Rothko in JazzMarija Naumova
Jaunumi

JAUNIEŠU SADANCIS „DEJU PUTENĪ”

27.02. / 17.00
Vienības nama koncertzālē
JAUNIEŠU SADANCIS „DEJU PUTENĪ”

Latviešu kultūras centra Deju ansamblis „Laismeņa” /vad. Diāna Soldāne/ pulcē draugus no dažādām Latvijas pusēm, lai vienotos jautrā, nebēdnīgā un košā deju putenī.

Jauniešu sadancī „Deju putenī” tiksies tautas deju ansamblis „Svīta” /vad. Gatis Konrads/ no Tukuma, jauniešu deju kolektīvs „Zemgaļi” /vad. Līga Ozola, repet. Daina Mestere/ no Jelgavas, jauniešu deju kolektīvs „Mārupe” /vad. Rolands Levics/ no Mārupes, Preiļu novada kultūras centra un Preiļu valsts ģimnāzijas jauniešu deju kolektīvs „Dancari” /vad. Ilze Broka/, jauniešu deju kolektīvs „Labrīt” /vad. Antonija Stalidzāne/ no Ilūkstes, jauniešu deju kolektīvs „Lāse” /vad. Aina Razminoviča/ no Bebrenes un Latviešu kultūras centra bērnu deju kolektīvs „Pienupīte” /vad. Inese Zuģicka/ no Daugavpils.

Daugavpilī būs skatāms koncertuzvedums „Spraud man puķi…” - biļetes izpārdotas

Šī gada 6.martā plkst. 16:00 Daugavpils Vienības nama koncertzālē notiks ikgadējais Pavasara koncerts, kas veltīts sievietēm. Šoreiz tas būs teatrāls koncertuzvedums „Spraud man puķi…”.
 
Kā norāda uzveduma veidotāji, „Izklaides producentu grupa 7”: ”„SPRAUD MAN PUĶI...būs teatrāls koncertuzvedums, veidots no teju 25 izrāžu dziesmām, kur savu asprātīgo, vienmēr trāpīgo, dziļi izjusto un reizēm tik trausli sentimentālo dzejas domu teicis Jānis Peters. Un par teātra dziesmu trūkumu ar šī dzejnieka vārdiem sūdzēties patiesi nevaram. „Šerloks Holmss”, „Trīnes grēki”, „Māsa Kerija”, „Dekamerons”, „No saldenās pudeles”, „Draudzes bazārs”, „Minhauzena precības”, „Seši mazi bundzenieki”, „Preilenīte”, „Sirano de Beržeraks”, „Kabīrijas naktis”, „Nāc pie puikām”, „Trīs draugi”, „Sprīdītis”, „Un atkal Pifs”, „Satikšanās”, „Latgola.lv”, „Meldermeitiņa”, „Šveiks”, „Dāmu paradīze”, „Stikla kalns”, „Varkaļu pagasta skolotājs” – lūk, izrādes, kas savulaik pulcējušas un dažas – jaunākās  vēl aizvien pulcē pilnas skatītāju zāles teātros.

SKAISTĀKĀS DZIESMAS FRANČU VALODĀ!

11.03. / 15.30 Latviešu kultūras centra Mazajā zālē
SKAISTĀKĀS DZIESMAS FRANČU VALODĀ!

Katru gadu 20. martā pasaulē svin starptautisko Frankofonijas dienu. Par cik vienas dienas ietvaros nav iespējams parādīt Francijas kultūras daudzveidību, pasākumu virkne notiek visu mēnesi. Arī Daugavpilī marts noritēs Frakofonijas zīmē. Šogad pilsētā notiks Francijas viesmākslinieku koncerti, izstādes un tikšanās ar franču viesiem.

Tautas mūzikas koncerts PAVASARI GAIDOT

4.03. / 18.00 Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē
Tautas mūzikas koncerts PAVASARI GAIDOT

Vienības nama koncertzālē notiks tautas mūzikas koncerts „Pavasari gaidot”, kurā divas atraktīvas muzikālas grupas - Tautas mūzikas ansamblis RAKARI (Daugavpils), vadītājs Ēvalds Daugulis un Jauniešu post-folkloras grupa RIKŠI (Rēzekne), vadītājs Ēriks Zeps ieskandinās pirmās vēsmas pavasarim.

Abu kolektīvu koncertprogrammas veidotas stilistiski dažādās manierēs - no klasiski romantiskām tautas melodiju apdarēm līdz brīvi veidotām kompozīcijām, kuru saknes sniedzas latgaliešu un latviešu tautas mūzikas mantojumā.

