Poļu kultūras centrā būs skatāma Vitas Korsakas leļļu izstāde

Šī gada 7. decembrī plkst. 16.00 Vienības nama Poļu kultūras centrā (Varšavas ielā 30) tiks atklāta Vitas Korsakas pašdarināto leļļu izstāde "Mēs visi no bērnības esam". Izstāde būs apskatāma līdz 2024.gada 9.janvārim.

Izstādes darbi ir skaistas un greznas lelles, kas veltītas maģiskajiem un pasakainajiem Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam. Tieši šajā laikā daudzi cilvēki savās atmiņās atgriežas bērnībā, lai atkal izbaudītu šo bezrūpīgo laiku. Vitas Korsakas lelles ir ļoti dažādas, katrai ir savs raksturs un stāsts: kas viņa ir, ar ko nodarbojas un ko viņa grib mums pateikt.

Daugavpiliete Vita Korsaka ir Latvijas ģildes amatnieku dalībniece. Pirms 20 gadiem apguva florista profesiju, vēlāk nokārtoja eksāmenu Meistara diplomam. Vairāku gadu garumā viņa izmantoja dažādus materiālus leļļu izgatavošanai, bet 2018. gadā sāka strādāt ar polimēra plastiku un kopš tā laika izmanto tikai šo materiālu.

“Visīpašāko dāvanu” atvērsim Vienības namā!

Ceturtdien, 14.decembrī, plkst.18.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) notiks par tradīciju kļuvušais Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra bērnu kolektīvu koncerts.

Gaidīsim Ziemassvētkus kopā ar bērnu vokālo studiju “Pērlītes” (vadītāja Iveta Ustinskova), džeza ansambli (vadītāja Irina Grīnberte), folkloras ansambli „Dzīsme” (vadītāja Lūcija Vaivode) un bērnu deju kolektīvu “Pienupīte” (vadītājas Inese Zuģicka un Inga Pīnupe).

Šoreiz koncertam cauri vīsies stāsts par ģimeni, kurai zem eglītes kāds ir nolicis īpašu dāvanu ar zīmīti – „Dāvana tiem, kuri no sirds to vēlas!”. Kopīgi to verot vaļā šis noslēpums, kas slēpjas dāvanu kastē, tiks atklāts.

Vienības namā būs skatāma literāri muzikāla kompozīcija par rakstnieku V. Krimovu

Šī gada 29.novembrī plkst.18.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) notiks literāri muzikāla kompozīcija krievu valodā “No rakstnieka krājumiem”, kas veltīta rakstnieka Vladimira Krimova 145. dzimšanas gadadienai. Ieeja pasākumā bez maksas.

Uzvedumā piedalīsies Vienības nama Krievu kultūras centra Tautas teātris “Iskateļ”, aktieri Vladislavs Vasiļjevs, Eduards Beļnikovs, Marks Šelutko, dejotāji Artjoms Afanasjevs un Vanda Gibovska u.c. Koncertmeistare Natālija Polovko. Muzikālo kompozīcijas autors Dmitrijs Kuzņecovs.

Sieviešu korim „Rūta” 60!

Sestdien, 2.decembrī, plkst. 15.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas iela 22a) notiks Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra sieviešu kora „Rūta” (diriģente Maruta Veļičko) 60 gadu jubilejas koncerts “Rūtas saulgrieži”.

Saulgrieži ir kā zīme mūžīgajam dzīves ritumam, tam, ka viss mainās un attīstās. Tāpēc tieši šajā laikā koris „Rūta”, kas savā pastāvēšanā ir piedzīvojis dažādus izmaiņu un attīstības posmus, izdziedās „Rūtas saulgriežus”. Kopā ar gaviļniecēm koncertā piedalīsies Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas ansamblis „Daina” (vadītāja Maruta Veļičko) un Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra deju ansamblis „Laismeņa” (vadītāja Diāna Soldāne). Ieeja pasākumā bez maksas.

Poļu kultūras centrs aicina piedalīties Andrejdienas svinībās!

Šā gada 29. novembrī plkst. 17.30 Poļu kultūras centrā (Varšavas iela 30) notiks ikgadējās Andrejdienas svinības.

Pasākums sāksies ar bērnu teātra grupas "Smaidīgā varavīksne" priekšnesumu. Topošie jaunie aktieri parādīs senās Andrejdienas tradīcijas. Vēlāk visi klātesošie tiks aicināti piedalīties zīlēšanā par savu likteni un mīlestību. Šajā vakarā Poļu kultūras centrā strādās vairāki “zīlēšanas saloni”.

Vienības namā būs skatāma izstāde par ziemu

Šī gada 1.decembrī, piektdien, plkst. 12.00 Vienības nama skatlogos (Ģimnāzijas un Saules ielas krustojumā) tiks atklāta izstāde „Baltie stāsti”.

Līdz ar Adventes laika tuvošanos Daugavpils foto mākslinieki Juris Buklovskis, Inese Minova, Diāna Jakimčuka, Linards Onzuls, Svetlana Pokule, Ņina Škļara un Ivars Soikāns piedāvā apskatei savas fotogrāfijas ar Daugavpils pilsētā un Augšdaugavas novadā noķertajiem fotomirkļiem. Savos darbos autori attēlo mūsu vietējās ziemas aukstākos, baltākos un skaistākos mirkļus, kas palīdz uzburt pasakaino šī gadalaika noskaņu.

