MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 1. 08. 2013.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ
1. 08. 2013.

1. augustā (ceturtdien) Daugavpilī, Muzeja ielā (pie Dubrovina parka) – Muzikālais augusts Daugavpilī iesāksies plkst. 17.30 ar Rīgas džeza orķestra „Mirage Jazz Orchestra” koncertveltījumu „Mana pasaule” izcilajam  Latvijas trompetistam, aranžētājam un komponistam Gunāram Rozenbergam. Orķestra mākslinieciskais vadītājs – Lauris Amantovs.

Muzikālā vakara turpinājumā plkst.19.00 klausīsimies mīlestības dziesmu stāstu dueta „Viņš un Viņa” izpildījumā. Freds Ormēns - saksofons, vokāls (Francija), Ilze Lejiņa - saksofons, vokāls (Latvija).

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ

2013. gada 1., 8., 16., 22. 27., 28. un 29. augustā Daugavpilī koncertus sniegs Latvijā pazīstami mūziķi, solisti, orķestri un tango dejotāji.

Cienījamie pilsētas viesi, Muzikālā augusta koncertu dienās brauciet uz Daugavpili jau no paša rīta! 738 gadus vēsturiskiem notikumiem bagātā pilsēta sagaidīs jūs ar Daugavu, Dinaburgas cietoksni, sakoptu pilsētvidi, ar arhitektūras sarkano ķieģeļu, klasicisma, baroka un jūgendstila ēku savdabību ar baznīckalnu, mūsdienu tirdzniecības centru piedāvājumiem un daugavpiliešu viesmīlību.

Projekta “Daugavpils-Vitebska: kultūras sadarbība un attīstība” noslēguma seminārs

Daugavpilī, Latviešu kultūras centrā,
28.jūnijā pl.11.00
Projekta “Daugavpils-Vitebska: kultūras sadarbība un attīstība”
noslēguma seminārs

No 2011. gada decembra līdz 2013. gada 30. jūnijam Daugavpils Latviešu kultūras centrs (LKC) sadarbībā ar Vitebskas Valsts iestādi „Kultūras centrs „Vitebska””” (Baltkrievija) ir realizējis Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta projektu “Daugavpils-Vitebska: kultūras sadarbība un attīstība” (LLB-1-072).

Gaisma līgo Latvijā!

Daugavpilī, skvērā pretī Vienības laukumam 30. jūnijā plkst. 13.15
Gaisma līgo Latvijā!

30. jūnijā, dienvidū, kad saule atrodas visaugstāk, aicinām kopīgi ieskandināt XXV Vispārējos Latviešu dziesmu un XV deju svētkus!

Plkst. 13.18 svinīgi pacelsim svētku karogu, kura zīmi ar latviešu tautasdziesmu „Aiz ezera balti bērzi” Staņislava Broka apdarē iedziedājis Latviešu kultūras centra jauktais koris „Daugava” (diriģents –  XXV Vispārējo Latviešu dziesmu un XV deju svētku virsdiriģents Jevgeņijs Ustinskovs).

LĪGOSIM STROPU ESTRĀDĒ!

Daugavpilī, 23. jūnijā plkst. 20.00
LĪGOSIM STROPU ESTRĀDĒ!

23. jūnijā aicinām daugavpiliešus un pilsētas viesus līgot Stropu estrādē.

No plkst. 19.00 sāks darboties svētku tirdziņš.


Plkst. 20.00 - tautas mūzikas un deju koncerts „Rūtoj saule, rūtoj mēness” ar folkloras dziesmu un deju kopas „Svātra”, jauniešu deju kolektīva „Laismeņa”, vidējās paaudzes deju kolektīva „Saime” un Vitebskas valsts iestādes „Kultūras centrs „Vitebska”” Baltkrievijas Republikas Nopelniem bagātā amatiermākslas deju ansambļa „Ļavoņiha” un jauniešu tautas teātra „Koļeso” piedalīšanos.

Ielīgošana - „Zem ozola kuplajiem zariem”

Daugavpilī, Dubrovina parkā
20. jūnijā plkst. 17.00
Ielīgošana - „Zem ozola kuplajiem zariem”

20. jūnijā plkst. 17.00 aicinām daugavpiliešus un pilsētas viesus uz skaistāko parku Daugavpilī, lai kopā ar Latviešu kultūras centra kolektīviem ieskandinātu tuvojošos vasaras saulgriežu svētkus – Jāņus. Ielīgosim svētkus, rotāsim parka ozolus, vīsim Jāņuzāļu vainagus, garšosim ķimeņu sieru, maizes saldo dziru un putojošo alu.

SVĀTRA MUZICĒS VISLATVIJAS GODU SAIMNIEČU SAIETĀ

SVĀTRA MUZICĒS VISLATVIJAS GODU SAIMNIEČU SAIETĀ
2013. gada 25. maijā plkst. 12.00 – 18.00 Rīgā, Mežaparkā notiks „Latviešu godu saimnieču saiets”.

Šādi svētki Latvijā notiks pirmo reizi. Saietā darbosies Latgales, Vidzemes, Kurzemes un Zemgales GODU SĒTAS, kurās saimnieces piedāvās katram novadam raksturīgākos ēdienus. Lai godu saimnieces svētkos sevi izrādītu, viņas apmeklētājiem atklās prasmes ēdienu gatavošanā, stāstīs par dažādiem godu rituāliem, tradīcijām un ieražām. Norisi atraktīvu padarīs saimnieču sacensības vistu plūkšanā, kartupeļu mizošanā, bliņu mešanā, maizes mīcīšanā un citas interesantas izdarības.

Konkurss „Daugavas pērle”

Starptautiskais bērnu un jauniešu mūzikas konkurss
„Daugavas pērle”
 
2013. gada 12. maijā Latviešu kultūras centrs Daugavpils teātrī rīkoja I starptautisko bērnu un jauniešu mūzikas konkursu „Daugavas pērle”.
 
Konkursā dalību ņēma bērni un jaunieši no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas, kopā 34 konkursanti. Dalībnieki tika iedalīti 4 grupās: A1 – solisti vecumā no 6 līdz 11 gadiem, A2 – solisti no 12 līdz 17 gadiem, B1 – bērnu vokālie ansambļi, B2 – jauniešu vokālie ansambļi.

FINĀLA LĪGAS FUTBOLĀ TIEŠRAIDES TRANSLĀCIJA

LAISMEŅA 25 gadu jubilejas koncerts DEJOJAM! IZBAUDĀM! PRIECĒJAM!

Vienības nama koncertzālē 18. maijā plkst. 16.00
Latviešu kultūras centra jauniešu deju kolektīva LAISMEŅA
25 gadu jubilejas koncerts
DEJOJAM! IZBAUDĀM! PRIECĒJAM!

Laismeņa – paši pirmie gaismas stari, kas rītausmā izlaužas pie apvāršņa, tieši tāds ir arī JDK „Laismeņa” – gaišs, prieka pilns un dzirkstošs. Šī gada 18. maijā JDK „Laismeņa”  un  vadītāja Diāna Soldāne aicina  ikvienu tautas dejas un kolektīva atbalstītāju un cienītāju uz savu 25 gadu jubilejas koncertu, kurā kopā ar sadraudzības kolektīviem  izdejos pašu un skatītāju mīļākās dejas.Kalendārs