Dokumentālā filma NĀC AR MANI PADEJOT!

Daugavpilī, kinoteātrī “Renesanse”
12. novembrī pl.14.30
Dokumentālā filma NĀC AR MANI PADEJOT!
Režisors Dzintars Dreibergs

Filma ir tapusi „X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku” laikā, kad filmēšanas grupa septiņas dienas un naktis sekoja līdzi deju kolektīva vecāko klašu grupai - mēģinājumos, koncertos, Rīgā pavadītajā svētku ikdienā un ballītēs. Filma atspoguļo unikālus notikumus no mūsdienu jauniešu dzīves, tautas deju kolektīva ikdienas un dziesmu un deju svētku aizkulisēm.

Dokumentālā filma MĀRA

Daugavpilī, kinoteātrī “Renesanse”
9. novembrī pl.15.00
Dokumentālā filma MĀRA
Režisore Krista Burāne

Filma seko līdz režisores Māras Ķimeles attiecībām ar vecomammu, dēlu un darbu, dokumentējot teātra kā nereālas realitātes tapšanu ne tikai uz skatuves, bet arī ikdienas dzīvē. Visi šīs dokumentālās filmas varoņi tēlo - daži vairākas lomas, daži arī paši sevi.

Instrumentālās mūzikas koncerts VOYAGE

16. oktobrī plkst. 18.00,
Daugavpils Mūzikas vidusskolā
instrumentālās mūzikas koncerts
VOYAGE

III Mūzikas un Mākslas festivāla Daugavpils ReStArt 2014 ietvaros piedāvājam muzikāli atraktīvu ceļojumu pa dažādām valstīm un stiliem, kurp aicina mūziķi: ILONA KUDIŅA / flauta / ASV, EGILS ŠĒFERS / klarnete / Rīga, VENTIS ZILBERTS / klavieres / Rīga un VIKTORS RITOVS / klavieres / Rīga.

LAIKMETA ATSPULGI

2014.gada 12.10 plkst.15.00
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, Mihaila ielā 3
AIVARS BROKS
klavieres (Daugavpils)
LAIKMETA ATSPULGI

Improvizācijas žanrs Latvijā nav diezin cik izplatīts, un pārsvarā ar improvizāciju tiek domāts džezs. Taču Aivars Broks ietver šajā žanrā vairākus stilus – gan klasisko, gan romantisko, gan impresionistisko un ekspresionistisko, gan arī džezu un laikmetīgo mūziku. Praktiski, visus stilus, kuri izgāja attīstības loku cauri mūsu laikmetam – XX gadsimtam.

Latviešu kultūras centra radošo kolektīvu koncerts “Zelta rudens noskaņās”

16. oktobrī plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Latviešu kultūras centra radošo kolektīvu koncerts
“Zelta rudens noskaņās”

Caur krāsainām asterēm, ābolu groziem, putnu spārnu švīkstoņai, tiem aizlidojot, vējiem aiz apkakles, lietavām un kļavu lapām zem kājām mūs sveic rudens.
Šajā laikā Latviešu kultūras centra kolektīvi ar jaunu sparu ķeras pie darba un vēlas aicināt skatītājus uz jaunas radošās darba sezonas atklāšanas koncertu.

Latgales koru sadziedāšanās svētki „CEĻĀ UZ LATGALES DZIESMU SVĒTKIEM”

18. oktobrī. plkst. 16.00 Daugavpilī,
Vienības nama koncertzālē
Latgales koru sadziedāšanās svētki
„CEĻĀ UZ LATGALES DZIESMU SVĒTKIEM”

III Mūzikas un Mākslas festivāla „Daugavpils ReStArt 2014” rīkotāji aicina uz Latgales labāko koru sadziedāšanos.

Latgales koru sadziedāšanās Daugavpilī notiek jau ceturto reizi un katru reizi tā ienes jaunas vēsmas kora mūzikas popularizēšanā. Šogad koru sadziedāšanās vadmotīvs ir „Ceļā uz Latgales dziesmu svētkiem”, tie notiks 2015. gada jūnijā Daugavpilī, Stropu estrādē. Lai ceļš uz svētkiem vēl ir gada garumā, bet darbs pie tiem jau notiek katra kora gatavošanās procesā. 18. oktobrī Vienības nama koncertzālē mēs dzirdēsim gan koru jauniestudējumus, gan Latgales kora dziesmu klasiku, tostarp „Aiz azara bolti bārzi”, „Aiz azara augsti kolni”, „Skaidra volūda” un citas.

K.t. Renesanse aicina uz hokeja tiešraidēm!

“ART – I – SHOCK” Daugavpilī

Svētdien, 5.oktorbī, plkst. 16.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) būs iespēja redzēt un dzirdēt unikāla Rīgas kolektīva ART–I–SHOCK koncertu „Atraktīvās XX gs. mūzikas programma”.

ART–I–SHOCK ir skaistu, atraktīvu un talantīgu sieviešu trio – GUNA ĀBOLTIŅA / čells, ELĪNA ENDZELE / sitamie instrumenti, AGNESE EGLIŅA / klavieres. Kā norāda pašas mākslinieces: „Art-I-Shock – māksla un šoks, radošais šoks kā izejas punkts jaunām idejām. Turklāt artišoks – dārzenis – garšo samērā neizteiksmīgi, toties ar afrodīzija iedarbību. Sievietes, ja gribat dēlus, ēdiet artišokus – tā runā ticējums.” Tātad – mākslas, šoka un afrodīzija piešprice koncertā ir garantēta.

OLGAS SALNIKOVAS personālizstāde

„IESPAIDI” – fotomākslinieces Olgas SALNIKOVAS (Vitebska, Baltkrievija) personālizstāde

3. starptautiskā mūzikas un mākslu festivāla „Daugavpils – ReStArt 2014” ietvaros 8. oktobrī plkst. 12.00 Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) aicina uz fotomākslinieces Olgas Salnikovas personālizstādes  „Iespaidi” atklāšanu bibliotēkas abonementā.

DAUGAVAS PĒRLE

STARPTAUTISKAIS BĒRNU UN JAUNIEŠU MŪZIKAS KONKURSS
“DAUGAVAS PĒRLE”
Daugavpilī, 2015. gada 16. maijā

Aicinām estrādes dziesmu izpildītājus uz starptautisko bērnu un jauniešu mūzikas konkursu “Daugavas pērle”, kas notiks 2015. gada 16. maijā Daugavpilī (Latvija). Konkursa mērķis: jauno estrādes dziesmu izpildītāju talantu atklāsme un popularizēšana, radošā dialoga veicināšana starpvalstu mūzikas kultūrā.