Baltkrievijas.

Dokumentālā filma PELIKĀNS TUKSNESĪ

4. maijā plkst. 14.00 – Kinoteātrī „Renesanse”
Dokumentālā filma PELIKĀNS TUKSNESĪ

Pelikāns tuksnesī ir vēstījums par valsti valstī, Latgali, kas iezīmē Eiropas Savienības tālāko austrumu robežu. Reizēm tā atgādina ūdeņiem ieskautu salu, bet reizēm tuksnesi, kurā ieputināts šķirsts ar izglābto cilvēci. Tajā valda visaugstākā garīgā spriedze Latvijā – šis ir katoļu reģions, kas pilns ar pareizticīgajiem, vecticībniekiem un sagrautiem jūdu dievnamiem.

LATVIJAS REPUBLIKAS NEATKARĪBAS 25. GADADIENAS ATJAUNOŠANAS SVINĪBAS DAUGAVPILĪ

4. MAIJS

Plkst. 14.00 – Kinoteātrī „Renesanse”
Dokumentālā filma „Pelikāns tuksnesī”

Pelikāns tuksnesī ir vēstījums par valsti valstī, Latgali, kas iezīmē Eiropas Savienības tālāko austrumu robežu. Reizēm tā atgādina ūdeņiem ieskautu salu, bet reizēm tuksnesi, kurā ieputināts šķirsts ar izglābto cilvēci. Tajā valda visaugstākā garīgā spriedze Latvijā – šis ir katoļu reģions, kas pilns ar pareizticīgajiem, vecticībniekiem un sagrautiem jūdu dievnamiem. Filma vienlaikus ir tādas zemes portrets, kuru veido cilvēki, dzīves garīgais un fiziskais ekstrēmisms un gluži kristīga augšāmcelšanās. Režisors: Viesturs Kairišs. Gads: 2013, garums: 68 min.

Pasaules čempionāta hokejā tiešraides translācija
Kinoteātris „RENESANSE” no 1. līdz 17. maijam aicina apmeklēt Pasaules čempionāta hokejā tiešraides translāciju:


Kalendārs