Jaunumi

Ādolfa Adāna balets ŽIZELE

14.05. / 16.00 Daugavpils Kultūras pilī (Smilšu ielā 92)
LATVIJAS NACIONĀLAIS BALETS
Ādolfa Adāna balets ŽIZELE

Ādolfa Adāna balets ir pirmais lielais romantisma laikmeta balets un viens no retajiem šī laikmeta baletiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Kādas H.Heines poēmas iedvesmots, Teofils Gotjē uzrakstīja baleta libretu vienas nakts laikā. Izlasījis libretu, Adāns mūziku sacerēja vienas nedēļas laikā. Tāpēc gan Žizeles mūzikā, gan sižetā izteikti jūtams romantiskā noskaņojuma izteiksmes veids – lauku ciemata idille ar piecpadsmit gadus vecās, naivās meitenes Žizeles pirmo iemīlēšanos – viņas nodotā mīlestība, kam seko ārprāts un nāve – baisi skaistā pēcnāves pasaule ar daiļajām villām, mirušo jaunavu gariem, kas naktīs vīriešiem liek dejot līdz nāvei – un beigās mīlestība, kas tomēr spēj uzveikt nāves nolemtību.

Jauktā kora DAUGAVA 60 gadu jubilejas koncerts

3. 05. / 18.00 Vienības nama koncertzālē
Jauktā kora DAUGAVA 60 gadu jubilejas koncerts

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svinību ietvaros savu 60 gadu jubilejas koncertu sniedz Latviešu kultūras centra jauktais koris „Daugava”. Mākslinieciskais vadītājs Jevgeņijs Ustinskovs.

BVS “Pērlītes” piedalās I Baltijas valstu mūzikas festivālā Panevēžā

Šī gada 2. aprīlī Panevēžā (Lietuva) notika I Baltijas valstu mūzikas festivāls – konkurss „Rising Star”. Konkursā piedalījās 63 dalībnieki no Lietuvas un Latvijas, kuri tika sadalīti trīs vecuma kategorijās.
 
Konkursā veiksmīgi uzstājās divas Daugavpils Latviešu kultūras centra bērnu vokālās studijas „Pērlītes” grupas un soliste Jana Zabarovska (vadītāja Iveta Ustinskova). Abas grupas un soliste ieņēma 1. vietas savās vecuma kategorijās.
 
Kolektīva vadītāja Iveta Ustinskova

PAVASARA DŽEZA KONCERTS

28.04. / 18.00 Vienības nama koncertzālē
PAVASARA DŽEZA KONCERTS

Džezs, džezs, džezs…
Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē skanēs džezs!


Lai arī nākamais džeza festivāls „Jazz Joy Spring” Daugavpilī ienāks tikai 2017.gada pavasarī, uz kuru sabrauks mūziķi no daudzām valstīm, šogad džeza skaņu pavasara sūtņos mums spēlēs muzikālie bigbendi no Viļņas un Daugavpils.

DŽEZA MŪZIKAS SAJŪTĀS…

20.04. / 18.00 Vienības nama koncertzālē
DŽEZA MŪZIKAS SAJŪTĀS…

Šī gada 20. aprīlī pulksten 18.00 Vienības nama koncertzālē notiks interaktīvs pasākums „Džeza mūzikas sajūtās...”

Pasākums sevī ietver koncertu džeza mūzikas ritmos, dažādu mākslas veidu sintēzē un radošās darbnīcas.

Mūzikas ceļojuma skaistumā un krāšņumā izzināsim, bagātināsim savu sajūtu, emociju, jūtu gammu, un to īstenot palīdzēs Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultātes docētāji un studenti, kā arī Daugavpils mākslinieki.

Nāciet! Būs interesanti!

Ieeja bezmaksas

Koncerts “SAIME” DRAUGU LOKĀ

9.04. / 17.00 Vienības nama koncertzālē
Tautas deju kolektīvu sadraudzības koncerts
“SAIME” DRAUGU LOKĀ

Latviešu kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Saime” (vadītāja Lilija Graudiņa) laipni aicina uz ikgadējo tautas deju koncertu, kurā ar savu dejotprieku dalīsies kolektīvi no Bauskas – “Līdums”, vadītājs Arvils Noviks, no Jumpravas – “Saime”, vadītāja Aija Ērgle, no Rēzeknes – “Dziga”, vadītājs Ilmārs Dreļs, no Ilūkstes – “Pilskalne”, vadītāja Antonija Stalidzāne, no Dobeles – “Dieveris”, vadītājs Arvils Noviks.

Koncerts NOPIETNI PA JOKAM

31.03. / 18.00 Vienības nama koncertzālē
Daugavpils akordeonistu orķestra koncerts
NOPIETNI PA JOKAM

Šī gada 31.martā plkst. 18.00 Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē Daugavpils akordeonistu orķestris aicina paust prieku un raisīt pozitīvas emocijas sevī, savos draugos un paziņās. Tam viņi ir sagatavojuši lielisku koncertu ar nosaukumu „Nopietni pa jokam”, kas tiks atskaņots joku dienas – 1. aprīļa priekšvakarā.

Priecāties un dāvāt citiem smaidu – tā ir sen pārbaudīta veiksmes un labsajūtas formula, un šoreiz, muzikālā izpausmē šo brīnišķīgo veiksmes un labsajūtas formulu izspēlēs akordeonistu orķestra mūziķi kopā ar solistiem: Martu Bozoviču (vokāls), Kristīni Rusakoviču (akordeons), Alekseju Hodukinu (klavieres), Staņislavu Kozlovski (bass) un koncerta māksliniecisko vadītāju, orķestra diriģenti Tatjanu Saratovu.

Koncerts LIELDIENU GAIDĀS

23.03./18.00
Vienības nama koncertzālē
Daugavpils Kamerorķestris koncertā
LIELDIENU GAIDĀS

Tuvojoties Lieldienām, Vienības nama koncertzālē būs iespēja apmeklēt garīgās mūzikas koncertu Daugavpils Kamerorķestra izpildījumā.

Koncertprogramma LIELDIENU GAIDĀS piedāvā Arkandželo Korelli, Antonio Vivaldi, Henrija Pērsela un Johana Sebastiāna Baha skaistākos instrumentālos un vokālos opusus.

Izskanējis mazo vokālistu konkurss „Daugavpils Cālis 2016”

Šī gada 5. martā ar pavasarīgām dziesmām Latviešu kultūras centra balkonu pieskandināja mazo vokālistu konkursa „Daugavpils Cālis 2016” dalībnieki.

Rossini: MISERERE

20.03. / 13.00 Daugavpils Jaunavas Marijas
Bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcā
Rossini: MISERERE

Pūpolu svētdienā, Daugavpils Jaunavas Marijas Bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcā notiks koru garīgās mūzikas koncerts Latviešu kultūras centra vīru kora „Forte” (diriģents Jevgeņijs Ustinskovs) un vīru kora „Ķekava” (diriģents Arvīds Platpers) izpildījumā.

Solisti: Lāsma Sondore, Māris Evalds, Maksis Krilovs. Koncertmeistare Ilze Arne.
Koncerta diriģenti: Arvīds Platpers un Jevgeņijs Ustinskovs.


Kalendārs