Franču kinokoncerts MISTER MÉLIÈS & GEO SMILE

9.03. / 18.00 Vienības nama koncertzālē
Franču kinokoncerts MISTER MÉLIÈS & GEO SMILE

Kino, maģija vai abi vienlaicīgi?

Uz skatuves viens aiz otra novietoti videoekrāni, kas sniedz dziļuma ilūziju: nav īsti saprotams, uz kura tieši tiek projicēti attēli. Trīs dzīvespriecīgi mūziķi, jokdaris un videomākslinieks aicina skatītājus iepazīt kinoizrādes pioniera Žorža Meljesa (1861-1938) brīnumaino pasauli. Šis ģeniālais kinorežisors bija neparasta un daudzpusīga personība: cilvēks – orķestris, iluzionists, scenārists, producents, ilustrators, mehāniķis un, protams, režisors. Tieši viņš, ienācis filmu industrijā no šovbiznesa un burvju mākslas pasaules, radīja pirmos specefektus kino vēsturē.

Konkurss „Daugavpils Cālis 2016”

Aicinām pieteikties konkursam
„Daugavpils Cālis 2016”!

Daugavpils mazie vokālisti vecumā līdz 5 gadiem (ieskaitot) tiek aicināti pieteikties dalībai konkursā „Daugavpils Cālis 2016”, kas norisināsies šī gada 5. martā plkst. 12.00 Daugavpils Latviešu kultūras centrā (Rīgas iela 22a).

Konkurss “DAUGAVAS PĒRLE”

STARPTAUTISKAIS BĒRNU UN JAUNIEŠU MŪZIKAS KONKURSS
“DAUGAVAS PĒRLE”
Daugavpilī, 2016. gada 14. maijā

Aicinām estrādes dziesmu izpildītājus uz starptautisko bērnu un jauniešu mūzikas konkursu “Daugavas pērle”, kas notiks 2016. gada 14. maijā Daugavpilī. Konkurss norisināsies jau ceturto gadu. Savā pastāvēšanas laikā tas ir pulcējis konkursantus no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Somijas.

VAKARĒŠANA

4.02. / 18.30 Daugavpilī,
Latviešu kultūras centra kafejnīcā (Rīgas ielā 22a)
VAKARĒŠANA

4.02.2016. Latviešu kultūras centra kafejnīcā Latviešu kultūras centra folkloras kopa „Svātra”, Daugavpils novada Kultūras centra folkloras kopa „Dyrbyni” un katoļu priesteris Rodions Doļa aicina uz VAKARĒŠANU.

Vakarēšanas pirmajā daļā (plkst. 18.30) visi tiek aicināti uz enerģētiski stipru tautas dziesmu kopdziedāšanu. Šādas tautasdziesmas ir meditatīvs garīgā spēka avots. Tās palīdz sakārtot un harmonizēt savu iekšējo pasauli. Tautasdziesmas tiks skandētas kokles pavadījumā, jo tieši kokles radītajām skaņām piemīt spēja dzidrināt gaisu un enerģētiski attīrīt vidi. Kopdziedāšanas laikā ikviens līdzdziedātājs gūs patīkamu miera sajūtu, uzņems spēku ikdienas gaitām un vakara dančiem.

Koncerts NBS 007

28.01. / 18.00 Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē
„NBS 007” meklējot nenotveramos ar Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestri,
Valteru PŪCI un Ralfu EILANDU

 „Aģenta 007 uzdevumi, kā zināms no neskaitāmām kinofilmām, ir bijuši visādi. Taču šajā programmā viņam nevajadzēs, kā teiks viņa boss M, šaut, lekt, skriet, kauties, braukt ar auto. Šodien vajadzēs nodarbināt galvu un kustināt smadzenes, jo Aģenta 007 kāda svarīga misija būs jāveic neparastā vietā - koncertzālē. Tieši tāpēc Aģents 007 iepazīs pūtēju orķestri, sadraudzēsies ar kādu čellistu un liks lietā savas spējas atdarināt citus cilvēkus.

JAUNGADA MUZIKĀLAIS KOKTEILIS

8. 01. / 18.00 Daugavpilī,
Vienības nama koncertzālē
JAUNGADA MUZIKĀLAIS KOKTEILIS

2016.gads Vienības nama koncertzālē iesāksies ar koncertu „Jaungada muzikālais kokteilis”, kurā izskanēs pasaules populārākās Ziemassvētku dziesmas.


Kalendārs