Drīzumā Daugavpilī iemirdzēsies ziemas prieki

Sestdien, 2.decembrī, plkst. 15.30 iededzinot Adventes vainagu un plkst. 17.00 galveno pilsētas svētku egli Daugavpilī iemirdzēsies Ziemassvētku rotājumi un ar dažādiem pasākumiem sāksies Ziemassvētku un Jaunā gada gaidīšanas laiks.

Svētku veidotāji un pilsētas noformētāji ir sarūpējuši dažādus pārsteigumus, aicinot pilsētniekus un pilsētas viesus ne tikai tos vērot, bet arī pašiem piedalīties. Pošoties svētkiem pilsēta iemirdzēsies pasakā par Ziemassvētku vilcienu, kas no Daugavpils stacijas traucoties uz pilsētas galvenās svētku egles iedegšanu aiz sevis ir atstājis izbirušas dāvanas, saldumus un pat mazu eglīti. Ar šiem mirdzošajiem pārsteigumiem būs „piebirusi” visa Rīgas iela un arī Vienības laukums, kura centrā rotāsies krāšņās bantēs ietērpta lielā svētku egle, kā arī pats Ziemassvētku vilcieniņš un daudz citu pārsteigumu.

Būs skatāma Oļega Sļepkova sakņu skulptūru darbu izstāde

Šī gada 24.novembrī plkst. 16.00 Vienības nama Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14) tiks atklāta koktēlnieka Oļega Sļepkova koka sakņu skulptūru un kokgriezumu darbu izstāde “Daba un fantāzija”.

Izstādes apmeklētājiem tiek piedāvātas no koka saknēm, zariem un gabaliņiem veidotas vairāk nekā 50 skulptūras, kuras izteiksmīgi atspoguļo talantīgā koktēlnieka māksliniecisko redzējumu uz apkārtējo pasauli un dabas harmoniju. Ar savu izteiksmību, savdabību un māksliniecisko vienkāršību mākslinieka darbi vienmēr ir spējuši ieinteresē ikvienu apmeklētāju.

Materiālus un mākslas darbus šīs izstādes eksponēšanai laipni piedāvāja Oļega Sļepkova atraitne Nataļja Kretova. Savā virtuālajā grāmatā “Oļega Sļepkova meža fantāzijas” viņa atzīmē: “Izvēloties sagataves turpmākajiem mākslas darbiem, kokgriezējam jāpiemīt tādām īpašībām, kā fantāzija, radošā domāšana un telpiskā vīzija. Visas šīs iezīmes bija raksturīgas Oļega Sļepkova personībai.”

Daugavpilī notiks akordeona mūzikas festivāls

Šī gada 22. – 25.novembrī Daugavpilī notiks XVIII Starptautiskais akordeona mūzikas festivāls "Daugavpils 2023".

Festivāla aktivitātes 22.novembrī ievadīs VI Vislatvijas akordeonistu konkurss un metodiskais seminārs akordeona spēles pedagogiem, kas norisināsies Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā. Konkursā piedalīsies vairāk nekā 30 Latvijas mūzikas skolu audzēkņi vecumā no 6 līdz 18 gadiem.

Ceturtdien, 23.novembrī, plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē  notiks festivāla atklāšana. Koncertā piedalīsies festivāla saimnieki Daugavpils akordeonistu orķestris diriģentes Tatjanas SARATOVAS vadībā un talantīgo čellistu trio MELO-M: Miķelis DOBIČINS, Kārlis AUZĀNS, Jānis PAULS. Orķestra un trio saspēle jau ir bijusi 2018. gadā, un atkal mūziķi satiekas Daugavpilī, lai dāvātu klausītājiem pozitīvu emociju klāstu.

Daugavpils akordeonistu orķestris un Cuarteto Re!Tango

2023.gada 25.novembrī plkst. 17.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) notiks XVIII Starptautiska akordeona mūzikas festivāla „Daugavpils 2023” noslēguma koncerts, kurā piedalīsies Daugavpils akordeonistu orķestris (diriģente Tatjana Saratova) un Cuarteto Re!Tango (Polija, Gdaņska).

Cuarteto Re!Tango ir kolektīvs, kas specializējies argentīniešu tango izpildīšanā, un ir viena no labākajām Eiropas skatuves grupām: Paweł A. Nowak (bandoneons), Łukasz Perucki (vijole), Maciej Sadowski (kontrabass), Paweł Zawada (klavieres un aranžējumi).

Klausītāji slavē kolektīva mūzikas eleganci, stilistisko pārliecību un izcilo jūtīgumu. Savā koncertprogrammā Cuarteto Re!Tango klausītājus aicina muzikālā ceļojumā uz Buenosairesu - no uzbudinoša tango līdz liriskam tango valsim, trakulīgām milongām un mūsdienīgām nuevo. Grupas oriģinālo aranžējumu svaigums, dejiskums un enerģija ir viņu atpazīstamās priekšrocības. Cuarteto Re! Tango ir izcilu virtuozu komanda, kas unikāli apvieno profesionalitāti ar patiesu prieku spēlēt.