Marija Naumova
Jaunumi

PŪTĒJU ORĶESTRIS „BALVI” DAUGAVPILĪ

28.11. / 15.00 Vienības nama koncertzālē
PŪTĒJU ORĶESTRIS „BALVI” DAUGAVPILĪ

Daugavpils 740. gadskārtā Latviešu kultūras centrs ielūdz māksliniekus no Latvijas novadiem. Šoreiz mūsu pilsētā viesosies latgalieši – Balvu kultūras centra Tautas pūtēju orķestris „Balvi” Egona Salmaņa vadībā. Kultūras projektu „Latvijas novadi Daugavpilī” atbalsta Daugavpils pilsētas dome.

Izrāde bērniem LĀCĒNA ZIEMASSVĒTKI

1.12. / 14.00 Vienības nama koncertzālē
Izrāde bērniem LĀCĒNA ZIEMASSVĒTKI

Daugavpils 740. gadskārtā, Latviešu kultūras centrs ielūdz māksliniekus no Latvijas novadiem. Šoreiz mūsu pilsētā viesosies kurzemnieki - Liepājas Leļļu teātris. Kultūras projektu „Latvijas novadi Daugavpilī” atbalsta Daugavpils pilsētas dome.

Lācēna Ziemassvētki” ir izrāde par mazu, ziņkārīgu Lācēnu un viņa krāsainajiem, bezgala interesantajiem piedzīvojumiem.

Koncerts AUDIET MANI KAROGĀ

12.11. / 18.00
Vienības nama koncertzālē
Latviešu kultūras centra kolektīvu tautas mūzikas un deju koncerts
AUDIET MANI KAROGĀ

(..)Audiet mani karogā
Sarkanbaltisarkanā -
Nezudīs nemūžam mums sarkanbaltisarkanās
mūsu tautas svētās mājas.(..)
   / Andrejs Eglītis/

DAUGAVPILĪ IZSKANĒJIS XIV STARPTAUTISKAIS AKORDEONA MŪZIKAS FESTIVĀLS

No 22. līdz 24.oktobrim Daugavpilī norisinājās XIV starptautiskais akordeona mūzikas festivāls, kura laikā notika virkne dažādu koncertu, metodiskais seminārs un Valērijas Hodukina IX Starptautiskais jauno izpildītāju konkurss.

Trīs dienu laikā festivāla apmeklētajiem bija iespēja baudīt gan jaunu izpildītāju, gan dažādu starptautisko konkursu laureātu un atzītu mākslinieku no Baltkrievijas, Krievijas Latvijas, Lietuvas un Polijas sniegumu. Festivālā piedalījās tādi mākslinieki kā trio „Symetrio” (Polija), duets „Fantāzija” (Krievija), Bajānistu un akordeonistu orķestris „LAD” (Baltkrievija), Daugavpils Akordeonistu orķestris (Latvija), Zanes Ludboržas Mūzikas skolas akordeonistu orķestris (Latvija), Nikolajs Ovčiņņikovs (Krievija), Raimonds Ungurs (Lietuva) u.c.

Kamerkoris „Muklājs” koncertā „Ar Laimeņu runojūt”

8.11. / 15.00 Vienības nama koncertzālē
Kamerkoris „Muklājs” koncertā „Ar Laimeņu runojūt”

Svētdien, 8. novembrī, Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē plkst. 15.00 kamerkoris „Muklājs” iepazīstinās ar izdošanai sagatavoto latgaliešu dziesmu disku „Ar Laimeņu runojūt”. Koncertā tiks atskaņotas diskā ierakstītās un citas latgaliešu dziesmas no „Muklāja” repertuāra.

II LATVIJAS ORĶESTRU ASOCIĀCIJAS FESTIVĀLS

2015. gada 6. - 7. novembrī
Daugavpilī,  Vienības nama koncertzālē

6. novembrī pl. 18.00 Atklāšanas koncerts
7. novembrī pl. 15.00 Noslēguma koncerts

Latvijas Orķestru asociācija (LOA) sadarbībā ar Daugavpils Latviešu kultūras centru un Daugavpils pilsētas domi organizē II Latvijas Orķestru asociācijas festivālu. Festivālā kopā piedalīsies apmēram 600 dalībnieku no 17 jauniešu simfoniskajiem un kamerorķestriem. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt jauniešu orķestrus no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem, kā arī vieskolektīvu no Igaunijas.

SAVU SKANĒJUMU DAUGAVPILĪ UZSĀKS XIV STARPTAUTISKAIS AKORDEONA MŪZIKAS FESTIVĀLS

No 22. līdz 24.oktobrim Daugavpilī norisināsies XIV starptautiskais akordeona mūzikas festivāls, kura laikā notiks virkne dažādu koncertu, Valērijas Hodukina IX Starptautiskais jauno izpildītāju konkurss, metodiskais seminārs, kā arī akordeona mūzikas krodziņš.

Trīs dienu laikā festivāla apmeklētajiem būs iespēja baudīt gan jaunu izpildītāju, gan dažādu starptautisko konkursu laureātu un atzītu mākslinieku no Baltkrievijas, Krievijas Latvijas, Lietuvas un Polijas sniegumu. Festivāla atklāšana notiks 22.okotbrī plkst. 18:00 Vienības nama koncertzālē.

Daugavpils jauniešu kori aicina uz sadziedāšanos!

16.10./ 18.00
Vienības nama koncertzālē
Daugavpils jauniešu kori aicina uz sadziedāšanos!

Piektdien, 16.oktobrī plkst. 18:00 Daugavpils Vienības nama koncertzālē notiks Daugavpils jauniešu koru sadziedāšanās, kas tiek rīkota atceroties 11. Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus 2015.

Profesionālā pūšamo instrumentu orķestra „DAUGAVA” un diriģenta Arnolda GRĪNBERTA jubilejas koncerts

15.10. / 18.00 Vienības nama koncertzālē
Profesionālā pūšamo instrumentu orķestra „DAUGAVA”
un diriģenta Arnolda GRĪNBERTA jubilejas koncerts

Daugavpils Profesionālais pūšamo instrumentu orķestris „Daugava” svin savu 30 gadu jubileju. Orķestris ir dibināts 1985. gadā diriģenta Raimonda Igolnieka vadībā, no 2009.gada kolektīvu vada un koncertprogrammas veido diriģents Arnolds Grīnberts.

Uzsākts darbs pie grāmatas par Terēzi Broku veidošanas

Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde, sadarbojoties ar literāti un žurnālisti Annu Rancāni, ir uzsākusi darbu pie pētnieciskā darba veikšanas un materiālu apkopošanas, kas turpmāk tiks izmantots grāmatas par Terēzi Broku veidošanā.

Patiecoties Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2015“ atbalstam Daugavpilī tiek realizēts projekts ”Pētnieciskā darba veikšana un materiāla apkopošana par Terēzi Broku un viņas ieguldījumu Latgales koru mūzikas attīstībā”. Projekta mērķis ir nodrošināt Latgales kultūras mantojuma, vērtību, tradīciju saglabāšanu un attīstību, veicot pētniecisko darbību un materiālu apkopošanu par Terēzi Broku un viņas ieguldījumu Latgales kora mūzikas attīstībā.


Kalendārs